Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Ciągu


kingov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwszy raz, posiadam piec Camino w ciągłym użytkowaniu od 36 lat, na początku miałem zamontowany miarkownik który był razem z piecem kupiony i brak na nim jakiejś nazwy.Po roku został zdjęty łańcuszek, pręt i mocowanie pręta.Teraz chciałbym powrócić do miarkownika ale te elementy zawieruszyły się, pręt, łańcuszek mam, gorzej z tym elementem ze śrubką, nie wiem jak dokładnie wygląda, dorobiłem coś ale to źle działa. Może ktoś ma jakieś zdjęcie tego elementu z tamtych lat bo przeglądam sieć i są teraz różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Kup nowy i po problemie, koszt ok. 100zł. Jeśli zagubiłeś cały wewnętrzny wkład to kicha, musiałbyś dysponować chyba frezarką żeby takie coś wystrugać i mieć oryginał do dokładnego skopiowania elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że takie jest wyjście ale chciałbym to naprawić bo będzie jakaś satysfakcja, a to mocowanie to nie problem, wiertarka i pilnik i aby wiedzieć jakie to ma wymiary, jak ktoś nie pomoże to metodą prób i błędów dojdę do tego.Coś znalazłem na pokrętle- napisy MOS 9 i OL FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pokrętło mosiężne bez jakieś skali.Na drugim zdjęciu moje podróbki, na trzecim zdjęte pokrętło, a na czwartym widok Camino.

Jak dla mnie to tam jeszcze kilku części brakuje. Co do samej części montowanej na pręcie, to języczek powinien być bardzo krótki, max. 10 mm. Mam chyba taki sam miarkownik. Jak znajdę chwilę czasu, to zrobię fotkę i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SONY23 o to chodziło ale jeszcze jak byś mógł zmierzyć najlepiej suwmiarką jak gruby jest języczek, otwór pod pręt, sam pręt, średnica tego wałeczka-ma on około 24mm szerokości, jak go się wkłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "wałeczek" ?

Zmierzyłem linijką...

Średnica otworu 7mm,

Średnica pręta 6mm,

Grubość języczka ok. 3mm

A co do składania, to wygląda to tak:

W nakrętce siedzi sprężyna z "denkiem" które pchnie ten mały trzpień, którego czubek wpiera w języczek osadzonego na pręcie elementu. Z drugiej strony w ten języczek napiera trzpień wypychany przez zbiorniczek miarkownika. Docisk narętki ze sprężyną zmniejsza lub zwiększa wychylenie pręta podnoszącego klapkę powietrza.

post-21362-0-05668000-1487185683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wałeczek jest najbliżej języczka, wchodzi w niego pręt i chodziło mi o wkładanie tego wałeczka w obudowę miarkownika, wyobrażam sobie że trzeba włożyć bokiem w jeden otwór, przesunąć i włożyć pręt i dokręcić śrubkę blokującą pręt śrubokrętem bo widzę, że śrubka nie ma łebka, dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie satysfakcji z naprawienia miarkownika bo wszystko dorobiłem i nie działa.Dobrałem się do mieszka, a tam dziury bo chyba tylko tam się może popsuć miarkownik, jak ten mieszek pracuje to musi pęknąć po jakimś czasie, u mnie to był 1 rok bo pewnie dlatego był zdjęty.Wcześniej bałem się odkręcać bo myślałem, że trzeba spuszczać wodę ale wystarczyło tylko odkręcić korpus i wyszedł zabudowany mieszek.Odlutowałem dekiel obudowy mieszka a tam pęknięcia, ciekawe co było w środku. Mój miarkownik jest trochę inny od SONY23 bo widzę mocowanie na 3 śrubki, mój ma tam raczej drobny gwint o średnicy 3cm.Będzie tam pasował Regulus 3/4 cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.