Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła


Tomus030

wybor kotła c.o.  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kociol z podajnikiem na eko groszek z rusztem dodatkowym

    • kocioł KWM-WGR (plaszewski firmy zdunek z zewlinym slimakiem)
      0
    • kocioł Logano G221Automatic Buderus(caly zeliwny)
      1
    • Defro Komfort Eko Duo PZ palnik firmy ekoenergia (lub jakis inny defro do polecenia )
      8
    • Piec ogniwo eko plus
      4
    • Buderus s181
      1
    • Koterm
      0
    • Pereko
      0
    • Sas
      5
    • Stalmark
      0


Rekomendowane odpowiedzi

mowisz o ruszcie dodatkowym ? lepszy zeliwny ? a co ze sterownikiem daja bodajze titanic czy mozna nim bedzie sterowac przez internet? czy lepiej wymienic go na ten za 800zł timela zalezy mi zeby miec podglad w ustawieniach na necie

 

na necie nie pisze ze do wyboru jest ruszt jakis inny pisze ze jest wodny chyba ze zle szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w standardzie dają Titanica ale możesz zamówić Timela. Z tego co wiem ten pierwszy nie ma połączenia z netem natomiast ten drugi ma jakąś aplikacje przez którą możesz sobie sterować kotłem poprzez sieć. Jest temat o tym tu na forum.

 

Zamawiał znajomy ostatnio kocioł wersję Lux i poprosił bez ruszt wodnych tylko żeliwne, nie było z tym problemu.

 

W sasie np gdy chcesz mieć drzwiczki otwierane na inną stronę niż standardowo to dopłacać musisz 300zł. Witek nie robi takich problemów, nawet bez dopłaty zrobi dwa króćce zasilania i powrotu gdy masz taką potrzebę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widac na stronie ich allegro sa do wyboru w cenie strona podajnika wylot kominowy mozna ustalic sobie czytalem inne posty i tam pisalem ze masz ruszt wodny zmieniles sterownik itp. nie masz sadzy to czemu mowisz zeby kupic zeliwny chodzi ci tylko o te spawy ze bedzie dluzsza zywotnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi tylko o spawy.

Swój kocioł kupowałem 3 lata temu i była to szybka decyzja bo stary kocioł się rozkraczył. Zwyczajnie zapomniałem powiedzieć żeby kocioł był bez ruszt wodnych. Za kilka dni przypomniało mi się o tym ale kocioł był już zrobiony i gotowy do wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybiore na dzien dzisiejszy Witkowski 15Kw KMB-RP (lux) plus sterownik Timel E lub F bo doplaty bedzie tylko 300zł i wyjdzie 7100zł i moze do tego pilot do salonu przewodowy ale to sie zobaczy jeszcze no a moc to jeszcze pogadam ze sprzedawca od witkowskiego i z moim hydraulikiem ale chyba nie ma sensu wiekszego niz 15 kw

 

aha i jeszcze sproboje ceramiczny wklad zalatwic zamiast deflektora bo tam jest deflektor wiszacy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem i lipa nie maja sterownikow zeby sterowac przez internet hehe nie mozliwe normalnie w takich piecach he taka firma i deflektor musi byc wkladu ceramicznego nie maja :) cena pieca ruszt zeliwny ze sterownikiem timel 7100zł 15kw

 

wiec czy teraz inny sterownik bedzie kompatybilny z tym piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów większy kosz 300l, w standardzie dają chyba 240l.

Panel pokojowy ma te same funkcje co ster przy kotle tylko obudowa inna,także wszystko nim ustawisz z pozycji pokoju.

no to tam wiekszy to juz doplata jest 300zł to mozna zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz wątek na forum odnośnie sterowania przez net w tym sterowniku. Jest taka możliwość.

 

Napisalem wyżej że za niespełna 8tys będziesz miał naprawdę fajny kociołek z dużym koszem i naprawdę dobrym sterownikiem a z tych 7100 to myślę że spokojnie jeszcze coś urwiesz, to nie defro że sztywno ceny trzyma się producent:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz wątek na forum odnośnie sterowania przez net w tym sterowniku. Jest taka możliwość.

 

Napisalem wyżej że za niespełna 8tys będziesz miał naprawdę fajny kociołek z dużym koszem i naprawdę dobrym sterownikiem a z tych 7100 to myślę że spokojnie jeszcze coś urwiesz

no dzieki proboje tylko ten temat znalez co z netam hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze i czytam i wnioskuje jesli bym mil brac ten piec to sobie dam spokoj bo duzo kombinacji i klopotow jednak najlepiej jak sterownik jest do tego przystosowany a jak nie to jest dupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz kupić kocioł?

Zadzwoń do producenta sterownika i zapytaj kiedy pojawi sie platforma net do skzp bo wiem ze ma taka sie pojawić.

Teraz praktycznie sezon już powoli sie kończy więc jakoś wytrzymasz bez netu ,na następny może juz być net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w połowie tego roku wprowadza, bedzie trzeba tylko dokupic bramke okolo 250zł oni  wprowadza program do przeinstalowania sterownika   ipt. i bedzie normalnie net oczywiscie wlasnie w tym skzp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zdecydowałem się na  Defro Komfort Eko Duo PZ  w następnym tygodniu będzie montaż. 

powiedzmy ile cie kosztowal bo w nim jaki masz ruszt zeliwny? i dokupowales modul do neta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to decyzja nalezy do Ciebie jaki ster wybierzesz  :)

Masz do wyboru jeszcze kilka sterowników które mają w sobie net 

najbardziej dotykowy mi sie podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy te co maja u witkowskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj na forum jak sprawuje się palnik Eco który Witkowski wstawia do tego kotła który chcesz kupić. Może zdecydujesz się na inny np Batory lub Ardeo są to palniki godne uwagi i nie powinno być problemu aby Witek je wstawił zamiast tego Eco.

 

Brat ma ten Eco i nawet fajnie sie na nim pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kmb-rp no to wychodzi ze bym kupil tego ale decyzje pewnie ostateczna podejmne przy zakupie wchodzi w rachube ten albo defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu chciałem zmienić w kotle palnik na zupełnie inny gdzie musiałbym ingerować w pewnym stopniu w konstrukcję kotła. Palnik nie byłby zakupiony od Witkowskiego. Podczas rozmowy, producent kotła zapewnił mnie że nie stracę gwarancji. 

Czy taka elastyczna jest firma defro to tego nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.