Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid, Ogniwo Eko Plus M Czy Defro Sigma


Afro

Rekomendowane odpowiedzi

sas solid :opcja internetowego nadzoru płatna 10złmiesięcznie, chyba że z sterownikiem TECHa.

Co do Ogniwo estetyka spawów  to tylko wyłącznie moja opinia,  każdy wymienni bez względu na producenta sprawdzany jest na szczelność, pod ciśnieniem przekraczającym ciśnienie robocze.  Sas Solid i Ogniwo OEPM spełniają normy 5klasy. Więc skąd na minus?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze brał bym pod uwagę cenę tych wszystkich kotłów bo różnica może być duża

Do zestawienia dołożył bym kocioł klimosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest Pan inżynierem, bo z handlu by Pan nie wyżył.

Nie pomógł Pan w tym temacie w żadnym punkcie, chociaż grzecznie prosiłem - posiada Pan ogromną wiedzę, a jedyne co Pan robił to prowadził utarczki słowne. Więc jeśli pojawia się w wątku konstruktor i nie potrafi powiedzieć dlaczego jego dzieło jest lepsze od innych - to tak - u mnie to przemawia na niekorzyść produktu. I jeśli uważa Pan że opinie użytkowników o urządzeniu nie mają znaczenia - to też jest Pan w błędzie.

 

Kolego

Pomyśl trochę... 

Co warta jest opinia konstruktora o jego kotle? Nic nie jest warta. Bo to jego konstruktor. Ma ganić swój kocioł?

Co warte są opinie forumowiczów, którzy nie są użytkownikami kotła, który opiniują. Jeszcze mniej, niż opinia konstruktora kotła. Bo on przynajmniej zna ten kocioł a oni nie.

Czy opinie użytkowników nie maja znaczenia? Mają podstawowe znaczenie. Bo to są użytkownicy. Mówią o swoich doznaniach, pozytywnych i negatywnych.

Dlatego ja nie opiniuję na forach swojego kotła. 

Krytykuję tylko opinie tych osób, które swoje opinie wyssali z własnego palca oraz zwracam uwagę na błędy merytoryczne niektórych pseudo-opinii. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kocioł tzw pułkownik czy pułkowiec  owszem pułki ładne do czyszczenia  ,ale jak wyczyscic wylot spalin to za opłomkami odkrecac te sruby 4ry czy jak to juz nie kazdemu moze odpowiadac .Jak widac kazdy kocioł ma jakies niedogodnosci które dało by sie poprawic lub obsmarowac producenta . ;)  :D

 

 

KLIMOSZ LE - STALOWY KOCIOŁ AUTOMATYCZNY. BEZ MOŻLIWOŚCI SPALANIA WĘGLA/DREWNA.

To tez mi sie podoba to czym sie pali w tym kotle ja rozumie ze chodzi o ruszt awaryjny ale  to za słaba informacja dla zwykłego uzytkownika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku wymiany kotłów z programów z dofinansowaniem może i trzeba się kierować wymiarami swojego komina, każdy program wymiany kotłów z dofinansowaniem ma przeważnie swojego kominiarza który wydaje opinię kominiarską, obym się mylił, i może to być sprawdzane przy odbiorze . Każdy producent zaleca minimalną średnicę komina, dla przykładu defro sigma dla 16 i 20 kw to fi 160mm, Sas Solid 19Kw to 210mm, Ogniwo o ile pamiętam to fi160mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inne są wymiary np dla takiego komina z cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niema dofinansowania na kotły 5 klasy

Zaś coś tam ma być jakieś 85% dofinansowania na kotły biomasa. Nie pisałem się na to bo mogą być jakieś dziwne kruczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kocioł tzw pułkownik czy pułkowiec owszem pułki ładne do czyszczenia ,ale jak wyczyscic wylot spalin to za opłomkami odkrecac te sruby 4ry czy jak to juz nie kazdemu moze odpowiadac .Jak widac kazdy kocioł ma jakies niedogodnosci które dało by sie poprawic lub obsmarowac producenta . ;) :D

 

To tez mi sie podoba to czym sie pali w tym kotle ja rozumie ze chodzi o ruszt awaryjny ale to za słaba informacja dla zwykłego uzytkownika

 

Wymiennik czyścimy od przodu wkładasz rurę odkurzacza w otwory i po robocie. Bardzo fajny ten klimosz i sterownik też spoko jak widzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inne są wymiary np dla takiego komina z cegły.

producenci podają wymiary np dla defro sigma 16kw i ogniwo z tego co pamiętam to 140x140. Trzeba zapytać kominiarza tego który bedzie opiniował warunki jak to jest z tym. Lepiej spytać niż później mieć problem z odbiorem.

 

Podane wymiary to oczywiście minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tam jest też podana minimalna wysokość komina.

