Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecyk Gazowy Zawór Termostatyczny Ogrzewanie Podłogowe


Snoop1892

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wprowadziłem się do mieszkania z ogrzewaniem gazowym podłogowym i mam kilka problemów /pytań po pierwsze słaba skuteczność ogrzewania podłoga nie jest zbyt ciepła a w mieszkaniu max to 22 stopnie. Ale po kolei czytałem trochę o tym i jak od piecyk wychodzi do rozgałęzienia to mam zamkcowaną głowice termostatyczna danffos 003L1040 z zaworem danffos 003L1014 i czytałem że to zawór który powinien być na powrocie a nie wylocie z pieca, może to być powód że ogranicza temperaturę i przepływ? A drugie pytanie jak mam rozdzielacz z 6 kurkami i się są opisane który za jaką powierzchnię mieszkania odpowiada to mogę wszystkie zakręcić, jeden odkręcić i tak lokalizować po kolei który za jaką powierzchnię odpowiada ps. Piecyk to immergas eolo star a powierzchnia mieszkania to 37 metrów pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem 22 stopnie jest zadane na sterowniku i sterownik jest w najcieplejszym pomieszczeniu i osiąga 21,7-21.2 stopnia a drogim pokoju jest 20,6 stopnia a piecyk grzeje wodę i później słychać jak pompka w piecyk chodzi i później znów grzeje i tak w kółko, przez 10 dni zużycie 100 m3 gazu a w mieszkaniu temperatura jak jak wyżej pisałem, jest możliwość że jak bym przerobił ten zawór powrotny żeby był rzeczywiście na powrocie wody do pieca a nie jak jest na wyjściu cieplej wody? To będzie lepsza wkuteczność? Teraz są miejsca pół polu co podłoga jest zimna. Naprawdę nie wiem co robić, pierwszy raz mam doczynienia z taką metodą ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeciez on najzwyczajniej w swiecie taktuje. Na taka mala powierzchnie malo ktory kondensat jest w stanie zmodulowac do takiego niskiego poziomu mocy a co dopiero zwykly atmosferyk, ktory schodzi chyba maks do okolic 10 kW.

 

Jakkolwiek - porob dokladne zdjecia tego co masz tam porobione a potem bedzie mozna cos myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.