Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Top 10 - Najlepszy Miał Do Podajników Tłokowych


arthek

Rekomendowane odpowiedzi

nie polecam tego miału z bogdanki do retorty brucera, nie idzie tego spalić /duża spiekalność, kalafiory wielkie jak kapusta/post-36363-0-77667600-1440966482_thumb.jpg pozostało mieszać z piastem i to 2 do 1 bo pół na pół to jeszcze są kłopoty

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

We wtorek podjechałem na skład węgla, wziąłem 60 kg miału 23MJ Piast na próbę. Próba w porządku, więc dziś kupiłem całe 5 ton. Zmierzyłem jeszcze ile jest w nim wody czyli zważyłem taki jak kupiłem i potem to samo wysuszyłem na słońcu przez kilka godzin, wyszło 7,5 % wody czyli tyle co zawsze jest w miale. Cena obecnie 300zł tona + 20 zł transport za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rewelacyjna.

Ja dokładnie za ten sam miał płacę w świętokrzyskim 540 zł / tonę + transport....

Masakra jakaś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy też niektórzy mają wyższe ceny. Niskie ceny są na dwóch składach przy bocznicach kolejowych, może tu jest jakaś przyczyna.

Od 1 marca była obniżka, dlatego się zdecydowałem kupić teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamierzam palić miałem w zamówionym piecu z podajnikiem ślimakowym wyposażonym w żeliwny palnik "nowej generacji" przeznaczony do spalania groszku, miału i mieszanek. Mam do ogrzania piętrowy dom z połowy lat 60 ubiegłego stulecia. Okna drewniane z wkładami zespolonymi, górny strop docieplony, ściany 45cm z zewnątrz pełna cegła od środka żużlobetonowy pustak. Około 160 m kw. Czytam o tych miałach i wychodzi, że ten Piast najmniej uciążliwy w użytkowaniu i finansowo przystępny. Ciekawe ile będę potrzebował ton na sezon? I czy ten palnik faktycznie poradzi sobie z miałem? Jakieś sugestie ze strony doświadczonych użytkowników?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorlen, piast zależy jak się trafi, raz jest dobrze a raz.... sam wiesz. jest jeszcze ziemowit, podobny do piasta. warto zwrócić uwagę na miały z tauronu, bezproblemowe!!! jeszcze lepiej się palą, spieków 0.

 

miał z piasta jak wychodzi to ma dużo frakcji groszek o 50 % i mało "piachu", na składach przechodzi przez sito i klient dostaje prawie sam piach.

ogólnie z miałami jest tak że wartość opałowa nie jest najważniejsza, ważniejsze jest to czy dany miał jesteś w stanie spalić bez spieków i innych problemów. najlepiej szukać miałów w kl 21-23, mocniejsze sobie odpuść.

 

jak już kupisz próbkę to daj ustawienia podawanie 5 sek, przerwa 25 sek, dmuchawę dostosuj, jak przy takich ustawieniach spalisz dobrze miał i nie będzie spieków to można na zimę robić zakupy. jak pojawią się spieki to nie radzę, bo w okresie grzewczym nie będziesz zadowolony.

 

skoro jesteś ze śląskiego to może warto zainteresować się jaretem z tauronu, cena poniżej 500 zł/t a to jednak groszek, a nie wszystko brudzący miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lorlen najważniejsza jest próba, powiedział bym obowiązkowa. Podczas próby kocioł prowadzić na większej mocy czyli np ustawić na nim 80 stopni i na grzejnikach poodkręcać zawory na grzejnikach, im dłużej tym lepiej.

Jeżeli pojawią się spieki żużlowe (takie rude)  to obserwuj czy spadają same do popielnika, jak pojawiają się spieki koksowe (czarne, wyrastają na środku palnika takie maczugi) to z takiego opału należy zrezygnować.

Jeżeli próby z miałem Ci nie wyjdą to takim trochą lepszym miałem jest Retopal (zwany kiedyś miałem płukanym) też żużluje ale mniej, jak się na nim nauczysz prowadzić kocioł to później będzie łatwiej z samym miałem.

Palę miałem od dłuższego czasu i jestem zadowolony ale tu dużo zależy od palnika kotła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź. To dla mnie naprawdę cenne uwagi bo jeszcze nie używałem kotła z podajnikiem i nie mam zupełnie pojęcia o tym co może mnie zaskoczyć.Kocioł dotrze pod koniec miesiąca a pierwsze próby prawdopodobnie w maju. Mam zamiar używać kotła w algorytmie PID ale gdyby okazało się to nieefektywne lub nieekonomiczne będę eksperymentować z ustawieniami. Oczywiście podziękowania dla obu panów.

