Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterowniki temperatury w domu do kotłów na paliwo stałe


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjścia grzanie/chłodzenie to moim zdaniem przystępnie powiedziane dodaj/ujmij temp czyli kierunek obrotu siłownika 230 V. Praca to załaczenie pompy i rozpoczęcie kontroli temperaturowej nastaw zaworu czterodroznego. Zakres to załączenie wyższego ( lub nizszego ) zakresu zaprogramowanej temperatury. Można tu podłączyć nie tylko programator pokojowy ale i np. sterownik czasowy. Zasilanie 12V DC to z zasilacza w obudowie natomiast lewy dolny róg to miejcse podłączenia scalonych czujników temperatury DS18B20 Dallas. Tam jest 5 V zasilania na nie wyprowadzone ze sterownika. Pozdrawiam i idę zamontować spowrotem do sterowania moją instalacją, bo od razu czuje się różnicę. Tak to jest jak człowiek przywyknie do dobrego a pózniej tego zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

widzę, @AndrzejR że tu przeniosłeś na forum nasze "wypocinki z PW :) - miodzio

Na początku orientacyjne ceny TZC 25 wydawały mi się ciut duże ale po Twoich linkach to zmieniłem zdanie ;(

Tylko czy to dwa różne modele te TZC25 i TZC32 czytając kolejno pierwszy to sam sterownik a drugi to sama pogodówka? A czy zamiast tej pogodówki można zastosować np. zwykłego Eurostar'a 2005 i czy oczywiście też "wyciśnie" wszystko z tego sterownika???

 

Tak zbierając to razem to aby mieć możliwie najlepiej zautomatyzowaną kotłownię to trzeba:

1- sterownik TZC25 lub TZC32 (jeśli jeden to sam sterownik a druki to sterownik wraz z pogodówką)

2- siłownik na zaworze trój lub czterodrogowym (jego też trzeba mieć jak i sam piec ze swoim sterowaniem)

jako dodatek a'la Carington

3 - sterownik pokojowy lub pogodowy!!!

 

a co powiecie na takie coś:

http://www.elektro-miz.pl/

 

i moze się kol @Jarecki nie obrazi jak zacytuję :)

 

"...Technologia PiD z tego co wiem jest opatentowana dla kotłów na paliwa stałe przez jednego producenta tj. firmę Elektro-Miz, jest to podobno w tej chwili jedyny producent na skalę europejską a być może swiatową, który oferuje takie rozwiązanie do kotłów na paliwa stałe.

 

W chwili obecnej na rynku obecny jest model Ognik Plus CWU PiD dedykowany wyłącznie pod kotły z podajnikiem ślimakowym. Niedługo algorytm PiD ma mieć model Płomyk oraz model Multi-STER.

 

PiD, czyli jak to działa??

Sterownik z algorytmem PiD włącza kocioł na taką moc, jaka jest aktualnie potrzebna do utrzymania zadanej temp. Kocioł grzeje przez cały czas, nie ma przestojów, nie ma również gwałtownych zmian temp. w kominie czy w komorze spalania. Temp. wody wyjściowej jest bardzo stabilna. Regulacja mocy kotła odbywa się z krokiem 1%, zatem min. moc kotła to 1% a maks. 100%

 

Taki sterownik automatycznie dobiera dawki paliwa oraz ilosć powietrza, użytkownik nastawia tylko temp. wody kotła! Dokładny dobór stosunku paliwo/powietrze daje wysoką efektywnosć procesu spalania, w porównaniu z klasycznym sterowaniem oszczędności mają dochodzic nawet do 40% !

 

Zalety takiego sterowania: duża oszczędność paliwa, niski poziom pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska, niska temp. spalin, dłuższa żywotnosć kotła, brak efektu kondensacji wody w komorach wymiennika

 

Praca sterownika wynika z odczytu czujników: temp. kotła (czerwony), temp. powrotu (niebieski), jest jeszcze czujnik temp. CWU (zielony) i opcjonalny panel pokojowy-czujnik temp. pomieszczeń.

