Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dopalaniem Gazów, Powietrzem Wtórym


HGO

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł Kamen Wg 13 kw, z miarkownikiem ciągu i rozetką powietrza wtórnego w drzwiczkach zasypowych. Klapka powietrza głownego uchylona na grubość zapałki. Po dobiciu do ustawionej temperatury przez jakieś 40 min gazy się wypalają, ale płomień mi się nie podoba ponieważ ma barwę mocno pomarańczową, a póżniej ogień znika i zostaje tylko żar i dym. Gdy otwieram drzwiczki zayspowe wszysko się zapala tak jak powinno być, a gdy tylko zamknę to ogień znika. Próbowałem bardziej i mniej rozetką sterować i bez skutku, zwiększyłem dopływ powietrza głownego to kocioł za dużej temperatury nabierał. Co może być przyczyną że gazy się nie dopalają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim typem Węgla palisz? U mnie podobnie było no 33, dopiero dmuchawiec z bocznym nawiewem i z pidem poradził sobie z tym węglem, na miarkowniku i kpw było tak samo, gdy miarkowniku przymykal klapkę, kpw nie dawało rady, później zostawili kilka cm niedopalonego koksu którego można naturalny ciąg nie dal rady dopalic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.