Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Ekogroszkiem Z Chwałowic


kynzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłam pod koniec stycznia ekogroszek z Chwałowic (cena 635,91zł/tona; Pieklorz-ekogroszek (032330/cc); klasa min. 27MJ/kg;). Pojawia się z nim jednak problem wydaje mi się, że jest zbyt miałowaty. Poniżej zamieszczam zdjęcie samego opału i to co przedostaje się do dmuchawy z niego. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Poprzednio też zakupiłam z Chwałowic i było ok. Jaki inny ekogroszek polecacie?

 

 

post-71117-0-59449300-1486813135_thumb.jpg

post-71117-0-06640600-1486813198_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nazwą SILVER Pieklorza dostarcza do sieci OBI firma BARTEX, ja tym palę i jest ok, ale tona kosztuje 800zł. Takie coś jak masz, miałem w węglu ktory miał mieć 27MJ a udało mi się go spalić przy ustawieniu 22 do 23MJ ale sadzy w kotle bylo masakrycznie dużo. Pod nazwą ZGOLD mają z Wsołej 30MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem do tej pory eko z Bobrka 28Mj, rewelacja bezproblemowy. Kupiłem teraz groch z Silesii niby 27 / 10 /0,8.

Dziadostwo jakich mało. Palę 30% więcej, temperatury i tak kocioł nie chce osiągnąć, więc idzie non stop, popiołu 3 razy więcej niż do tej pory.

Przekleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłam pod koniec stycznia ekogroszek z Chwałowic (cena 635,91zł/tona; Pieklorz-ekogroszek (032330/cc); klasa min. 27MJ/kg;). Pojawia się z nim jednak problem wydaje mi się, że jest zbyt miałowaty. Poniżej zamieszczam zdjęcie samego opału i to co przedostaje się do dmuchawy z niego. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Poprzednio też zakupiłam z Chwałowic i było ok. Jaki inny ekogroszek polecacie?

ale granulacja..... współczuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłam pod koniec stycznia ekogroszek z Chwałowic (cena 635,91zł/tona; Pieklorz-ekogroszek (032330/cc); klasa min. 27MJ/kg;). Pojawia się z nim jednak problem wydaje mi się, że jest zbyt miałowaty. Poniżej zamieszczam zdjęcie samego opału i to co przedostaje się do dmuchawy z niego. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Poprzednio też zakupiłam z Chwałowic i było ok. Jaki inny ekogroszek polecacie?

Gdzie kupiłaś ? Bezpośrednio z kopalni czy ze składu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice dla mnie to najlepszy towar jaki do tej pory testowałem. Jedynie można się doczepić do większej spiekalności niż ma Piast, ale za to piec zdecydowanie szybciej reaguje no i mniejsze zdecydowanie spalanie . Mniej więcej w porównaniu do Chwałowic jakieś 10-15% większe spalanie. Testowałem również wesoła 30 MJ ale była straszna miazga ze spiekami koksowymi. Testowałem ostatnio Bartex rubin. Dla mnie porażka. Piec nie mógł dojść do temperatury 68 przez prawie 11 godzin. Resztę pomieszałem z Chwałowicami i przepaliłem do końca. Testowałem również dwa rodzaje węgla spod Białegostoku. Ruski węgiel ponoć najlepsza torpeda w Białymstoku 3/4 Białegostoku to kupiłem. No cóż dla mnie do tej pory porażka niesamowita. Pierwszy raz musiałem węgiel wygrzebywać z zasobnika i wywalać do kosza. Na szczęście były tylko 2 worki. Miał Chwałowicki też w miarę dobry z tym że mają w tym bryły i 3-4 cm !!! Dlatego też odpada, a szkoda bo gdyby nie to tobym się zastanowił nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość berthold61

U mnie na składzie gościu ma Chwałowice i Piasta bo tylko tymi dwoma handluje , ja kupiłem 2 tony piasta i do teraz się zastanawiam dlaczego nie te Chwałowice , Piasta dlatego że był drobniejszy od Chwałowic a ja mam rurę podajnika cieniutką inną niż w normalnych podajnikowcach , ale skoro teraz nowa przeróbka to i granulacja będzie mniejsza , bo ten piast niby dobrze sie pali ale za szybko schodzi bo różnica w mocy dosyć spora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pamiętam na tym forum zachwyty nowym zakładem Tauronu.... dopóki ktoś tego węgla nie kupił, a potem Tauron rozsyłał w wakacje swój przebojowy węgiel gratis :-) Tym ostrożniej podchodziłbym do postu naszego nowego kolegi, który jak dotąd tylko po to się zarejestrował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kolega to pan Adam M. z węglowej firmy Wrębowa S.A. ;) http://www.wrebowa.pl/referencje

