Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pelet, Groszek Czy Coś Innego?


Thomas605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy

Przeglądam forum od miesiąca,głòwnie wątki o pelecie.

Postanowiłem się zalogować i stworzyć nowy temat.

Jestem na etapie budowy domu,aktualnie stan surowy otwarty.

Komin systemowy juz jest w kotłowni,ktòra ma 6m2.

Powierzchnia użytkowa 124m2.

Myślałem i nadal mysle o pelecie,ale jeszcze wszystko przedemna i kazda alternatywe nadal rozwazam.

 

Moje pytanie,ktòre kieruje do was to:

Czym to najlepiej ogrzać? Ktory piec kupic aby jak najdluzej nic nie wymieniac i nie naprawiac w kotlowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie bardzo trudne, na które nikt Ci tutaj nie odpowie...aczkolwiek pytanie nie jest pozbawione sensu...

Znajdą się tacy, którzy odradzą Ci kocioł na paliwa stałe i zaproponują, pompę ciepła lub gaz....

Pellet jest ciekawą propozycją, jest już sporo kotłów na rynku, i jest już kilka wyróżniających się producentów...

Poszukaj w tym dziale są tematy w których użytkownicy dzielą się spostrzeżeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pelet to ktòry piec?

Mi się spodopały lechma pl350, greń mini16kw,

Galmet eko gtkpp.i biawar pelux compact. Lazar smartfire 15.

No i rozwiązanie kolegi Sambora znam z opisu bardzo dobrze.

 

Tylko że jak sie wczytać w forum to kazdemu cos brakuje albo cos szwankuje.

I zastanawiam sie czy warto tyle kasy wydać na te wynalazki?

Czemu na niemieckich stronach kotły peletowe sprzedawane sa w zestawach z buforem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pelletu musisz dobrze dobrać moc kotła ponieważ nie dysponuje on nadwyżką jak w przypadku kotłów na ekogroszek...

Przy założeniu, że dobierzesz go właściwie, instalacja będzie wykonana prawidłowo, to na pewno eksploatacja będzie tańsza niż ogrzewanie na gaz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy założeniu, że dobierzesz go właściwie, instalacja będzie wykonana prawidłowo, to na pewno eksploatacja będzie tańsza niż ogrzewanie na gaz..

Koszta raczej podobne ale jeżeli chodzi o wygodę i bezobslugowość to gaz wygrywa zdecydowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.