Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik W Kwkd 15


Otom

Rekomendowane odpowiedzi

dom bardzo dobrze docieplony 3 szyby podłogówka cały dom, zawór 4 drożny. opału  nie kiszę teraz zwężam palnik opału pałę  na 3/4 mocy miarkownik na 60c bolier wpięty grawitacyjnie 1c nad piecem. wystarczy 6-8 gdz. palenia wschód Polski, węgiel staszic. powietrze wtórne przy palniku jest mniej ważne od dopalającego 

kładziemy kawałek szybki na wyczystkę i podglądamy palnik bez'  okręcamy rurę wełną i próbujemy z dopalaniem. dwie niema sensu 

 

DEF ma dużo racji kwkd jak na tyle lat klepania przez firmę z tradycjami, na te czasy smoków i smogów wydał bym nakaz natychmiastowej modernizacji.  jest to mój 4 piec  w którym pąlę sugerowałem się wami 4 zimy temu na tym forum poprzednie górne masakra. 

 Byliście bardziej zgodni.                                      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywierać na Ciebie żadnej presji ani niczego sugerować. Pisz i rób co Ci pasuje,... Chciałbym jednak przeczytać o ile to Cię nie dotyka, dlaczego kupiłeś ten a nie inny kocioł? Ja się oszukałem, ale Ty mogłeś wybierać,....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jest to jednak dolniak  i zawsze będzie lepszy od całej rzeszy pieców górnego spalania naoglądałem się tych koksowników z pięknymi panelami diodami i dmuchawami, lakierem jak w merolu. współpracowałem z hurtownią hydrauliczną. Wiedziałem że muszę  od razu założyć szamot, nie wiem  według czyjego pomysłu

płytka z wycięciami na ruszta  i cegły po bokach z wzdłużnym wycięciem dalej byłem nawet zadowolony z towarzystwa w piciu browara czasami, do tej zimy gdy  wymyślili smog.

Za P.O NIE BYŁO zaczołem  obserwować komin a on dymi czarną smolą dotąd aż odgazuje węgiel miąłem z BOGDANKI, i założyłem te cegły po swojemu coś wyszło brak dymu po nagrzaniu cegieł ok 20min . ostatnio widziałem piękny koksownik górny za 4tys. 20 kw bez żadnej cegły .

Jak znajdę kupca na zębca to kupię z podajnikiem ostatnio produkują małe moce mam dosyć być niewolnikiem i zastanawiać się czy przy braku prądu załadowany nie zagotuje instalacji chociaż chodzi trochę grawitacyjnie nie mam  przetwornicy ani zaworu schładzającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę jaki kocioł bym kupił, ale nie kwkd. Co do zachowania się u mnie kwkd to: załadowany odgazowuje się bardzo spokojnie ( może za spokojnie) przez 8-10 godzin. Na kotle 40 *C, w okolicy palnika 800*C , po odgazowaniu pali się koks przez kolejne kilka godzin, nie wygaszam przez cały sezon, dokładam węgiel i tak w koło. Bardzo dobrze robi położenie trochę ( w zależności od aury) drewna lub miału daleko od żaru . Odpopielać mogę energicznie, cegły szamotowe i trochę "ruchomej stali", miarkownik, krótki obieg wody wykonany za pomocą kształtek. Wszelkie usprawnienia nie naruszają fabrycznej konstrukcji. Mam jeszcze płytowym wymniennikiem podłączony kocioł gazowy, ale sie nie włącza bo kocioł węglowy nie zawodzi. Komora i reszta czysta. Co do fabrycznych poprawek to miałbym trochę istotnych propozycji, ale nikogo to nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale niczego więcej niż w "innowacjach,..." napisałem od ???? 300 postu nic więcej nie pokażę ani nie ujawnię. Sorry, taki tu panuje klimat. Zapewniam że treść tych postów, plus zdjęcia kolegów, i na początek wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.