http://www.wrebowa.pl/kontakt   z-ca dyrektora, więc chyba wie o czym pisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to nie reklama  :)))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie rozstrzygać czy to reklama, nie reklama, antyreklama. Ja traktuję to jako informację o węglu, która może okazać się cenna, jest warta sprawdzenia, ponieważ osoba informująca jest wiarygodna. Podałem stosowne linki odnosząc się do wpisu HarryH. W temacie obok inny znów kolega wkleił niedawno informację i zdjęcia tego co kupił (jako prestige platinium) za 1089 zł, gdzie na oko wyglądało to bardziej jak miał czy eko-miał za około 600 zł niż prawdziwy ekogroszek. Jeżeli płaci się za ekogroszek to niech to jest ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może i będzie lepiej...tylko niech i taniej.....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja panowie mogę pochwalić chwalowicki pieklorz. Kupiłem pod koniec marca bezpośrednio na kopalni 6t po 630zl tona. Praktycznie zero mialu- granulacja bardzo ładna. Jedynie trochę wilgotny - ale to rozumiem że wynika z procesu produkcji.

Jeszcze przez piec nie puściłem bo to na przyszły sezon, ale jaki by nie był, będzie na pewno lepszy od greenpala za 710zl/t.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomekdylla napisał:

.......... Kupiłem pod koniec marca bezpośrednio na kopalni 6t po 630zl tona. ...............

Jeszcze przez piec nie puściłem bo to na przyszły sezon, ale jaki by nie był, będzie na pewno lepszy............

Witam.

Z całym szacunkiem do twojej wypowiedzi...

......  ja też kupiłem.......jeszcze nie wiem co .......... ale kupiłem i na pewno  będzie lepsze... ☝(ツ)

A już myślałem że forum pomaga użytkownikom.... widać jednak nie...

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yaro,
Główną informacją jaka przekazałem to Fakt że pieklorz Chwałowice staniał o 100zl na tonie - co jest bardzo ważna informacją. Druga to taka że jest czysciutki bez miału. Co jak widać w tym wątku nie jest normą. A co do samej jakości spalania tego węgla - to z opinią w internecie można nt chwalowickiego węgla sporo przeczytać. 2 lata temu kupiłem go na cały sezon . W tym sezonie paliłem greenpalem, i na mrozy Chwałowice. Teraz jak mam do wyboru greenpal za 710 a pieklorz niech nawet z transportem wyjdzie na to samo. To nie mam wątpliwości co wybrać.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 07:46, tomekdylla napisał:

Ja panowie mogę pochwalić chwalowicki pieklorz. Kupiłem pod koniec marca bezpośrednio na kopalni 6t po 630zl tona. Praktycznie zero mialu- granulacja bardzo ładna. Jedynie trochę wilgotny - ale to rozumiem że wynika z procesu produkcji.

Jeszcze przez piec nie puściłem bo to na przyszły sezon, ale jaki by nie był, będzie na pewno lepszy od greenpala za 710zl/t.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Kolego kupiłeś luzem czy w workach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam palaczy
W ubiegłym sezonie grzewczym paliłem groszkiem 20-40 z pgg chwałowice, super się spalał, wziąłem wtedy na próbę kilka worków i zakupiłem 4 tony.
Na ten sezon bez zastanowienia patrząc jak się pali wegiel z tej kopalni, zdecydowałem kupić ekoroszek pieklorz chwałowice i wziąłem 6 ton no i quva to był błąd brać w ciemno. Po krótce, spieki czarne kolby koksowe,jak tylko więcej się dmuchnie i czarna sadza wszędzie.
No to żem sobie kupił 6 ton szczęścia, dodam że opisane zakupy w składzie tresko Trzebinia. Wegiel za 740zl i taka kapa

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o scalenie postów.
Tak się palą obecnie Chwałowice kupione latem, wymiękam, ledwo w to trzeba dmuchać, kaloryczność w skzp ponad 29, potencjał ekoenergia 25kw ustawiony na 18.1kg wentylator dm85 40w ustawiona na 15%-41% dla 25kw podawanie 4s. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, wapno pomoże? Ten wegiel to mi bardziej podchodzi jakby to była kwk wesoła z czego się zorientowałem. Jak komuś ma czas to proszę o naprowadzenie. ceb6eb82e7dd7320cd0b4515a986849c.jpga63ab08a972ca5cb154f8d8b24c5ba85.jpgcc581bf0ade90ce5419b9d040332ef60.jpg381a8a4722c032826d4f4e3f5afff485.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 pale na skzp w automacie, czy w takiej sytuacji lepiej przejść na pracę dwustanową?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.