Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Mozna Zbiornik Wyrownawczy Polaczyc Pex 28


stanislaw42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar zmienic uklad instalacji zbiornika wyrownawczego dlatego ze zapowietrza mi sie instalacja . Napisano mi ze mam zle polaczony zbiornik tz. polaczony jest za pompa a nie przed pompa. Teraz chce zmienic to polaczenie przed pompa.

Oto rysunek ukladu jaki mam teraz :

instalacjacentralnegoogjs7.th.png

 

Rysunek jak mam zamiar przerobic instalacje zbiornika :

Na rysunku widac zawor roznicowy / czarny kolor/ czy musze go zdemontowac bo ja mam uklad tylko pompowany.

nowawersjauf3.th.png

Natomiast ta rura zaraz za pompa to rura i odpowietrznik automatyczny ktory mam zamiar zamontowac .

 

Pozdrawiam Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze odwazne odpowiedzi tu są pex i zbiornik przy kociołku na paliwo stałe ......nieodwazylbym sie ,miedz powinna byc a najpewniej stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli uważasz, że stanisław42, będzie tą rurą owijał jeszcze komin to zapewne masz rację, natomiast jeżeli służy tylko do podłączenia zbiornika wyrównawczego to nie ma przeciwwskazań. Nawet jest lepsza bo się lepiej kształtuje i nie potrzeba wielu łączeń. Stal??? i jeszcze zapewne bezszwowa i spawana ?? Czasy się troszkę zmieniły i od stali się odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niech bedzie Ja nie montuje pex a to ze stal jest teraz na topie i wypiera miedz to juz wadomo od 2 lat chyba ze gdzies jeszcze jest moda na pex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba po raz pierwszy zagadzam sie z automatykiem podłączenie naczynia pex-em to ryzykowna sprawa ja pracuje na miedzi i dobrym pex-ie kotłownię i podłączenie rozdzielaczy wykonuję w miedzi a resztę instalacji wykonujemy w pex-ie i to sie sprawdza. Ale naczynia napewno nie podłączę pexem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przed przyszlym sezonem czeka mnie zmiana podlaczenia zbiornika i bede potrzebowal dodatkowej rurki do zbiornika.

Rowniez myslalem nad PEX (zadalem nawet kiedys takie pytanie i dostalem odpowiedz ze nie mozna)

 

Niektorzy pisza ze mona inni ze nie. Czy ktos potrafi wyasnic dlaczego taki PEX sie do tego nie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba po raz pierwszy zagadzam sie z automatykiem podłączenie naczynia pex-em to ryzykowna sprawa ja pracuje na miedzi i dobrym pex-ie kotłownię i podłączenie rozdzielaczy wykonuję w miedzi a resztę instalacji wykonujemy w pex-ie i to sie sprawdza. Ale naczynia napewno nie podłączę pexem

Witam

Prosze napisac dlaczego ? Odpowiadacie ze nie wolno montoiwac zbiornika wyrownawczego na PEX-ie ale z jakiej przyczyny nikt nie odpowiada .

Co moze sie zdarzyc ?

Zbiornik moze wybuchnac czy cos podobnego?

Prosze podac zeby inni wiedzieli dlaczego takich rzeczy nie wolno robic .

 

Pozdrawiam Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z przyczyn i najwazniejsza to pex jest do temp 95st max a na odcinku kocioł zbiornik moze wystapic długotrwale nawet 130st czyli juz prawie para nasycona a jak woda bedzie sie koczyc przy to moze dosjsc do stopienia pex ale to juz napradwe musiałoby sie gotowac mocno ,przedewszystkim to chodzi o temp i naprezenia jakie tam powstaja zadna złaczka tego nie wytrzyma a druga sprawa to normy ale to mozemy pominąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.