Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła


Tomus030

wybor kotła c.o.  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kociol z podajnikiem na eko groszek z rusztem dodatkowym

    • kocioł KWM-WGR (plaszewski firmy zdunek z zewlinym slimakiem)
      0
    • kocioł Logano G221Automatic Buderus(caly zeliwny)
      1
    • Defro Komfort Eko Duo PZ palnik firmy ekoenergia (lub jakis inny defro do polecenia )
      8
    • Piec ogniwo eko plus
      4
    • Buderus s181
      1
    • Koterm
      0
    • Pereko
      0
    • Sas
      5
    • Stalmark
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomozcie mi wybrac kociol do domu dom ma 135mkw grzejniki plytowe plus podlogowka 15m2 z poddaszem uzytkowym piec tak najlepiej do okolo 8.500 no chyba ze cos bardzo super to tez rozwaze wieksza cene myslalem na buderusie napoczatku zeliwnym G221 automatic tylko czy warto przeplacac za piec 11,500tys? Ci co beda montowac mi c.o. to jest sklep partnerstwo buderusa wlasnie ale maja rozne inne piece koterm ,pereko, defro, plaszewski jak np. zdunek ,lub inne jakies

 

Mam zamiar palić raczej miałem lub eko groszkiem lub porobic jakies testy namieszanki mial i eko wiec jaki typ pieca szufladkowy czy lepiej slimakowy teraz korzystam z hefa slimakowy od 9 lat nie ma problemu ale pale tylko dobrym eko groszkiem i moze dlatego bez zadnych eksperymentow ani razu nie zerwana zawleczka 0 problemkow ale nie bede takiego kupowal do swojego domu poniewaz hef sie juz zepsul po tylu latach poodbno firma poupadla troche w jakosci piecow

i bede chcial miec podglad przez internet do pieca poniewaz wyjezdzacm czesto na weekendy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://seko.pl/kotly_piece/piece_5_klasa_dotacje-2/ obczaj ten ale niewiem czy można palić miałem.Dla mnie rewelacja sam się czyści tylko wymienisz worki

 

Jeszcze ma awaryjne zasilanie dla mnie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wypas. Że tak się wyrażę. W jakiej cenie to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ranking.czysteogrzewanie.pl/szukaj/1aq5

 

 

tańszy od mojej sigmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat gwarancji na spawy normalnie szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale najczęściej są przecieki ze spawów

 


nie minie rok a defro też wprowadzi to czyszczenie pieca z popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciekawy kocioł

A tak na poważnie w starym domu mam kocioł Seko na tabliczce jest wybita data 1998r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle jednak nad defro jesli chodzi o ta marke jaki kociol polecacie ale z rusztem dodatkowym i jaki lepszy zeliwny czy wodny|?
jesli chodzi o 5 klase moglby byc ten seko maxx ma ktos go? ale nie wiem jak z serwisem w Częstochowie
 
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21922-kocioł-seko-maxx-le/ tu byl temat lipa z gwarancja 2 lata.
 
Moim zdanie najlepsze rozwiazanie jest defro jakos i cena wysrodkowana ogladalem na zywo w Częstochowie i obok stal stalmark i praktycznie wszystko to samo w tym i w tym tylko stalmark duzo wyzszy byl ale sprzedawac mowil ze niczym praktycznie sie nie rozni blacha wszystko to samo nawet wygladem i kolorem podobno tylko stalmark drozszy jest troche wiec po co przeplacac skoro defro tez bardzo dobrym piecem jest tylko ktory model najlepszy tak kolo 8 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak koło 8 to RBR :) będzie całkiem inny jak tamte i najmniejszy gabarytami ze wszystkich jakie znam, tyle że nawet najmniejsza 12-tka będzie i tak dużo za duża na te 135m.

Jeśli ma być klasowy to Łogniwo M 14kW będzie chyba najmniejszy i mocą i gabarytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://suspenser.eu/kotly-rbr/ to o taki chodzi RBR? widze sterownik jak w łogniwie :) ok wszystko fajnie pieknie tylko ta nierdzewka mnie przeraza czy ona wytrzyma ale piecyk super tym bardziej ze choruje na te wklady ceramiczne zeby nie meczyc sie z przepalajacymi sie deflektorami co kilka sezonow

aha i czy ten sterownik wystarczy zeby manewrowac piecem na odleglosc przez neta? czy ta podstawowa wersja tego sterownika to taka tylko podgladowa zeby zobaczyc czy dziala piec a nie mozna nic zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie najlepsze rozwiazanie jest defro jakos i cena wysrodkowana ogladalem na zywo u Patrzyka w Częstochowie i obok stal stalmark i praktycznie wszystko to samo w tym i w tym tylko stalmark duzo wyzszy byl ale sprzedawac mowil ze niczym praktycznie sie nie rozni blacha wszystko to samo nawet wygladem i kolorem podobno tylko stalmark drozszy jest troche wiec po co przeplacac skoro defro tez bardzo dobrym piecem jest tylko ktory model najlepszy tak kolo 8 tys?

