Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Orzech Drobny Energo


MistrzMasarski

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co nie wiem czy ten rodzaj (wielkość) węgla będzie odpowiedni na podajnik.

Z tego co widziałem na składzie pod chmurką gdy kupowałem próbki rosyjskiego Kuzbasa to ich (rosyjskie) oznaczenia gramatury węgla są kosmiczne chyba że to taki był kaprys gościa ze składu ;-) wizualnie było coś takiego:

Rosyjski miał to bardziej nasz grocho miał z przewagą groszku

Rosyjski groszek to bardziej nasz orzech II

Rosyjski orzech to bardziej nasza orzecho kostka

Rosyjska kostka to bardziej nasze kęsy.

 

Podejrzewam, że sprzedawany w worach przez specjalistów od sortowania wszystkiego na frakcje takie jak groch I czy groch II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie takiego miłego zaskoczenia w worku niż w moim przypadku pod chmurką;-)

 

Ogólnie rzecz biorąc ruski węgiel po sortowaniu nawet ich rozumieniu frakcji/gramatury węglem złym nie jest. Mając wybór lipę Sobieski/Janina czy inną płomieniówkę polską wybiorę płomieniówkę rosyjską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę 2016 r. ten węgiel sprzedawali na swojej stronie za 599 zł z transportem kurierem. Jeśli faktycznie z Mrówce jest po 550 zł to bardzo dobra cena i warto. Spaliłem tego węgla jakieś trzy tony. Ładna równa granulacja bez miału. Reszta to typowy rusek wart swojej ceny. Do dolniaka sprawdza się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na wiosnę 2016 r. ten węgiel sprzedawali na swojej stronie za 599 zł z transportem kurierem. Jeśli faktycznie z Mrówce jest po 550 zł to bardzo dobra cena i warto. Spaliłem tego węgla jakieś trzy tony. Ładna równa granulacja bez miału. Reszta to typowy rusek wart swojej ceny. Do dolniaka sprawdza się idealnie.

 

ja miałem okazję spalić 1t tego badziewa w dolniaku, na dłuższe palenie się nie nadaje za dużo kamienia. 2-3 zasypy i ruszt zatkany kamieniem. Dlatego uważam że idealnie to się nadaje ale do górniaka :) 

 

Do dolniaka, w podobnej cenie orzecha energo (760 pln) można kupić paletę mieszaną orzecha wesołej 0,5 t oraz orzecha czeskiego 0,5 t w bartexie (430+327,5 =756,5 ) - praktycznie nie ma kamienia, a ma się możliwość np. "sterować" kalorycznością opału w zależności od temperatur zew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.