Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Top 10 - Najlepszy Miał Do Podajników Tłokowych


arthek

Rekomendowane odpowiedzi

tak szlakowanie to wierutne kłamstwo podobnie jak lądowanie na księżycu. I niech mi ktoś udowodni, sprowadzi tu Armstronga ktory sie bedzie pocił i jąkał, gdyż tak się zachowuje człowiek, który kłamie :)

Można tworzyć książki o spiekaniu popiołu pracując w instytucie od 8.00 do 16.00 potem czapka w dłoń i na zakupy do marketu, tymczasem w nocy o 3.00 rano przy mrozie -20 C, okazuje sie, że spalanie esztek węgla (a moze i spieczonego popiołu) z NADMIAREM powietrza (o ktorym to juz niejaki doktor Zawistowski sławetny ksiązkę napisał) służy i ciepłu i znikającym resztkom wegla.

 

Jeśli miał to tylko antracytowy - bo taki jest najlepszy - wróciłem do tematu głównego, rzucę tylko dygresję chociaż niedaleką: miał, energia, koszty, pieniądze, no właśnie o nich mówić trzeba NOWA WALUTA DLA KAŻDEGO, wszyscy mamy (prawie) szanse, czy słyszeliście o BTC - pieniądzu wolnych ludzi? Jesli nie to zapraszam na prawda2.info mozna sie sporo dowiedziec i to obiektywnie jak zaoszczędzić albo sumę w portfelu albo ilość opału.

 

Pozdrowienia dla łykających wszystko co płodzą doktorki i przyjmujących to jako własną doktrynę i tarczę antyrakietową chyba przestarzałą :)

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

chce kupic opal do tlokowca miał najlepiej!w tym roku palilem piastem 25 popiolu nie za duzo ale sie spiekal troszeczke teraz widze ze maja ten ekomial ktory jest w  cenie grochu wiec szukam alternatywy ziemowit 24 ,piast 23,chwalowice 27 ewentualnie cos z holdingu z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Miał z Piasta 25 i 23 są dobre do tłoka, 25 lepsza ale wszystko zależy od ceny obecnie na bliskich mi składach różnica między tymi miałami wynosi 90zł na pierwszym składzie a na drugim 40zł w  pierwszym wypadku brałbym ten tańszy w drugim ten droższy. Miał najlepiej kupować po dwóch tygodniach bez większego deszczu. Co do miału z Chwałowic to paliłem odsiewką z mielenia i samym nie dało się palić ale zmieszana z Retopalem była bardzo dobra. Miały 23 i 25 z Piast tworza spieki żużlowe, że nie wyobrażam sobie palenia tym przy -20 stopniach dlatego mam około 0,5 tony Retopalu na taką okoliczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

W tym sezonie kupiłem po 2,5 tony jednego (Piast25)  i drugiego miału (odsiewka z produkcji groszku 5-25 Ziemowit z niewielkim dodatkiem grubszego groszku) , rozsypałem jako dwie warstwy jedna na drugiej i biorąc z dołu samo się mieszało. Miałem kłopoty z żużlowaniem w pewnym momencie.

Największe doświadczenia mam z miałem Piast25 i każda dostawa jest nieco inna choć na papierze pisze, że to jest to samo, podobnie z Retopalem.

Z holdingu jest albo był taki miał "EkoFins" spaliłem go ok 100kg na próbę, drobny miał z dodatkiem dużych kawałków węgla, wtedy paliłem Retopalem i żużycie było porównywalne natomiast cena zbyt wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałem dzisiaj ceny opalu i roznica w cenie miedzy groszkiem 8-31,5  24D  a mialem II 0-20  24D na kwk Ziemowit wynosi 130zł Zastanawiam sie czy jest roznica w ilosci spalonego mialu a grochu i czy nie warto dolozyc i kupic groszek do tlokowca.

Edytowane przez reeich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też palę miałem z Ziemowita (chyba?, tak pisze na paragonie) ale wygląda mi to na połączenie odsiewki z mielenia ze zwykłym miałem. Lubie palić odsiewką, chociaż jest drobna to nie ma w niej dużo pyłu. Pali się dobrze, kosztował 470 zł tona. Spieki się nie robią ale przy tej temperaturze za oknem raczej tego się nie da sprawdzić.

Tak to wygląda na zdjęciu

post-26252-0-82796300-1427469675_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to wyglada na odsiewke ,ale pali sie bardzo dobrze!U mnie  wlasnie przy dodatnich temperaturach ten piast 25D sie spiekal dosyc mocno pozniej mieszalem 3worki mialu 1 worek mułu ktory mi zostal po starym kotle i problem spiekow sie skończył.

