Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Galmet Luxus Eko Pid Dynamic Awaria Pomocy


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przed sezonem grzewczym skończyła się gwarancja na piec i sterownik , teraz mamy problem bo piec się zawiesza. tzn pomimo ustawionej temp na np 55* dmuchawa czasem nie wyłącza się i dmucha az wypali wszystko (histeryza 2*) dzieje sie to rzadko zazwyczaj jak piec długo włączony.Pomaga jedynie wyłączenie i włączenie z prądu i nadal pół dnia ok a w nocy dmucha jak szalony.

 

Dodatkowo mam dmuchawę wpa07ustawiłem ja na sterowniku , ale jak dmucha to tylko na 100% ,nawet jak zmienię na 20% .Regulacja działa wtedy jak zmienię na innym model.

 

GALMET GT KWR 11KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Jeśli sterownik posiada funkcję PID to jedyna rada zmienić wentylator na np.WPA 117. Twój wentylator nie jest przystosowany do współpracy z takim sterownikiem. Jeśli nie ma PID, pozostaje palić na ustawionych przedmuchach. Instrukcja w dłoń, poczytaj i ustaw pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ta dmuchawa nie współpracuje z PID (WPA07). Może tak sobie napisali w instrukcji, czasem dmuchawa zwalnia czasem idzie na full i oni piszą że ster ma funkcję PID . Może podaj link do instrukcji to zerknę albo  napisz pełną nazwę tego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Miałem chwilę czasu i trochę poszperałem po internecie żeby poczytać co Ty masz za sterownik. Ten sterownik i jego niby pid to pic na wodę fotomontaż. I to dosłownie. Ten wynalazek steruje wyłącznie przedmuchami i nie ma funkcji pid,producent tak sobie wymyślił że jeśli przy dochodzeniu do zadanej wentylator zwalnia i potem steruje przedmuchami to niby już pid. Jeśli masz chęć na prawdziwy sterownik z taką funkcją, musisz zakpić na przykład coś ze stajni TECH-a włącznie z wentylatorem bo niestety i on się nie nadaje i nie będzie współpracował ze sterownikami TECH-a. W innym wypadku jesteś skazany na walkę z tym ulepem który założył producent -_- . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Na dodatek to kocioł GD :blink: . Sprawność ma tragiczną jak na dzisiejsze standardy,bo 76% to tyle co moje wiekowe konstrukcyjnie Camino. Nadaje się do przeróbki na DS. Jeśli przestawisz funkcję w menu na inną i jakoś to działa to OK,bo lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.