Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koksujący Ekogroszek - Można To Ponownie Wsypać Do Zasobnika I Spalić


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie posiadam około 1,5T mocno koksującego ekogroszku ze starych zapasów, w zasadzie 60/70% zawartości popielnika to bryłki koksu, żadnym nastawami nie można tego ograniczyć więc wsypałem parę razy bezpośrednio na palenisko tego koksu i spalałem na samym nadmuchu bez podawania opału i ma to dużą moc (kocioł szybko dochodzi) oraz bardzo niski płomień - taki gazowy i zastanawiam się czy można to by dosypywać do zasobnika żeby szło razem z ekogroszkiem, robił ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata palę "tym samym" węglem, i do tej pory nie było problemu (popiół prawie idealny - trochę łupków). Jednak ostatnio kupiona tona jest wyraźnie inna.

Z samym piecem jest wszysko ok (nowe uszczelnienie retorty i nowy kondensator do wentylatora).

Podsumowując, nie zmieszam bo nawet nie mam z czym (nie ma sensu teraz nic kupować).

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam ostatnie worki Bartex Gold i cholernie zaczyna koksować. Próbuję jeszcze ratować się mocnym wiatrem (obecnie jadę na 22%) zobaczymy czy to coś pomoże.

 

Ciekaw jestem jak zachowa się na niskim wietrze groszek z Bartexu Silver.. 

 

@robertokot25 a jaką masz moc przedmuchu? gdzieś wyczytałem, że "Gold" potrzebuje porządnego wiatru :D Chociaż u mnie nawet przy 44% wiatru też koksiło. Wydłużanie przerw też nic nie pomogło - wygląda to tak, jakby ten gold był z czymś pomieszany dlatego część spala się na popiół a część zbryla... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.