Ja bym wybrał wyższy kocioł.

Teoretycznie w takim kotle spaliny maja dłuższą drogę aby móc sią dopalić a to skutkuje mniejszą ilością sadzy lub zupełnym jej brakiem w połączeniu z dobrym i poprawnie wystrojonym sterownikiem. 

Zobacz film poniżej. Jest tam stosunkowo wysoki kocioł i nawet ruszta wodne, tak przeklinane przez wielu, nie stoją na przeszkodzie aby ładnie spaliny sie dopalały. Węc może nie warto słuchać sprzedawcy który mówi że te dwa kotły niczym sie nie różnią i może warto przepłacić tylko po to aby mieć czysty kociołek.  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezkwa decyzja musze sie na cos zdecydowac poniewaz na wiosne ruszam z wykonczeniem nowego domu i ekipe mam juzustalona *** tylko mam sobie wybrac piec mi polecili firme zdunek KWM SGR 25kw(duza pojemnosc az do 200mkw ogrzewanego pomieszczenia po co mi az tyle jak sa 19 do 120mkw )+ slimak zeliwny za6375zł bardzo duzo kw ma maja go na sklepie i moze chca wcisnac mi zeby sprzedac ale nie namawial mnie gosciu bo maja duzo piecow albo sam sobie mam wybrac jakis to sporwadza

oni sa partnerstwe firmy buderus i maja buderusas 181 za 8 tys  z wklazdem ceramicznym

 

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-podajnikiem-automatycznym/logano-s181.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten piecyk tez niczego sobie witkowskiego tylko sterownik ***  zaklamuje akurat u tego goscia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz oferte Witkowskiego. Za niespełna 8 tyś możesz mieć fajny kocioł z koszem 300l ,dużym pojemnikiem na popiół, bardzo dobrym sterownikiem. Z tego co wiem, producent może Ci wstawić do kotła palnik nawet taki którego nie ma w swojej ofercie na stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanie ten zawor  4 drogowy u tego goscia w filmiku co wymienia na rozdzielacz a u mnie jest napisane w czesciach instalacji  pompka obiegowa 3 biegowa 25/6 WMX to jest pompka do wody to nie ten zawor? pokpma to pompka a zawor to zawor co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, sterownik to akurat jeden z najlepszych obecnie na rynku. Podałem w poście wyżej filmik , ten nalot w kotle mocno broni tego sterownika.... ;)

aha dzieki za info :) nigdy mnie nie interesowaly takie sprawy ale teraz troche musza poczytac sila wyzsza zyciowa :)

a seria witkowski 12kw KMB-RP Plus seria lux nie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli serię Lux i nie tyle co lepszy od standardowej wersji co większy pojemnik na popiół ma, większy otwór,co bardzo istotne,gdy będziesz chciał napalić na ruszcie awaryjnym, no i z zewnątrz kocioł ładniej się prezentuje.Większy kosz i popielnik to mniej chodzenia do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli serię Lux

aha dzieki kkurde cos mi sie net przyciol i mi sie 3 takie same wiadomosci wyslaly jak je mozna usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 135 mkw plus bojler 160l jaka moc do 15kw jest 90-130 mkw starczy czy lepszy z zapasem 22kw 130m2160m2

i czemu jak jest 12 kw a 15 kw jest na tyle samo m2 te da pierwsze piece na sklepie witkowskiego skoro moc wieksza i seria pieca ta sama

 a raps II 16 kw jest do 90 m2

chodzi o budowe pieca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam 150m2,bojler 140l i kocioł 15kw spokojnie daje rade. Brat ma 130m2,bojler 300l i jego 12kw też nie ma najmniejszych problemów.

 

Odnośnie tych mocy kotłów to zadaj to pytanie do producenta. Napisz maila z zapytaniem z doświadczenia wiem że za chwilę otrzymasz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam 150m2,bojler 140l i kocioł 15kw spokojnie daje rade. Brat ma 130m2,bojler 300l i jego 12kw też nie ma najmniejszych problemów.

u mine by pasowalo 15kw witkowskiego seria lux 90-130m2

jeszcze ide poszukac roznic KMB-RP plus lux a

EKW-RAPS II

 

chodzi tylko ze tu tlo a tu slimak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.