 

Jedyne co programujemy to obsługa CWU, czyli jaki tryb, jaka temp. tego CWU, jaki wybieg pompy, jaka różnica na drodze kocioł-bojler. Tutaj odpowiedź do wcześniejszego postu Scislego. Jest priorytet CWU, czyli można mieć wyższą temp na bojler a niższą na dom. ..."

 

ciekawe:

http://www.compit.pl/skrypty/karta.php?cel=h040

http://www.oj.dk/Default.asp?ID=1955

http://belimo.pl/dzial/produkty/obrotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piotrek a czy możesz podać kontakt do producenta (lub dystrybutora) tego sterownika? Czy firma ma w ofercie siłowniki do zaworu 3d. Jeśli nie to czy możesz zaproponować namiar na kogoś kto oferuje to w sensownej cenie?

Jeśli zamieszczanie takich danych jest wbrew regulaminowi forum , to poproszę o info na priva.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Gdzie można kupić ten sterownik który jest tu szeroko opisywany, tj TZC 25 prim-automatyka ? Jestem zainteresowany, a strony www PRIM-AUTOMATYKA nie ma
No właśnie, temat tego sterownika przewija się w wielu wątkach, ale nigdzie nie znalazłem informacji nt producenta, ew. możliwości jego zakupu. Google niestety prawie nic nie zwracają w tym (tzc25, prim, automatyka).

Chyba nie jest to coś w stylu Amway B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam serdecznie. Proszę, podaję wszystkim zainteresowanym namiary: Prim-Automatyka, Lublin, tel. 0- 791 504 197. Wysyłka za zaliczeniem, a materiały na e-mail. Pozdrawiam i polecam.

nie radze kupować od tej firmy to jest od pana piotra automatyka kyóry to tak zachwala sterownik zekomo nie jego lecz właścicielem tej firmy jest on sam,zamówiłem u niego ten sterowni ponad miesiąc temu telefonicznie pan pitr prosił o przesłanie sms adresu po tygodni od zamówienia się odezwał, istwierdził że kurjer zwrucił paczkę,dotarłem do tej firmy kurjerskiej lecz oni nie mieli do mnie żadnej paczki,pan Piotr twirdził nadal ze wysłał mi ponownie sterownik lecz do dnia dzisiejszego nie mam sterownika ani kontaktu z panem Piotrem.Zrezygnowałem z dalszych prób kupna tego sterownika bo skoro tak trudno go kupić od pana Piotra i on sam ma serwis to co dopiero bedędzi gdy będzie potrzebna naprawa tegoż sterownika refleksje pozostawiam wam koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No cóż - mam w trakcie reklamacji kilka przesyłek, które nie dotarły lub jeszcze nie dotarły. Nie wysyłam firmą kurierską - jest to dla mnie i dla zamawiającego rozwiązanie niekorzystne ze względu na koszty przesyłki. W porównaniu z pocztą ilość przesyłek które są opóznione lub były zwroty z różnych przyczyn jest mniej więcej taka sama. Kolego Ciontyk, no cóż, mogę odpowiadać za siebie i podać nr przesyłki pocztowej. Nie jest w moim interesie nie wysłać komuś przesyłki według określonego zamówienia tym bardziej, że sterowników mi nie brakuje. Przykro mi, że nie otrzymałeś zamówionego sterownika - tym razem nie moja wina. Mogę przeprosić i to niniejszym czynię, ale nie za siebie, tylko za pocztę.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radze kupować od tej firmy to jest od pana piotra automatyka kyóry to tak zachwala sterownik zekomo nie jego lecz właścicielem tej firmy jest on sam,zamówiłem u niego ten sterowni ponad miesiąc temu telefonicznie pan pitr prosił o przesłanie sms adresu po tygodni od zamówienia się odezwał, istwierdził że kurjer zwrucił paczkę,dotarłem do tej firmy kurjerskiej lecz oni nie mieli do mnie żadnej paczki,pan Piotr twirdził nadal ze wysłał mi ponownie sterownik lecz do dnia dzisiejszego nie mam sterownika ani kontaktu z panem Piotrem.Zrezygnowałem z dalszych prób kupna tego sterownika bo skoro tak trudno go kupić od pana Piotra i on sam ma serwis to co dopiero bedędzi gdy będzie potrzebna naprawa tegoż sterownika refleksje pozostawiam wam koledzy