A ty się załapiesz na dotacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję też przed wyborem kotła. Czekałem na Kamena ale widzę że nic specjalnego nie wypościli. Chyba zostanie ten Sas solid którego na początku trochę skreśliłem. Ale po zainteresowaniu się tematem zmieniłem zdanie a czujnik żaru jest to opcja wyróżniająca ten kocioł i bardziej go czyni kotłem automatycznym.

Był wczoraj lokalny hydraulik wycenił 19 kW na 8200 zł cena mi się wydaję że nie jest zła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał dobry opał to nie trzeba czujnika żaru aby dobrze spalać opał w automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko czujnik. Tu nie chodzi do końca o jakoś paliwa ale o to iż sterownik wie ile niej więcej jest zaru na palenisku. Retorda obrotowa lepiej spala z racji ze jest pancerpola części nie są drogie. Sas ma podwójne drzwiczki na dole i do góry jakość spawow dziwi mnie ze w defro nie ma nawet deflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kjuku polecam SAS-a, ze względu na sterownik Multifun (Jest bardzo prosty w obsłudze, włączasz automat i zapominasz o piecu) oraz wykonanie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej pokaż jak przebiega czyszczenie wymiennika w takim kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na specjalną prośbę kolegi od Defro link do slajdów z czyszczenia Sas slim.

(Po 3 dniach użytkowania od sobotniego czyszczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało pokazane.A turbolatory jak Pan czyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam to jest solid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Solid, on ma inaczej w środku i nie ma rusztu, to Slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to slim. Wersja z początku roku 2015, wówczas nie było ani zawirowywaczy wsadzanych na poziome półki wymiennika ani dosuszania zasobnika.

Zawirowywacze kiedyś dorobiłem, ale nie wygodnie się czyści piec z nimi. Na razie odpoczywają w garażu, a do tematu dosuszania pewnie wrócę w lecie.

 

PS. Czy to dosuszanie rzeczywiście zdaje egzamin ?

Mam teraz wilgotny eko i skrapla się na ściankach, które są od strony okna (zawsze uchylonego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tez zdaje. A rosa może sir wykraplać tez z powodu wyziębiania kosza. Zamieniłem sie z sąsiadem po worku i u mnie nic a na tym samym węglu jednym i drugim u niego rosa w koszu od strony nawiewu.

Kombinował coś z obkładaniem wełną czy styropianem z tej strony i podobno pomogło ale nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich, podepnę się do wątku.

 

Zastanawiam się nad wymianą kotła w domu na kocioł z podajnikiem. Obecnie mam zainstalowany kocioł SAS UWG 23KW. Zastanawiam się nad modelami które są wymienione w temacie. Przyznam że najbardziej zachęcał mnie kocioł Ogniwo. Widziałem go w sklepie - mały, zgrabny. Jednak po wątku z forum i problemach kol. Bietki oraz skrajnymi opiniami które znalazłem w sieci, zacząłem się zastanawiać poważnie nad nim - czy w ogóle brać go pod uwagę. 

 

Co chcę uzyskać? Ciepło w domu :) Pracuję w terenie i często nie ma mnie w domu po 10-11 godzin. W tym czasie w kotle SAS wygasa mi. W domu w tym czasie zostaje starsza osoba. Żona wyjeżdża i wraca razem ze mną. Niedługo rodzina się powiększy dlatego trzeba zabrać się do roboty z modernizacją kotła teraz :) Szukam kotła który umożliwi mi stałopalność oraz ciepło w domu. Obecnie zasyp wytrzymuje mi około 8-9 godzin. Głównie chciałbym palić ekogroszkiem, ew. miałem. Fajnym dodatkiem jest możliwość zerknięcia przez sieć czy w piecu wszystko jest ok. 

 

Wiem że nikt nie podejmie za mnie decyzji o wyborze modelu, jednak proszę o poradę w jaką moc celować. wg. portalu ciepło właściwe potrzebuję około 24 kW. W tym roku chcę ocieplić strop pomiędzy piwnicą a parterem. Ocieplenia ścian póki co nie planuję.

 

Na śląsku wprowadzono od 1 września br. zakaz palenia flotem, którym obecnie przyznam paliłem. Dodatkowo w przeciągu kilku lat mamy wymieniać kotły na klasę 5. Wszystko fajnie, tylko nie mam obecnie wkładu kominowego i pytanie czy nie będzie to problemem. Komin murowany, około 14x16 cm, wysokość około 8 m.

 

Dodatkowo mam dość ciasną kotłownię. Wysokość 170 cm, szerokość 175 cm, głębokość 95-120. Mocno zastanawiam się nad kotłem defro sigma uni. 

 

Przede wszystkim w jaką moc realnie celować?

 

Dom:


 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.