Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł 5 Klasy Do Wąskiej Kotłowni?


alvaro99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy mógłby ktoś polecić jakiś odpowiednik kotła Lazar MultiKomfort z bocznym, paleniskiem tylko klasy 5?


Mam długą i wąską kotłownię, szerokość to 103 cm i chciałbym się jeszcze obok pieca jakoś zmieścić, a co dopiero w min palić, wyrzucać popiół i jakoś go czyścić.

 

Ten Lazar bardzo mi się podoba, ma go kolega i sobie chwali. Aczkolwiek to kocioł ze stałym rusztem wodnym... czy mógłby ktoś coś więcej napisać o jego faktycznych wadach poza tym, że się bardziej "syfi"?

 

Zależy mi przede wszystkim na klasie 5, tak żeby dostać dofinansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nowy Sztoker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Smerfny pisze Sztoker V wkomponujesz do takiej "kiszki", zasobnik ma z tyłu a nie zboku jak wszystkie kotły z podajnikiem.

Zostanie Ci więc z boku około ,0,5 metra żeby do niego podejść i zasypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej koledzy piszą - SztokerV w klasie V-ej

badania  atest Instytut Energetyki

 

palnik z tyłu, do kosza wsypujesz z danego boku, kosz można przestawiac i dochodzisz albo od lewej albo prawej strony

drzwiczki podobnie, sam możesz zdecydować czy wolisz otwierane na lewo czy na prawo

 

 

Tak się prezentuje

250_207833802657e7dec8b6d74.jpggal57610e1436aab3.jpggal57610e1436aab4.jpg

 

szerokość 50cm

długość od frontu do końca kosza z podajnikiem 118cm

wysokość do czopucha górnego wyjścia spalin 145cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł którego jestem użytkownikiem też jest dosyć wąski : szer. ok.55cm ,dł ok130 -140cm a wys. 110-120cm jest to SEKO MAX LE. Ma automatycznie czyszczony wymiennik  , odpopielanie do worka (fajna rzecz) nie trzeba poświęcać wiele czasu na czyszczenie jest prosty w obsłudze i jestem jak do tej pory bardzo z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł którego jestem użytkownikiem też jest dosyć wąski : szer. ok.55cm ,dł ok130 -140cm a wys. 110-120cm jest to SEKO MAX LE.

Super. Ale ma drzwiczki z przodu, a pól metra na obsługę to jest BARDZO MAŁO!

 

Ma automatycznie czyszczony wymiennik

Tylko część wymiennika, gwoli ścisłości...

 

, odpopielanie do worka (fajna rzecz) nie trzeba poświęcać wiele czasu na czyszczenie jest prosty w obsłudze i jestem jak do tej pory bardzo z niego zadowolony.

Fajnie! Niech popracuje ze dwa sezony, to wtedy przekonamy się czy to na prawdę udana konstrukcja.

 

Nie neguje tego kotła, bo jest, można powiedzieć "innowacyjny". Ciekaw jestem tylko jak te dodatki zniosą próbę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smerfny, jest wiele kotłów 5-ej klasy które jeszcze nawet sezonu nie przepracowało a niektórzy po cud opowieściach o nich w internecie wychwalają je pod niebiosa :)

już pamiętam w historii forów takie "akcje"  a teraz *** się sypią :)

Masz rację, "próba czasu" szybko zweryfikuje te zachwyty, niektórzy producenci co sezon czymś chcą zachwycić, taki sprytny marketing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja z uporem maniaka dalej staram się polecać sprawdzone konstrukcje. Nawet te pozaklasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Ale ma drzwiczki z przodu, a pól metra na obsługę to jest BARDZO MAŁO!

 

Tylko część wymiennika, gwoli ścisłości...

 

Fajnie! Niech popracuje ze dwa sezony, to wtedy przekonamy się czy to na prawdę udana konstrukcja.

 

Nie neguje tego kotła, bo jest, można powiedzieć "innowacyjny". Ciekaw jestem tylko jak te dodatki zniosą próbę czasu.

Jak koledzy wyżej piszą przy sztokerze tęż zostaje 0,5 m

Dlaczego tylko część wymiennika ? Komora spalania jest bardzo mała i nie zarasta mocno brudem  a główną częścią wymiennika są płomieniówki które są czyszczone automatycznie.

