Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo Uni Czy Defro Agro Uni


robertx

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałbym wszystkich przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy - i zapewne nie ostatni - post na tym forum :) 

 

Mieszkam od kilku miesięcy w 4 kondygnacyjnym domu - parter, pierwsze piętro - na którym mieszkamy razem z żoną, drugie piętro - które w niedalekiej przyszłości będziemy chcieli wynająć - oraz poddasze. Łącznie 400 m2, z czego 200 użytkowej. Dom ma 30 lat, stare, żeliwne grzejniki oraz nie jest w żaden sposób ocieplony. Jeszcze - jak wszystko dobrze pójdzie to późną wiosną / latem będziemy ocieplać. I jak zapewne się domyślacie, problemem jest ogrzanie tego "maluszka". Dopóki żył i mieszkał w tym domu mój dziadek, palił w nim "śmieciuchem" Zębca 35 kw, ogrzewając nim cały dom spalał od 10 do 15 ton samego węgla + drewna też niemało. My ogrzewaliśmy do tej pory gazem tylko swoją kondygnację, lecz rachunki rzędu kilku tysięcy za dwa miesiące nas skutecznie do tego zniechęciły :) Więc wyruszyłem na poszukiwania lepszego i tańszego sposobu ogrzania tego kolosa.

 

Po przeanalizowaniu większości popularnych rozwiązań i będąc na skraju załamania wpadł mi do głowy pomysł szalony. A jak by ogrzewać dom.. owsem? Chwila googlowania i tak, da się! Rozwiązanie dla mnie wydaje się być niemal idealne - za domem mamy działeczkę, posiejemy sobie na niej owies i będzie co palić przez zimę :) A jak by owsa zabrakło, to zawsze można trochę ekogroszku czy drzewa dokupić i koszt ogrzewania przez cały sezon przy sprzyjających wiatrach powinien nam się zamknąć w granicy tego, co w tym momencie płacimy za dwa miesiące za gaz.

 

 

Po dłuższych poszukiwaniach odpowiedniego kotła wyłoniłem dwóch faworytów, którzy mogą sobie poradzić z tym zadaniem. Defro agro uni, oraz Defro Duo Uni. Defro Duo Uni miałem okazję podziwiać u znajomego, od 5-ciu lat pali w nim owsem + drzewem na drugim ruszcie, i wszystko działa jak trzeba. 

Czy ktoś z Was zna może oba kotły na tyle, żeby przedstawić mi główne różnice pomiędzy nimi? Co myślicie w ogóle o tych kotłach do spalania głównie owsa + drewna (oczywiście suszonego itd.), warte swojej ceny? 

Jaką moc byście sugerowali dla mnie? Zastanawiałem się na 20KW. Tylko zastanawia (i jednocześnie martwi) jedna rzecz - mam dość wąski komin paleniskowy, średnica 150mm. Oba modele w wersji 20 KW wymagają 160mm. Myślicie, że nie będzie większych problemów, jeżeli podłączę 160 mm do tego komina?

Orientujecie się może czy firma Defro prowadzi również usługę montażu swoich kotłów? Nie mam nikogo zaufanego kto poradziłby sobie z montażem takiego wynalazku, a fachowca który podłączał poprzednie piece w tym domu w ten sposób, że dwa piece (śmieciuch i gazowy) są podpięte w jeden szyb - jeden nad drugim, a rura odprowadzająca spaliny z pieca gazowego jest cieplejsza niż grzejniki u mnie w pokoju, brać nie chcę...

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, rady itp. Jeżeli w złym dziale założyłem temat, uprzejmie proszę o przeniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro duo uni,posiada dwa paleniska agro uni ma tylko palnik uniwersalny,ja posiadam kocioł defro agro duo uni który ma ruszt tak zwany awaryjny stały w postaci rur,sa równierz ruszta wymienne źeliwne tylko nie wiem czy w tych typach,na stronie producenta są opisy wszystkich kociołków,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.