Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Hydrofor Wybrać ?


Ramador

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję aby ktoś doświadczony mi poradził jaki wybrać hydrofor , bo totalnie nie mam pojęcia w tym temacie.

Hydrofor będzie używany w pomieszczeniu gospodarczym i będzie służył do mycia aut.

W pomieszczeniu tym był kiedyś zainstalowany pełni sprawny hydrofor ze zbiornikiem około 250-300 litrów, ale nie używany z 13 lat.

I teraz co zrobić ? czy dokupić używaną pompę z silnikiem do tego zbiornika ?

pompa.jpg

 

Czy też kupić nowy zestaw ?

 

hydrofor.jpg

 

Proszę poradzić co będzie lepsze.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 13 latach zbiornik hydrofora możesz "z czystym sumieniem" wyrzucić na złom. Co kupić? A no to nie takie proste pytanie do odpowiedzi jak nie wiemy o czym mówimy. Co to znaczy że ".....będzie służył do mycia aut....."? Jednego auta? czy wielu aut? czy może będzie to myjnia samochodowa? Jakie będzie zużycie wody? Jakie będą wymagane parametry wody?.......? ............? Czy studnia pokrywa zapotrzebowanie wody? Tą wiedzą dysponujesz Ty. Tu poza pompą trzeba dobrać też zbiornik. A żeby dobrać pompę trzeba wiedzieć jaka jest głębokość studni, jaka jest odległość pompy od studni.........? Bez tej wiedzy nikt nie powie Ci co zastosować.

Producenci udostępniają programy doboru z czego można skorzystać a link do jednego z takich programów zamieszczam poniżej.

 

http://dobieram.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że jest sama rdza od środka zbiornika ?????

 

Auta będę mył dwa dziennie myjką ciśnieniową a do tego pranie tapicerki odkurzaczem piorącym.

Na umycie jednego auta myjką ciśnieniową ile może pójść wody 20-30 litrów, na pranie auta (woda z kranu) 40-50 litrów (a nawet mniej, zależy od stopnia zabrudzenia )

 

Studnia jest OK, bo jak wspomniałem posta wyżej , już funkcjonowało na pompie z pierwszego obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.