Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Ecocondens Gold Plus & Silver


Kniaziu

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie Gold Plus,posiadam od października 2016 roku. Bardzo nowoczesna konstrukcja, a co bardziej istotne, oszczędna. Różnice pomiędzy Golden,a Silverem znajdziesz w opisach na stronie www Termetu. Istotne widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat. Stoję na etapie wyboru kotła termeta. Dwu funkcyjny, przepływowy Gold Plus lub Silver. Silver deczko tańszy i komunikacja open therm, ale czy ona coś mi da więcej niżeli odczyt parametrów kotła na wyświetlaczu regulatora pokojowego? Na co zwrócić uwagę? Nie bardzo mam pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z tych kotłów po osiągnięciu temperatury pokojowej na sterowniku np. 22*C się nie wyłącza, a podtrzymuje temperaturę czynnika w instalacji modulując palnikiem? Stary Termet atmosferyczny po osiągnięciu temp. się wyłączał, w rezultacie woda w instalacji stygła i po ponownym uruchomieniu startował z pełną mocą, a i czasu trzeba było do jej rozgrzania. Chodzi mi konkretnie o rozwiązania jak w Vailancie,

jego regulatory powieszone w pomieszczeniu mogą pracować z dwoma różnymi trybami pracy: termostat (po osiągnięciu ustawionej temp. w pomieszczeniu kocioł się wyłącza) lub korekta (w momencie osiągania zadanej temp. w pomieszczeniu kocioł płynnie obniża parametry pracy instalacji, bo wie że nie musi tak mocno grzać, ale nie przerywa swojej pracy, to tak jak jechać samochodem płynnie,a nie gaz/hamulec).

 

W kotle Gold Plus termostat pokojowy działa załącz/wyłącz, ale nie wiem jak w Crystalu opentherm?

Znalazłem takie coś w opisie regulatora ST-292 do kotła Gold Plus:

 

Regulator pokojowy ST-29 2 ma za zadanie utrzymywać zadaną temperaturę pokoju przesyłając sygnał do urządzenia grzewczego(rozwarcie styku) z informacją o dogrzaniu pomieszczenia. Po otrzymaniu takiego sygnału urządzenie grzewcze wyłącza się (w przypadku podłączenia do sterownika kotła po otrzymaniu sygnału o dogrzaniu kocioł przechodzi w tryb podtrzymania).

 

i coś takiego do kotła Silver z regulatorem Easy Remote:

 

Typy termoregulacji:

0-On/Off

1-Modulacja na czujniku temperatury pomieszczenia

2-Modulacja na czujniku zewnętrznym temperatury

3-Modulacja na czujnikach pomieszczenia i zewnętrznym

4-Wyłączone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, a który z tych kotłów byś polecił? Czytam te ich parametry i są zbliżone do siebie, jeśli nie takie same. Może chodzi o podzespoły, z których są wykonane?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gold Plus. Tak piecyk chodzi "głośno" w porównaniu do np. MCR HOME De Dietricha. Sprawdź sobie gwarancje jest wiele "kruczków" w Termecie . Minus to zdalne sterowanie przez np. komputer czy smartfona . W zasadzie brak. Próbowałem Salusa i Techa i lipa. :( Ponoć działają z evoHome... no ale gwarancji na to nie ma. Plus to układ kominowy z tworzywa. Tańszy o połowę niż z nierdzewki. Ważne nie kupuj kotła przewymiarowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z tych kotłów po osiągnięciu temperatury pokojowej na sterowniku np. 22*C się nie wyłącza, a podtrzymuje temperaturę czynnika w instalacji modulując palnikiem? Stary Termet atmosferyczny po osiągnięciu temp. się wyłączał, w rezultacie woda w instalacji stygła i po ponownym uruchomieniu startował z pełną mocą, a i czasu trzeba było do jej rozgrzania. Chodzi mi konkretnie o rozwiązania jak w Vailancie,

W kotle Gold Plus termostat pokojowy działa załącz/wyłącz, ale nie wiem jak w Crystalu opentherm?

Znalazłem takie coś w opisie regulatora ST-292 do kotła Gold Plus:

 

i coś takiego do kotła Silver z regulatorem Easy Remote:

Dla mnie osobiście regulacja On/Off w dzisiejszych czasach to kpina. Zostaje Ci tylko Crystal i Silver. Silver to moim zdaniem kocioł, którego głównym zadaniem jest bycie najtańszym. 

 

 

Przypominam uprzejmie, że układ spalinowy wykonany z tworzywa jest nielegalny w świetle polskiego prawa :-).

 

Jest legalny, o ile pochodzi od producenta kotła (atestowanie itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam uprzejmie, że układ spalinowy wykonany z tworzywa jest nielegalny w świetle polskiego prawa :-).

 

Wkłady kominowe dymowe z tworzyw sztucznych określa i dopuszcza norma  PN -EN 14471:2013+A1:2015  Kominy – Systemy kominowe z kanałami wewnętrznymi z tworzyw sztucznych -- Wymagania i badania.

 

Poprzednie normy z roku 2005 i 2007 zostały wycofane.

 

Czyli plastik w kominie jest OK, pod warunkiem, że spełnia w/w normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przed zamontowaniem sprawdziłem w normach, u kominiarza i u technika uruchamiającego piec. Sam się zdziwiłem jak mi Termet to zaproponował. W zasadzie jak góra nie zostanie "zżarta" przez UV to moim zdaniem rura pociągnie nawet 30 lat. Czyli więcej niż Inox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłącze się pod temat. Chodzi o piec Termet ecodens gold plus 2f. Została wykryta usterka dotycząca grzania ciepłej wody. Polega na tym, że temperatura może się czasami wąchać o 1-2 stopnie na wejściu. Należy wymienić płytkę sterująca z wgranym nowym oprogramowaniem. Wymiana jest robiona na gwarancji. Jeśli ma ktoś taki problem to zgłaszać się do swojego serwisu. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.