Edytowane przez reeich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś raz użyłem miału i nie są to dobre wspomnienia, w Polsce pojawiają się polskie źródła antracytu - Żary i Nowa Ruda, a będzie więcej, ja używam od 6 zim w granulacji groszku, zużycie 10-12kg średnio całej zimy i 1725kg do tej pory, dodałem specjalny sterownik z wizualizacją do kotła i uzyskałem mozliwości pogodowego spalania antracytu, warunkiem jest posiadanie kotła tłokowca i jeszcze kilka niuansów na palenisku, system jest włącz i zapomnij. co 10 dni 1 wiadro popiołu, co 7 dni uzupełnianie 4 worków antracytu, pow. 300m.kw  temp. 21-23st. C cały czas, tutaj szczegóły

 

https://www.facebook.com/pages/antraster-Tysi%C4%85ce-Z%C5%82otych-Zaoszcz%C4%99dzone-i-Ciep%C5%82o-w-Domu/215889358432829?sk=videos&video_upload_notif=1&notif_t=video_processed

 

niebawem nie bedzie trzeba sprowadzac z zagranicy a teraz cena do jakości jest teraz bardzo atrakcyjna,zero dymu zero sadzy, tutaj link do dostawcy

 

https://www.facebook.com/pages/Antracyt-%C5%BBary/234191713315582

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się takich mocnych opałów, że zniszczą mi zabudowany na stałe do kotła palnik. Na kotle mam tabliczkę znamionową i pisze węgiel granulacja 0 - 31,5 mm, typ 31.2. Nie bez powodu do koksu stosuje się kotły żeliwne.  Obecnie jest w mojej okolicy dostęp do dobrych miałów 23-25MJ w cenie 400 - 500zł. Z tego Ziemowita zważyłem popiół, wyszedł mi 7%.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Piascie nie ma już miału 25, którym zawsze paliłem.

Co brać miał 23 z piastu czy może dużo droższy retopal? Kocioł to tłokowiec protech karo (pierwsza gen) sort 0-25mm 

A może ziemowit 24?

najlepiej Piast lub ziemowit bo będze brany bezpośrednio z kopalni

Edytowane przez Jarnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał jak wyschnie to każdy jest pylisty. Ja go suszę maksymalnie w piwnicy, okna otwarte na  przeciąg, robię tak bo mam skropliny w kominie a komin z cegły więc im mniej wody w miale tym lepiej. Kol reeich jak masz nowy komin ceramiczny odporny na kwaśny kondensat  to możesz go tak nie suszyć a nawet nakryć folią aby pozostał trochę wilgotny. Lekko wilgotny miał lepiej się pali, tak mi się wydaje. Jedynie co trzeba by wtedy kontrolować to miejsce między tłokiem a palnikiem tam może bardziej korodować kocioł. 

Przygotowuję zapas miału na tydzień albo dwa wtedy przy wsypywaniu do wiaderek najbardziej się pyli, zakładam maskę przeciw pyłową. W kotle uzupełniam miał codziennie po 3 -4 wiaderka jak poziom w zasobniku zejdzie nieco poniżej krawędzi klapy wtedy przy dosypywaniu się najmniej pyli.

 

Kol Jarnold twojego kotła nie znam ale miał Piast 23 MJ pali się zupełnie dobrze jest drobniejszy i może bardziej pylisty od 25MJ. U mnie na składzie  miał 23 MJ jest po 380zł a Retopal po 600 więc ja bym brał miał, ten czy inny, decyduje cena. Jak będzie taka zima jak ta to cały sezon na nim powinieneś objechać, jak przyjdą mrozy to może być gorzej więc dobrze mieć z 1 tonę np Retopalu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklad kamionkowy mam!Piast 25 ma mniej miału w sobie przez co mniej pylil od tego ziemowita przynajmniej tak mi sie wydaje :D,Ja skladuje w workach PP w stodole jest iealnie suchy po takim lezakowaniu, 5dni przed zasypem wnosze do kotlowni gdzie wyrównuje sie temp. i nie ma problemu z wilgocia w zasobniku

Edytowane przez reeich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jacek61

Kupiłem na przyszły sezon 5 ton miału Piast 23 MJ . Jest to nieco inny miał niż te którymi paliłem do tej pory bardziej się spieka (koks) i mniej żużluje, wolniej się pali tzn żar pozostaje dłużej na palniku. 

Miał ten obecnie w mojej okolicy jest w korzystnych cenach ale trzeba koniecznie kupić trochę na próbę bo jak kupiłem z innego składu, niby ten sam,  to tym nie dało się palić za bardzo się spiekał i do popielnika spadał niedopał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a palił ktoś miałem z bogdanki? kusi mnie on ceną za 5t   2016zl.

Dane techniczne Wartość opałowa (Q) st. roboczy 20-21 MJ/kg Wilgotność ok. 12% Typ węgla płomienny 31.1 Części lotne V(daf) min. 36 Zawartość popiołu ok. 25% Zawartość siarki (S) ok. 0,9% Zdolność spiekania (RI) max 10 Uziarnienie 0-20mm

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.