 

Zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy: jeśli ktoś chciałby się ze mną skontaktować telefonicznie to proszę najlepiej dzwonić po 19 lub przed ósmą. Ja nie żyję z sprzedaży sterowników tylko z instalacji i wykonywania kotłowni; czasami w ciągu dnia rozmawiam przez telefon po 3-4 godziny, bo ktoś ma jakiś problem instalacyjny i chciały coś skonsultować. Wielokrotnie ochrzaniali mnie inwestorzy, że 'nie pracuję tylko gadam przez telefon' a dzwonili do mnie ludzie z naprawdę poważnymi problemami instalacyjnymi. Staram się pomóc, ale ograniczam się z oddzwanianiem po kilkuset złotowych rachunkach za telefon. Proszę to zrozumieć; nie mam nikogo od kogo celowo nie odbieram telefonów.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie teoretycznie jest to możliwe, ale montowanie automatyki za ponad 1000 zł w każdym pokoju raczej skłania do szukania innych rozwiązań. Chociaż tutaj raczej wystarczyłby zawór 3d.

 

Sterowanie temperaturą w każdym pokoju to raczej termostaty na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A jak wyglada sprawa sterowania temperaturami indywidualnie w kazdym pomieszczeniu za pomoca takiego sterownika i zaworow 4D? W kazdym pomieszczeniu termostat Euroster, sterownik i zawor 4D?...

 

Witam,

 

To nie tędy droga do niezależnej regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Zestaw typu sterownik, zawór 4-drożny i Euroster służy do wstępnej regulacji temperatury wody jako czynnika grzewczego w całym ogrzewanym obiekcie i moim zdaniem jest zbyt kosztowny, żeby stosować go w każdym pomieszczeniu oddzielnie. W pomieszczeniach osobną i niezależną regulację można uzyskać poprzez zastosowanie zaworów termostatycznych z głowicami lub z termosiłownikami podłączonymi do programatora typu Euroster.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyreguluje na jednym sterowniku (PID) temperature na podlogowce w salonie a bede chcial np. w lazience wyzsza temperature albo na pietrze na grzejnikach, gdzie grzejniki wymagaja wyzszej temperatury grzania od podlogowki, to nie osiagne odpowiedniej temperatury cieczy bo podlogowka ja ograniczy... mam racje?

 

Na poczatku tematu ktos podal pare linkow i zainteresowalo mnie

http://www.oj.dk/SYSTEM-OJ-WATERLINE-2-3299.aspx

http://www.oj.dk/System-kontroli-strefowej...rline-1821.aspx

co o tym sadzicie?

 

 

Wszystkie instalacje bede robil na wiosne, ale chce to wszystko poznac, przemyslec bym pozniej czegos nie zalowal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyreguluje na jednym sterowniku (PID) temperature na podlogowce w salonie a bede chcial np. w lazience wyzsza temperature albo na pietrze na grzejnikach, gdzie grzejniki wymagaja wyzszej temperatury grzania od podlogowki, to nie osiagne odpowiedniej temperatury cieczy bo podlogowka ja ograniczy... mam racje?

Masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielne obwody i sterowanie, podlogowka i grzejnikowe.

 

A konkretniej?

