Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie obniżą, bo by ich składy się burzyły , albo też składom trzeba by było większe marże zostawić. Swoją droga trochę głupia polityka kliku kopalń.Węgiel gdyby kosztował koło 650 zł za tonę toby kopalnie więcej sprzedały a i import tego "badziewia " zostałby zahamowany. :). Więc w dużej mierze i tak by były na większym plusie niż teraz.  Mówimy oczywiście o ekogroszku o odpowiednich parametrach. W następnym okresie grzewczym będzie również dostępny w workach węgiel z Chwałowic prosto z kopalni. Do tego dojdą większe dotacje na zmianę pieców. Wiec tego typu paliwo zostanie przez niektóre kopalnie traktowany jako możliwość zwiększenia sprzedaży i wyeliminowania "wschodniej" konkurencji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Retopal da np. radę w ostre mrozy czy trzeba mieć mocniejszy węgiel? Pytam bo chcę zakupić węgla na całą zimę wcześniej by o dosuszyć i oczywiście taniej kupić. (jak zejdą z ceny)

Oczywiście że sobie da :) Sam próbowałem . Co prawda mniej ubywa z zasobnika bardziej energetycznego np. Chwałowice ale nie ma z tym żadnych problemów, nawet przy -20. Poza tym masz pewność ze jak kupujesz worek to masz 25kg a nie 23kg. Nie mówię już o wodzie która daje o 2 kg więcej na worku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zróbcie sobie takie doświadczenie. Kupujecie worek ze składu. Wrzucacie na wagę... od razu 2 kg w plecy. Wysuszycie węgiel i ... ooo zgrozo następne 2kg mniej  :) . Nie wspomnę  o węglu luzem, to wszystko zależy od uczciwości kierującego. A tak kupuję dostaję w miarę suchy. Wywalam z worka suszę 2 dni i wkładam do zasobnika. I pali się aż miło ... Już dawno dałem spokój sobie ze składami węgla.. przecież ich nikt do tej pory nie kontroluje. Robią sobie co chcą.z nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzuciłem 5 worków retopalu do zasobnika, wczoraj piecyk wyczyściłem zobaczymy za parę dni jak to się pali :)

5 worków zważone każdy po 25,2 kg, jak wcześniej pisałem węgiel suchy, przy wsypywaniu się kurzy :)

 

jeszcze dodam że uziarnienie jest idealne i nie ma nic miału wizualnie na 6+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można prosić o parę zdjęć. Jak się pali jak popiół wygląda.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki popiół . W niższych temperaturach jest lepszy bo nie ma spieków żużlowych.

post-69750-0-95134600-1492239618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronach pgg 
https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/5%2CGreenpal+-+Ekomia%C5%82

pojawił się ekomiał ale pakowany w big-bagi i sprzedali po kilku tygodniach całe 6 ton....

 

w zeszlym tygodniu napisałem im maila czy i kiedy będzie w workach ale bez odpowiedzi.

 

Jak ktoś jest zainteresowany tym opałem w workach to niech pisze maila do nich w tym temacie, może jak tych maili będzie więcej niż ilość sprzedanych ton to może się opamiętają i wypuszczą towar w workach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla porównania spalanie węgla Ekoret , także na pełnej mocy pieca.

możesz pokazać popiół z ekoretu i retopalu, który ma go więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgg odpowiedziało na mój mail ale unikając konkretnej odpowiedzi czy ekomiał będzie w workach czy nie 

 

cytuję:

 

"W odpowiedzi na Pana pismo informujemy , iż na dzień dzisiejszy posiadamy paliwo „Greenpal Ekomiał” tylko w big-bagach, natomiast posiadamy również w sprzedaży Retopal - Ekogroszek  w postaci worków 25 kg umieszczonych po 30 sztuk ( 750 kg ) na paletach. Węgiel oferowany do sprzedaży w sklepie internetowym https://pgg.pl/sklep/

Zapraszamy do zakupu."

 

O ile retopal się wyśmienicie sprzedaje to ekomiał w tych big bagach to tylko półkę zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymałem i odpowiedziałem jak poniżej
"Witam i dziękuję za odpowiedź ale jak wspomniałem poniżej, jestem zainteresowany eko-miałem w workach. Mam nadzieję, że niedługo Państwo wprowadzicie do sprzedaży eko-miał w workach zwiększając sprzedaż, bo patrząc po ilości sprzedanych ton ekomiału w big bagach poprzez sklep internetowy to nie wygląda to rewelacyjnie... 

 

Polska Grupa Górnicza jako spółka skarbu państwa czyli pośrednio wszystkich obywateli płacących podatki powinna wykorzystywać każdą okazję aby podnosić swoją rentowność między innymi poprzez  wprowadzenie takich form sprzedaży swoich produktów  aby dotrzeć do największej liczby odbiorców i tym samym unikać w przyszłości kolejnych dotacji z kieszeni podatnika...."

 
Mam nadzieję, że inni użytkownicy, którym zależy na dobrym opale w konkurencyjnej cenie przyłączą się i wyrażą swoje zainteresowanie miałem w workach pisząc maila na [email protected] 
 
Widać to po cenie retopalu, który i tak jest tańszy u producenta niż u większości pośredników....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten ekomiał to dla nich w zasadzie odpad... :) dlatego w big bagu dają. :) A tak na marginesie miałem w piecu z podajnikiem trzeba się namęczyć, żeby dobrze palić. Ja mam ekoenergię 25kW  II generacji  i wyszło mi tak że jak pale miałem to tylko w największe mrozy. Tak żeby podajnik prawie cały czas pracował. Jak ma duże przerwy to zauważyłem ze się otwory zatykają i palnik pali jedną strona. I w zasadzie nie ma oszczędności na ilości spalonego węgla. Wyszło mi prawie to samo co ekogroszek w zł... :) A jest z tym mniej problemów niż z miałem. Więc palę tylko Chwałowicami w mrozy, a jak jest > -3 to Retopalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że trudno się miał spala niż eko, big-bagi mają tą zaletę że mokry miał przeschnie przynajmniej górna warstwa, w workach foliowych to raczej nie ma szans na wyschnięcie czyli podejrzewam że tutaj jest pies pogrzebany i dlatego pgg nie chce sprzedawać w workach ale mogliby pakować suchy czyli bylibyśmy jeszcze bardziej zadowoleni :)

 

a odnośnie zatykania palnika miałem z Chwałowic to zatyka się "czystym" miałem czy spiekami - bo jeśli spiekami to można spróbować miał właśnie z Piasta a w drugim przypadku pomieszać go np. z retopalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego mieszania. Ja już się z tego wyleczyłem. Jak jest Chwałowice to nie Piast. Później palnik "głupieje". To samo się dzieje jak węgiel jest wilgotny. Teraz mam ustawioną pracę 7s podawanie 80s przerwa . Jakbym miał wilgotny egiel czy też mieszany to zawsze był zonk, albo kopczyk się "nieustawiał" albo spieki koksowe, albo mocne niedopały. :) Więc przestałem się bawić w "testera" i jadę tylko na jednym rodzaju węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.