Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła


Tomus030

wybor kotła c.o.  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kociol z podajnikiem na eko groszek z rusztem dodatkowym

    • kocioł KWM-WGR (plaszewski firmy zdunek z zewlinym slimakiem)
      0
    • kocioł Logano G221Automatic Buderus(caly zeliwny)
      1
    • Defro Komfort Eko Duo PZ palnik firmy ekoenergia (lub jakis inny defro do polecenia )
      8
    • Piec ogniwo eko plus
      4
    • Buderus s181
      1
    • Koterm
      0
    • Pereko
      0
    • Sas
      5
    • Stalmark
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jak by ktoś wstawił filmik jak się czyści Solida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pisze w instrukcji wykrecenie 4 srubek wyjecie paleniska i wsadzenie awaryjnego i klapke trzeba zamknac jakos tak no i ma 5 klase no chyba by nie klamali zreszta i tak mnie nie intereuje bo to na pellet piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam troche i zobacze co wymysla z piecami w nowych domach bo nie widzi mi sie wymieniac na nowy za pare lat to juz wole 5 klase na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup odrazu 5 klasę tylko mam takim wrażenie że sam nie wiesz czego chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem czego chce wstrzymam sie do instalacji z szukaniem moze uchwala co z tymi kotlami i mi ulatwia decyzje wtedy bede szukal jakies dobrej marki. Witkowski by juz odpadl bo nie maja 5 klasy albo nie widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty się uczepił tego Witkowskiego. Większość kotłów z tzw. zagłębia pleszewskiego to stare,  powielane konstrukcje z nowszymi palnikami i sterownikami (oczywiście jest kilka wyjątków) . Ja mam do nich bardzo blisko a mimo to wybrałem inny kocioł . W internecie jak tylko byś chciał poszukać jest opisanych wiele kotłów z podanymi parametrami spalania , sprawności ,konstrukcji , posiadanymi certyfikatami i wykonanymi badaniami. Tym powinieneś się kierować przy wyborze kotła a nie wyglądem i minimalną ceną , bo cena  i ilość spalonego opału w ostatecznym rozrachunku będzie najważniejsza.  Dla mnie jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Jeżeli chcesz spalać każdy opał : drewno ,  miał , węgiel ,owies czy papiery to kup zwykłego śmieciucha za 1500 lub 2000 wtedy zaoszczędzisz na zakupie porządnego kotła i będziesz miał 1/2 etatu jako palacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie, czy wkład kominowy ceramiczny sprawdza się z tymi kotłami 5 klasy? Coś mi tu przemknęło o niskiej temperaturze spalin, nie bardzo się orientuję, a nie mam zbyt czasu zgłębiać tematu, bo wykańczam dom ze śmieciuchem a śmieciuch wykańcza mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceramiczny się nie sprawdzi to jaki ma się sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam ceramiczny i musi byc ok :) jesli nie bedzie ok trudno przeciez nie zmienimy komina he a piec musi byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dodam swoją opinie - mam kocioł tłokowy tilgnera od 10 lat i problemów nie miałem

Miał jak i groszek to są problemy - nigdy nie wiemy na co trafimy a trafiałem różnie.

Miałem stary sterownik tango - szczerze to przeżytek.

Obecnie swój kocioł zmodernizowałem o sterownik SKZP-02 i tu powiem rewelacja.

Taki zestaw to jak na razie zero problemów - i zero poprawek w ustawieniach ładnie spala sam podaje i nadzoruje.

Kotły tilgnera są w naszej rodzinie lub znajomych od ponad 10 lat i nikomu jeszcze nie padł ( nam tylko sterownik raz ale z naszej winy bo się nam agregatu zachciało )

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tym producentem to ja z czystym sumieniem się podpisuje pod kotłem ale sterownik powinien mieć automatyczną pracę oraz wyjście na panel pokojowy - papa elektronics trochę zostaje tutaj w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie i kociol zakupiony firmy Metal-fach seg plus gold 5 klasy z automatyczna zapalrka :)  mam nadzieje ze nie bede zalowac od jutra kotly tej firmy ida w gory np. moj kociol jutro drozszy o 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie, czy wkład kominowy ceramiczny sprawdza się z tymi kotłami 5 klasy? Coś mi tu przemknęło o niskiej temperaturze spalin, nie bardzo się orientuję, a nie mam zbyt czasu zgłębiać tematu, bo wykańczam dom ze śmieciuchem a śmieciuch wykańcza mnie....

Ceramiczny będzie jak najbardziej wskazany, użytkuję taki od chyba 9-ciu lat a przy obecnym kotle rzadko kiedy spaliny skaczą powyżej 100 stopni choć mój kocioł jeszcze bezklasowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i kociol zakupiony firmy Metal-fach seg plus gold 5 klasy z automatyczna zapalrka :)  mam nadzieje ze nie bede zalowac od jutra kotly tej firmy ida w gory np. moj kociol jutro drozszy o 700zł

Co to za złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kupiłem go na zlomie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz chociaż ile dałeś cena wybacza wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet nie wiem musze w papiery spojrzec cos kolo 9.300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bosche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem ale defro itp. w podobnych cenach a musialem cos wybrac poniewaz montaz za jakies 4 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze producent na swojej stronie to palnik jest tam ekoenergia - doopy to ona nie urywa , tylko patrzeć jak zaczniesz pytać na forum dlaczego nie chce ci sie palić na całej retorcie  ;) o sterowniku nic nie znalazłem jaki tam jest.

 

Za taką kasę to możliwe że miałbyś sasa solida, jakbyś dobrze poszukał  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena trochę wysoka za SEKO MAX LE z  obrotowa retortą ,automatycznym odpopielaniem , samoczyszczeniem wymiennika i sterownikiem PLUM-a dałbyś pewnie dobre 1000 mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze producent na swojej stronie to palnik jest tam ekoenergia - doopy to ona nie urywa , tylko patrzeć jak zaczniesz pytać na forum dlaczego nie chce ci sie palić na całej retorcie  ;) o sterowniku nic nie znalazłem jaki tam jest.

 

Za taką kasę to możliwe że miałbyś sasa solida, jakbyś dobrze poszukał  :)

nie chce sie palic bo duzo ludzi pali slabym ekogroszkiem ja mam zwykly piec z hega na eko groszek ton kosztuje 850zł i sie wszystko spala palnik zwykly a piec ma z 9 lat i jest ok to mysle ze tutaj tez nie powinno byc problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie powinno właśnie o to chodzić aby ten słaby węgiel ładnie się spalał....? 

Coś ci powiem a powiem z doświadczenia, mam tą ekoenergię jak i kilku moich znajomych i węgiel powyżej 26Mj średnio dobrze się na niej spala , no chyba że za oknem -10 wtedy jest prawie ok. Zapomnij o czystym kotle a o równomiernym żarze na retorcie to juz nie mówię, gdy za oknem będzie na plusie. Aby to jako tako wyglądało to węgię nie mocniejszy niż 24Mj musisz sypać a podstawa to dobry sterownik który wie jak modulować na niskich mocach. Jaki tam masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam po długiej przerwie piec już zamontowany metal fach gold plus 17,zapalarka automatyczna super bajer 2 minuty czyste rączki i ekogroszek pali sie jak tralala wszystko wypala sie wi nie ważne jaki ekogroszek czy Czeski czy Polski oby dwa się palą równo na całej retorcie jakie spalanie nie wiem bo jeszcze w nim nie zamieszkujemy z rodzinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.