Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła


333wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałbym podziękować wszystkim którzy tworzą to forum.Dzięki wam 3 lata temu doprowadziłem mój kocioł Defro Optima do jako takiego funkcjonowania (zaślepienie jednego kanału,montaż kierownicy pow.wtórnego,no i najważniejsze zmiana sposobu palenia,na palenie od góry).

Ale nadszedł czas na wymianę kotła na nowy z podajnikiem no i tu zaczyna się problem co kupić.Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy trzema kotłami

1.Sas smart 10kW

2.Defro EKR 10kW

3.Ogniwo Eco plus 10kW

Do ogrzania mam 90m2+200l bojler,mieszkanie na parterze w ocieplonym budynku,wymiary kotła nie maja znaczenia,opał groszek.

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytasz forum , to się orientujesz. wybierz ten ,który lepiej stanie w kotłowni. ja osobiście , swojego czasu wybrałem najtańszy markowy i jestem zadowolony a z tych trzech faworyt to sas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może założyć palnik do tego kotła na pellet i cieszyć się czystym i eko spalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skam- 7KW jeśli ma być z podajnikiem 

ewentualnie jak wymiennik obecnego kotła pozwala dołożyć palnik z koszem(można kupić w zestawie (np Batory 10KW)

pellet jak proponuje kolega owszem niby ekologidzny ale wyjdzie jednak drożej niż ekogrochem w dobrze dobranym kotle :(

dodatkowo najmniejsze pelleciaki to 10KW a do takiego domku wystarczy proponowane przez mnie 7KW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np palnik kipi moc od 5-16 kw napewno w Defro by śmigał fajnie. Miałby kolega czysto i komfort o niebo lepszy niż przy grochu. Np

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23244-palnik-na-pellet-w-kotle-węglowym-pomoc-w-sterowaniu/#entry292813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę dokładać palnika do istniejącego kotła ,ponieważ chce się odłączyć od istniejącej sieci c.o.

Najbardziej pasuje mi ogniwo,ale 4 lata gwarancji to trochę za mało jak na najdroższy kocioł,no i opinie z fotkami w necie, że po gwarancji piec zaczyna cieknąć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo jak pokazał czas nie jest udaną konstrukcją. Jak chcesz mieć spokój wybierz coś z sas, rbr, skam-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAS korzysta ze sterowników techa jeśli dobrze pamiętam a to dość przyzwoite produkty są i ma też w ofercie Multifun-a z czujnikiem żaru

jeśli ma być tego producenta kocioł to 10KW nie więcej tylko bez rusztu wodnego żebyś nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką przywiązujesz rolę do wielkiego szumu wokół ekologii i ustawy antysmogowej.

W woj. śląskim przyjęto projekt uchwały zakładający wymianę kotłów CO na kotły wyłącznie  5 klasy..

Tak samo ja stoję przed wymianą i wyborem kotła i raczej nie myślę się spieszyć, poczekam na rozwój wypadków

i w którą stronę to wszystko pójdzie..no, chyba że kocioł odmówi posłuszeństwa to wszystko się przyspieszy..

Na razie zbieram wiedzę i gorliwie studiuję forum..

Ale to tylko taki przyczynek do tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co powiecie na ekologiczny kocioł Galmet Galaxia Kwe

Producent zapewnia:

 

  • Najlepsza, w Polsce, sprawność cieplna 94,29%.
  • Odznaczony certyfikatem "Polskie Ciepło".
  • Najwyższa, 5-ta klasa, wg normy PN EN 303-5:2012.
  • Certyfikat EcoDesign – spełnia wymagania dyrektywy 2020.
  • Nowoczesny regulator eLider z intuicyjnym menu, dostęp online.
  • Czujnik otwarcia klapy zasobnika w standardzie.
  • Dotacje w Programach Ograniczania Niskiej Emisji - PONE.
  • Dostępne moce: 15, 18, 22 kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ma zbyt duże moce

potrzebujesz 10KW maksymalnie

to jakbyś potrzebował auta miejskiego a kupił ciężarówkę bo normy spełnia- bez sensu i ekonomicznie nieuzasadnione

będziesz w zbyt dużym kotle spalał więcej opału czyli ponosił niepotrzebnie wyższe koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ten wytwór ludzkiej wyobraźni i najlepszych "fachofcóf" jest tak nafaszerowany zasiekami,jak wielkanocna babka bakaliami.

Współczuje potencjalnym użytkownikom czyszczenie tego gniota.

 

                                              post-50212-0-59912200-1485806055_thumb.jpg             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masakra faktycznie

nie dośc że od przodu żelaza nawkładali to i od góry  :angry:  :angry:  :angry:

wszystko żeby badanie przeszedl ale nic dla wygody użytkownika

dodatkowo przewymiarowany będzie miał przy tej kupie żelaza spaliny ze 60stC a to śmierć(kotła) szybka i w cierpieniu (własciciela)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.