Większość rozwiązań pochodzi z poprzedniego modelu tego producenta czyli kotła BAWARIA ( główne zmiany nastąpiły w komorze paleniskowej) i tam służy to dobrze np. : automatyczne  odpopielanie i czyszczenie wymiennika choć tam  było  ręczne -tak wynika z opisów ich użytkowników i są z tych kotłów zadowoleni użytkując je już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdzę , iż jest to kocioł najlepszy na świecie , pewnie tak jak wiele inny ma jakieś wady - oczywiście czas pokaże jak długo wytrzyma i chętnie wam będę opisywał moje doświadczenia z tym kotłem . Ale trzeba iść z postępem i ułatwiać sobie życie przynajmniej ja tak myślałem kupując ten sprzęt , bo w przeciwnym razie grzali byśmy się do dziś tylko przy ognisku . Bądź może jestem królikiem doświadczalnym ale zaryzykowałem a swoje doświadczenia będę wam relacjonował na forum w temacie o kotle SEKO MAX LE .

                                                                                                                                                                             ŻYCZĘ UDANEGO WYBORU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja z uporem maniaka dalej staram się polecać sprawdzone konstrukcje. Nawet te pozaklasowe

No to jest nas już dwóch, hehe

Na zachwyty trzeba sobie zapracować po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztoker

Albo jakiś kocioł na pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pellet odpada, wychodzi drożej od węgla.... już wolałbym jeszcze trochę dołożyć i grzać gazem.

 

Ten Sztoker mi odpowiada, tylko niestety nie ma go w wykazie kotłów na jakie mogę dostać dofinansowanie:

http://powietrze.malopolska.pl/kotly/

Pisałem do firmy, może postarają się spełnić warunki żeby załapać się na listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prorokiem nie jestem ale znając realia świata zachodniego  to nawet Dobra Zmiana nie uchroni naszego górnictwa http://warszawa.onet.pl/warszawa-jest-skarga-na-smog-do-komisji-europejskiej/vzmf1l2 Wiec się dobrze zastanów, żebyś nie stracił za 3 lata połowy swych złotówek jakie wydałeś na zakup pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska węglem stoi. Ludzie to jednak bardzo lubią ulegać różnym trendom.... teraz jest moda na "fit", bieganie i ogólnie wszystko "bio" . 

 

Od lat ludzie tak palili i palić będą!!! Teraz nagle zaczęło wszystkim przeszkadzać zanieczyszczenie powietrza i smog.

Macie racje, pozbądźmy się wszystkiego tego co Polskie, zamknijmy kopalnie, nie palmy węglem i sprowadzajmy jeszcze więcej gazu od Ruskich, wtedy na pewno będzie tanio i "niezależnie".

 

Moim skromnym zdaniem nie ma takiej opcji żeby nie palić węglem, to jest po prost strzał w kolano dla Polski, naszej gospodarki i ekonomii. A przede wszystkim dla nas Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na  kotly.24 jest tylko sztoker z awaryjnym rusztem.. z tego co piszą to niewskazane ,jak dla mnie paliwo może być ekogroszek lub pellet  komin mam z cegły   chyba 14 x 16   i dalej szukam  by wymienić  smieciucha  który spala za dużo węgla  bo zapala się cały zasyp .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł,który zamieściłem w linku to nie Sztoker i nie ma awaryjnego rusztu.

Na zamówienie jest z pewnością osiągalny i na Twój metraż byłby idealny,po prostu trzeba zapytać.

Jeśli chodzi o kotły na pellet to kosztują 2x drożej.

Również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł,który zamieściłem w linku to nie Sztoker i nie ma awaryjnego rusztu.

Na zamówienie jest z pewnością osiągalny i na Twój metraż byłby idealny,po prostu trzeba zapytać.

Jeśli chodzi o kotły na pellet to kosztują 2x drożej.

Również pozdrawiam

A wiesz coś na temat tego kotła , opinie, spalanie czy ten palnik pewnie "rynnowy"   jest okej i nie będzie zasyfiał pieca bo takie  opinie słyszałem o takim rozwiązaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- - >@bialymiro

 

Spokojnie,daj sobie trochę czasu,za kilka tygodni wszystko się wyjaśni i będziesz miał kocioł,w którym będziesz palił czysto i ekonomicznie.

Wszystkie Twoje wątpliwości będą wyjaśnione i nie martw się na zapas ordynarną rynną,która jest stosowana w większości kotłów i nastręcza tyle kłopotów użytkownikom :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.