Edytowane przez Lorlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowaliście mieszać miał z trocinami? Gdzieś mi się o uszy obiła taka mieszanka , że niby trociny pomagają dotrzeć większej ilości powietrza do złoża i doprowadzić do zupełnego spalenia miału, równocześnie zapobiegają nadmiernemu powstawaniu spieków? Tylko czy jak żeliwny ślimak będzie w podajniku już bardzo rozgrzany nie nastąpi zapłon takiej mieszanki w zbiorniku? Eksperymentował ktoś w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszałem miał ze zrębką z rozdrabniacza do kompostu (z tarczą obrotową) . To coś jak wióry czy gruba trocina. Dodatek około 10 -20 % i  nic złego się nie działo ale też nie zauważyłem czegoś dobrego. Po prostu spaliłem i tyle, fakt, że u mnie sam miał też się dobrze spala (poza koksującym). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaskie palenisko z 6 poprzecznymi szczelinami z czego 3 ostatnie zaślepione. Nad palący się miał we własnym zakresie doprowadziłem powietrze (czyli tak jak w kotłach miałowych, zasypowych) i to ono robi dużo dobrego. Powietrze doprowadzone z boku paleniska, wzięte od dmuchawy tak, że jakby uderza w palący się miał węglowy w miejscu gdzie zaczyna się żar. Więcej pisałem i zdjęcia dałem w temacie o kotle Spyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wolałbym aby ten "Brucer którejś generacji" dał radę miałowi bez "czipowania" .  Puki co będę próbował z tym miałem a o efektach poinformuję. Ale najpierw muszę dotrwać ze starym kotłem do nadejścia cywilizowanych temperatur by ruszyć z modernizacją kotłowni. Dzięki za informacje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i zaczęło się. Od dwóch tygodni podejmuję nieudolne próby przyzwoitego spalenia miału Piast 23 MJ. Kocioł pracuje w automacie PID. Dzisiaj ze współczynnikiem mocy kotła zjechałem do -30 a współczynnik wentylatora ustawiłem na 24. Do tej pory, w popielniku parę szlakowych spieków, reszta skoksowany miał, czyli szlaki do kubła reszta po wystudzeniu do ponownego użycia. Na kotle temperatura zadana 65 stopni. Kocioł rozpędza się do 70 i przechodzi w tryb "PID-Nadzór".Temperatura podskakuje jeszcze do 75 stopni po czym kocioł trwa w "błogostanie" jakieś półtorej godziny. Przy temperaturze 69 stopni włącza się tryb "PID-Praca" i zaczyna się przedstawienie. Moc palnika rośnie a temperatura spada, stopniowo, im bardziej podawane jest powietrze tym większe są spadki temperatury i tak do 63 stopnie, przy zadanej 65 stopni. Spektakl trwa do 40 minut kiedy to kocioł osiąga znowu 70 stopni. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, bo idea pracy w PID to ciągła praca z jak najkrótszymi pobytami w trybie nadzoru. W trybie "Lato" w ogóle nie dało się palić bo kocioł nie mógł osiągnąć minimalnej temperatury określonej przez DTR kotła 60 stopni, a na dodatek zaczął się wydzielać i kapać z czopucha śmierdzący kondensat. Za sprawą bardzo kompetentnego pana serwisanta z Techa przełączyłem się z trybu "Lato" do trybu "pomp równoległych" z wykluczeniem z pracy pompy obiegowej CO i kocioł zaczął dochodzić do każdej zadanej temperatury. Czy ktoś z Państwa ma może jakiś pomysł, za sprawą którego mój kocioł bardziej polubiłby się z miałem a ja bardziej polubiłbym mój kocioł? Kocioł to FIREECO(Dziubarczyk)FARGO 19 kW. Palnik-duża Ekoenergia-Brucer 2-giej generacji.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Spróbuj położyć na palnik dwie cegły kładąc je na dłuższym węższym, boku tak aby zmniejszyć wylot palnika od góry.

https://esterownik.pl/forum/posty,1914/usuniecie-deflektora-tilgner-ekr15kw-przewymiarowany-kociol-niska-temp-spalin

Tu masz zdjęcia.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loren, może paliwo jakieś kiepskie, jak możesz to wklei zdjęcie tego miału, piast w kl 23 jest popularnym paliwem i na składach piast nie zawsze jest piastem. jeśli planujesz przejść na miał, to proponuję wybrać taki aby było jak najwięcej grubej frakcji i jak najmniej pyłu. jak już taki będziesz miał, to zabawę zacznij od ustawień ręcznych, np 3 sek podawanie, 40 sek przerwy i dmuchawa ok 40-45 % ( do właściwego ustawienia) takie nastawy na cwu wystarczą. jak szukasz opału na zimę, a obawiasz się że kocioł nie da rady uzyskać mocy, to dajesz 5 sek podawanie, 25 sek przerwy, dmuchawa do ustawienia. jak na takich parametrach miał się ładnie pali i nie ma spieków i innych potworków lub występują na akceptowanym poziomie to w każdą zimę kocioł osiągnie zadaną.

generalnie jest taka zasada że przy miale że kaloryczność miału jest na 2 planie, na 1 jest jak się pali. jesteś ze śląska to nic innego jak kupujesz po 25-50 kg na różnych składach i sprawdzasz który najbardziej Ci odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Z jakością miału to prawda, trzeba sprawdzać. Ja za każdym razem kupuje coś innego chociaż nazywa się miał Piast 23MJ. Istotne jest tylko jak to się pali na twoim palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy od 2 lat pale miałem 23 z piasta (składnica) od tyg nowosc na składnicy 24mj z ziemowita wizualnie lepiej wyglada ma wiecej grubego niz sypkiego popiołu tez jest mniej i nie rozia sie takie spieki narazie wziołem 3 worki i jest ok a na tonie to tylko 20 zł za tone wiecej od piasta cena 360 zł

post-55700-0-85006000-1464614814_thumb.jpg

post-55700-0-38340400-1464614825_thumb.jpg

post-55700-0-67978600-1464614833_thumb.jpg

post-55700-0-70103600-1464614842_thumb.jpg

post-55700-0-60064200-1464614850_thumb.jpg

post-55700-0-65900300-1464614867_thumb.jpg

post-55700-0-86234900-1464614877_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duża szansa że faktycznie trafiłeś na miał z ziemowita, źródła podają kaloryczność na poziomie 24 Mj, ale z własnego doświadczenia wiem że jest mocniejszy. do ciekawostek należy też fakt, że rodacy często sprzedają jako groszko - miał, ale przy takiej nazwie cena idzie do góry :lol: analogiczna sytuacja była też z miałem w kl 25 z piasta

 

PS. krzysbiker aż prosi się aby na górę palnika położyć jakąś ceramikę, tak aby płomień na niej się kończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.