Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Już Po Piecu???


boluś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...........

 

Mam piec na eko groszek Proszę o poradę co zrobić ze ściankami pieca ?.Użytkuje go 3 sezon,ale wczoraj zauważyłem coś dziwnego i nie wiem czy to nagar czy przepalona blacha.Jak je zabezpieczyć?? (załączam fotki)

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

post-3650-1234920102_thumb.jpg

post-3650-1234920123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korozja to fakt trzeba wyskrobac te powierzchnie i zobaczyc czy sa wzery rdzy jesli sa to niestety

a reklamowac co chcecie ?????/ nieumiejestnosc palenia chyba za mało powietrza było za niski płomien kopcacy w dodatku i byc moze mokry opał

jak wyskrobiesz ten bok z rdzy do daj foto zobaczymy czy to juz korniki blache jedzą tylko oszczezenie do uzytkownika i zółta kartka

a szczelnosc kotła to czytaj dokładnie połaczenia spawanie a nie blacha bo na blache jest zgodnie z dyrektywą unijna 2 lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...........

 

Mam piec na eko groszek Proszę o poradę co zrobić ze ściankami pieca ?.Użytkuje go 3 sezon,ale wczoraj zauważyłem coś dziwnego i nie wiem czy to nagar czy przepalona blacha.Jak je zabezpieczyć?? (załączam fotki)

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

 

Czy możesz sfotografować pozostałe części wewnątrz kotła? Bo z tych zdjęć wynika, że tylko ten jeden płaszcz wodny jest taki skorodowany. Opisz trochę to zjawisko w skali całego kotła. Poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Tak jak w innych postach z góry przepraszam,że dopiero teraz się odzywam,ale problemy z kompem były............

 

Jutro schodzę do kotłowni i biorę się za skrobanie...

 

Dzięki za tak różne wypowiedzi i postaram się opisać nieco szerzej sytuacje z piecem,a fotki jutro wstawię obszerniejsze.Piec firmy Ogniwo 17 kw jeden sezon grzałem wodę w lecie i przyznaje że w 46 st aczkolwiek groszek miałem przesuszony ,a ten sezon pale 3 letnim składowanym w workach groszkiem który leżał w ciepłej kotłowni więc problem mokrego opału odpada......

 

Kocioł pracuje w 60 stopniach powrót 53 st kopiec żaru utrzymuje na retorcie

 

REAPER ( oszczędzać przy piecu na paliwo stałe to można ale tylko w momencie gdy są dobre nastawy podawania, przerwy i dawkowania powietrza,zużywa się wtedy na maxa groszek innej oszczędności przy takim piecu nie widzę jak tylko umiejętność palenia) więc to też odpada...

 

Resztę wrzucę jutro tzn. fotki to będziemy debatować

 

Oczywiście pozdrawiam wszystkich..........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REAPER ( oszczędzać przy piecu na paliwo stałe to można ale tylko w momencie gdy są dobre nastawy podawania, przerwy i dawkowania powietrza,zużywa się wtedy na maxa groszek innej oszczędności przy takim piecu nie widzę jak tylko umiejętność palenia) więc to też odpada...

 

Boluś, to co piszesz jest całkowitą prawdą, niemniej jednak, spotkałem się już tutaj z opinią, że jeżeli zawór 4d chroni piec przed powrotem poniżej 50 stopni, to ustawiam piec na 45 stopni i oszczędzam paliwo. Na szczęście była to opinia pytającego, a nie odpowiadającego. Co do Twoich parametrów to teraz masz dobre, wcześniej no niestety, ale miejmy nadzieję ze to nagar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boluś, tylko jedno lato grzałeś cwu więc pozostałe 2 sezony w lecie stał zimny.

Pozaglądajcie do kotłów latem, to się zdziwicie. Kropelki kwaśnego kondensatu.

A w instrukcji Stalmarka pisze aby na lato wysmarować płaszcz olejem przeróbką od środka. . Jak to zrobić, a kto to potem odpali???

JA wymyśliłem zmoczenie wnętrza kotła (na zimnym!!) roztworem ługu KOH lub NaOH ok. 1 % owym i basta. Zostawić na lato otwarty. Zasada nie niszczy blachy .

Albo mleko wapienne- łatwo dostępne, tanie i bezpieczne a skutek ten sam. Podawać natryskiem np. opryskiwaczem ogrodowym. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.......

 

Roboty to przy czyszczeniu jest sporo i z góry informuje,że prawa strona jest wyskrobana całkiem ale za to lewa co z grubsza bo i tak zajęło to z 2 godz więc reszte zostawiam na robotę po sezonie

 

Wrzucam fotki i prośba o opinię a lepszych zdjęć nie miałem jak już zrobić..........

post-3650-1235150337_thumb.jpg

post-3650-1235150417_thumb.jpg

post-3650-1235150447_thumb.jpg

post-3650-1235150508_thumb.jpg

post-3650-1235150536_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdecydowanie zółta kartka zbyt malo powietrza ,zbyt mały płomien był i kocpacy albo zmienisz sposób palenia albo z tych pieniązków co zaoszczedziłes to za dwa gora trzy latka nowy kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najgorzej nie jest ale nie wiem dlaczego az takie złe skutki

troche powietrza wiecej nie zaszkodzilo by i ten deflektor obnizyc tak zeby był 10-13cm nad retorda i jeszcze jedno jakie temp utzrymujesz i czy nasz jakas regulacje 3d czy 4d ewentualnie i jaka temp powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.