Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cyrkulacja Cwu, A Zawór Termostatyczny


tata1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś mógłby wrzucić schemat podłączenia zaworu termostatycznego mieszającego do instalacji z cyrkulacją , w tym że ja mam zasobnik z powrotem cyrkulacji w połowie zbiornika ,jako dodatkowe wejście , jest w ogóle możliwe takie podpięcie ? czy jedynie trzeba wpiąć powrót do zimnej wody . Proszę o pomoc . Pozdrawiam Bartpal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś mógłby wrzucić schemat podłączenia zaworu termostatycznego mieszającego do instalacji z cyrkulacją , w tym że ja mam zasobnik z powrotem cyrkulacji w połowie zbiornika ,jako dodatkowe wejście , jest w ogóle możliwe takie podpięcie ? czy jedynie trzeba wpiąć powrót do zimnej wody . Proszę o pomoc . Pozdrawiam Bartpal

Tu masz schemat nr 6

instrukcja_VTA300.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Odświeżę temat. Sam zastanawiałem sie długo i znalazłem. Sprawa jest prosta. Można zaufac schematom renomowanych producentów.

Zalączam schemat od mieszacza ESBE.

Taki układ wystarczy, po co mnożyć zawory zwrotne.

W momencie, gdy cyrkulacja działa woda trafia przez wejście wody zimnej do mieszacza, stopniowo aż do momentu gdy temp. wyrówna się z zadaną na mieszaczu. Wtedy z cyrkulacji cała woda będzie wpływała jako zasilanie zimnej na zasobnik.

DZIAŁA I JEST OK. W sumie wystarczy się chwilę zastanowić.

Pozdrawiam użytkowników.

post-18119-0-54399700-1364932281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Ja będę robił cyrkulację na takim schemacie, zobaczymy czy to mi bedzie działać.

Dodatkowo jak wszystko się sprawdzi dołożę czasowe i termostatyczne sterowanie pompką cyrkulacyjną.

Zegar załącza sterownik regulujący delta T o 6:00 i wyłącza o 24. Sterownik bada deltę między zasilniem

cwu a powrotem cyrkulacji. Jeśli delta T większa niż 5C pompa chodzi ,jak nie pompa pracuje.

Ma sens ??

5a6f2d93.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak to się ma do cyrkulacji działającej bez pompki ? Chciałbym obniżyć temperaturę wody idącej na instalację przy zachowaniu temperatury 65 stopni(temperatura kotła) w płaszczu bojlera. Nie zakładałem pompki cyrkulacyjnej, bo podobno w domu podpiwniczonym powinna działać bez i też tak jest, a gdyby coś to zawsze można założyć. Czy montaż takiego zaworu o jakim mowa wyżej rozwiąże mój problem nie zakłócając działania cyrkulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.