 

Zalozmy taka konfiguracje... piec na eko groszek, sterowany przez zachwalany tutaj TCZ-25 (32) z algorytmem PID, do tego silownik sterujacy zaworem 4D a do tego podlaczona podlogowka i pokojowy termosta (Euroster lub podobny).

 

Temperatura wody w piecu przy zaworze 4D na odpowiednio wysokim poziomie dla zdrowia pieca, ktora spokojnie pociagnie grzejniki w pokojach na pietrze. Wiec obok pierwszego zaworu 4D mozna wpiac drugi taki zawor z silownikiem, sterownikiem tego silownika i np. jeszcze silownikami na rozdzielaczu, ktore beda regulowaly temperatury w pokojach.

 

Jest to do wykonania i na czym? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretniej?

 

Zalozmy taka konfiguracje... piec na eko groszek, sterowany przez zachwalany tutaj TCZ-25 (32) z algorytmem PID, do tego silownik sterujacy zaworem 4D a do tego podlaczona podlogowka i pokojowy termosta (Euroster lub podobny).

 

Temperatura wody w piecu przy zaworze 4D na odpowiednio wysokim poziomie dla zdrowia pieca, ktora spokojnie pociagnie grzejniki w pokojach na pietrze. Wiec obok pierwszego zaworu 4D mozna wpiac drugi taki zawor z silownikiem, sterownikiem tego silownika i np. jeszcze silownikami na rozdzielaczu, ktore beda regulowaly temperatury w pokojach.

 

Jest to do wykonania i na czym? :D

Mam problem.Piec na ekogroszek HEF 25 kw ,zawór 3D 1 1/4 " ESBE , wymiennik płytowy około 50 kw,pompa mieszająca na powrocie pieca.Za wymiennikiem pompa ,sterowana regulatorem pokojowym Euroster.2006Podczas włączenia się pompy obiegu domu mocno spada mi temperatura powrotu pieca.,Proszę o pomoc w doborze sterowania zaworem 3D nie mogę znaleźć siłownika . Z uszanowaniem S Tabor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze sterownik Pana jest bardzo przydatny ale sztywne fabryczne nastawienia są dla mnie niewystarczające.

Proszę po przesłanie mailem niezbędnego kodu aby można było podnieść temp. wyłączania pompy.

Liczę na sprawny serwis bo to podstawa przy tego typu rządzeniach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A konkretniej?

 

Zalozmy taka konfiguracje... piec na eko groszek, sterowany przez zachwalany tutaj TCZ-25 (32) z algorytmem PID, do tego silownik sterujacy zaworem 4D a do tego podlaczona podlogowka i pokojowy termosta (Euroster lub podobny).

 

Temperatura wody w piecu przy zaworze 4D na odpowiednio wysokim poziomie dla zdrowia pieca, ktora spokojnie pociagnie grzejniki w pokojach na pietrze. Wiec obok pierwszego zaworu 4D mozna wpiac drugi taki zawor z silownikiem, sterownikiem tego silownika i np. jeszcze silownikami na rozdzielaczu, ktore beda regulowaly temperatury w pokojach.

 

Jest to do wykonania i na czym? :)

trzeba zastosować dwa osobne obiegi jeden na podłogówkę a drugi na grzejniki, oba z osobnymi pompami i zaworami truj lub cztero drobowymi isterowaniem nie koniecznie TCZ-25. Dla podłogówki są gotowe zestawy termostatyczny to by było strrowanie wstępne a teraz strefowe grzejnik głowice termostatyczne, podłogówka specjalne rozdzielacz z wbudowanymi zaworami, rozdzielacz ten posiada dwa rodzaje zaworów jedne watempnej regulacji są one na powrocie drugie zawory są na zasilaniu i do nich można zamontować głowice sterujące jaki, to już żecz zasobności portwela, mogą być termostatyczne z kapilarą lecz to ograniczenie odległości gdyż głowice są na zaworach, można zastosować elektrogłowice przewodowe lub bezprzewodowe. wszystko do wykonania

Pozdrowienia

WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.