Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Domu Klimatyzatorem Połączonym Z Instalacją Solarną


marconi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

szukam rozwiązania na ogrzanie 50 m domu przerobionego z obory składającego się z pokoju połączonego z kuchnią , drugiego pokoju i łazienki.. Dom częściowo ocieplony -ściany  10 cm styropianu na poddaszu 10 cm wełny. niestety podłoga prawie bez ocieplenia (wykonawca remontu klilkanaście lat temu  o tym zapomniał).Obecnie nie mieszkam tam na stałe ale rozważam taką możliwość.

Obecnie ogrzewam dom kozą i klimatyzatorem electrolux exi18hd1. Oba urządzenia znajdują się w jednym pomieszczeniu. Nieogrzany jest drugi pokój i łazienka.

Nie mam instalacji cwu - w łazience przepływowy podgrzewacz. Mam możliwość założenia instalacji solarnej do cwu.przez gminę.  Mój pomysł jest taki ,żeby wykorzystać instalację solarną do c.o. . Mam kilka grzejników purmo (kilkuletnie po wymianie w mieszkaniu) ,drugi klimatyzator electrolux exi12hd1we. Klimatyzatory w funkcji grzania posiadają klasę energetyczną a i mają scop 3.8 . Czy jest sens myśleć o połączeniu wszystkiego? Wiem o ograniczeniach pracy klimatyzatorów w temperaturze poniżej - 10 c ale wtedy ratowałbym się grzałką elektryczną w bojlerze.

 

Co o tym sądzicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż drugi klimatyzator z grzaniem do -25st i będziesz miał problem rozwiązany(przy dobrych klimatyzatorach nie ma ograniczeń temperaturowych ) ,robienie instalacji CO i solarów to nie trafiony pomysł jesli juz to foto o ile możesz na to jakąs kase wyciągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.