Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam. Co powiecie o tych pompach GOSHE RS 25/4 EA warto czy lepiej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę zakładał nowego wątku jak to podłączyć bo nie kapuje tego schematu. Podłączone będzie do pompy i jeden czujnik do kolektora drugi do bojlera?

post-56498-0-09664300-1498150807_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@sambor lub ktoś z kolegów mam prośbę i  pytanie przy ATV 55  na powrocie jaka powinna być ustawiona temperatura startu pomp ogrzewania podłogowego i grzejnikowego? Dodam, że powrót podłogi jest wpiety przed zawór ATV razem z grzejnikami. Czy może się coś stać jak pompa od podłogi będzie pracować w miejscu bo ATV nie puści obiegu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie i tak się zastanawiam czy to jest dobrze zrobione bo pompa od podłogi załącza się pcha w ATV a on zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to lipa pytanie czy bez sprzęgła to jest dobrze i nie będzie szkodzić pompie i układowi jak pompa podłogi się załączy a ATV nie puści. Chyba będzie trzeba na podłogę ustawić wyższa temperaturę niż na ogrzewanie grzejnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz ustawić  pompy tak by pracowały kiedy ATV jest otwarty.Rozumiem,że chciałbyś by pompy wyciągały ciepełko z kotła jak palnik przejdzie w postój?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie nie chce żeby pompy pracowały na stałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, palacz66 napisał:

No teraz to lipa pytanie czy bez sprzęgła to jest dobrze i nie będzie szkodzić pompie i układowi jak pompa podłogi się załączy a ATV nie puści. Chyba będzie trzeba na podłogę ustawić wyższa temperaturę niż na ogrzewanie grzejnikowe.

Przecież pompa podłogowa cały czas miesza wodę w układzie podłogówki, tylko "dobiera" sobie tyle ile potrzeba z kotła i tyle samo do niego oddaje. I powinna pracować stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22u mnie niestety nie chce żeby pracowała cały czas są spięte razem z kotłowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor mógłbyś powiedziec przy jakich temperaturach powinna załączać się pompa przy ATV 55?

Czy pompa podłogi nie przeszkadza jak przechodzi przez zawór ATV i załącza się przed otwarciem zaworu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Po założeniu atv 55 na powrocie  niestety nie spełnia on swego zadania. Mianowicie, ochrona powrotu jest ale cześć grzejników nie grzeje. Nie mam sprzęgła pompa kotłowa jest pompa CO. Przestrzegam wszystkich żeby dobrze zastanowili się nad zakładaniem tych zaworów i dobrze przemyśleć ta zmianę. W taki sposób mi doradził taka przeróbke sam @sambor miała być tania budżetowo (chwała mu za cierpliwość i pomoc) ale niestety coś tu poszło nie tak. Grzejniki na poddaszu grzeją od razu, natomiast dół po ok godz. zaczyna ruszać jak góra się przymknie. Tak jakby zawór się otwierał a pompa nie pchala na CO tylko spowrotem krótkim obiegiem. Chyba zostaje wyjąć wkładkę z zaworu i tyle bo szkoda pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie poczytaj co to jest regulacja hydrauliczna. U siebie mam atv na powrocie, wsystko na jednej pompie i działa bez problemu. Też musiałem wyregulować instalację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje żadna regulacja Kolego. No widzisz miałeś więcej szczęścia niż ja. Rok czy dwa lata temu pisałeś już, że to nie ma sensu taka przeróbka i chyba miałeś rację. Na górze jest 7 grzejników na dole 2 i to bez głowic i nie pracują jak trzeba niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, palacz66 napisał:

W taki sposób mi doradził taka przeróbke sam @sambor miała być tania budżetowo (chwała mu za cierpliwość i pomoc) ale niestety coś tu poszło nie tak. Grzejniki na poddaszu grzeją od razu, natomiast dół po ok godz. zaczyna ruszać jak góra się przymknie.

Daj schemat jak połączyłeś kocioł z tym 3-D i jak masz wpięte te grzejniki , które nie grzeją.

Z tego co pamiętam, miałeś dużo koncepcji i nie wiem którą wreszcie zrealizowałeś.

Pompa ma też biegi - może trzeba ją przełączyć na wyższy bieg, a grzejniki które grzeją lekko przykręcić na zaworach powrotnych lub na regulacji wstępnej na zasilaniu.

Sam to musisz zrobić, gdyż sambor jest daleko i ci nie pomoże na instalacji , tylko najwyżej na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam do nikogo pretensji żeby nie było. Włączając wyższe biegi pompy też nic nie daje @sambor. Na górze są termostaty i są skręcone na 2 lub 2,5 na dole termostatów nie mam. Nie narysowalem na schemacie jest rura bezpośrednio z kotła do naczynia też. 

IMG_20200103_080106.jpg

I tylko pytanie czy dałby coś w takim przypadku zawór kulowy na krótkim obiegu żeby zmniejszyć przepływ. 

Wyjście z kotła calowe jak również krótki obieg do atv też calowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zmniejszenie przepływu na krótkim obiegu wtedy pompa będzie bardziej pchala na instalację przynajmniej tak mi się wydaje. 

A co konkretnie chcesz z tymi powrotami? Wcześniej jedna pompa była na CO i CWU i działało jak trzeba. 

 

IMG_20200103_091851.jpg

A czy jakiś odpowietrznik automatyczny potrzebny byłby na CO? Na poddaszu mam na drabince w łazience w najwyższym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórczość :) i to jaka była. 

 

IMG_20200103_093456.jpg

Żeby nie ten dół z dwoma grzejnikami było by pięknie. Ostatecznie wyjme wkładkę i tyle z zaworu ATV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.