Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Temp. Powrotu


Cha3k

Rekomendowane odpowiedzi

To to to zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Wydaje mi się ze ekogroszek powinien spalać się całą retortą. Niestety po korekcjach powietrza i mocy pieca w tym modelu nie widzę różnicy. Zasadniczo przyczyną może być mała przerwa pomiędzy retortą a blachą obudowy z lewej strony gdzie następuję spiętrzenie popiołu.
proszę o komentarz.  Zdjęcie mniej więcej to obrazuje.

post-69671-0-95935500-1486016506_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na palniku masz spieki , a po prawej  stronie rośnie  kalafior , zmień ustawienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie płomień wygląda jak w  kuźni , nie jestem expertem w spalaniu , ale osobiście zdejmowałbym na mocy dmuchawy , podając więcej groszku    zwiększysz moc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie płomień wygląda jak w  kuźni , nie jestem expertem w spalaniu , ale osobiście zdejmowałbym na mocy dmuchawy , podając więcej groszku    zwiększysz moc .

Nie no - A kto jest głównym expertem forum esterownik.pl jak nie ty  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to sprawdzić patrząc na temp. spalin 

 

 

co to za kocioł że w warunkach gwarancji ma wpisaną tak niską temp. powrotu ? 

Kociło to Komfort Eko 20kW . Serwisant mówił żeby trzymać ochronę powrotu załączoną z temperaturą min. 35 C. 

Jak widac na załączonych zdjęciach piec sam utrzymuje ją wyższą :

post-72198-0-61317100-1486278761_thumb.jpgpost-72198-0-76904500-1486278772_thumb.jpg

 

Trzeba jescze dodac że temperatura:

- na parterze, przy podłogówce to 18 - 19C

- na pietrze , przy grzejnikach zadana to 15 C a sam podbija ją do prawie 20C ( chyba parter grzeje )

post-72198-0-35476200-1486278980_thumb.jpg

 

W DOMU JESZCZE NIE MIESZKAMY , WYKAŃCZAMY ŚRODEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DTR Twojego kotła producent podaje minimalną temp. wody powracającej do kotła 50* .

Nie wiem czym masz realizowana ochronę powrotu , możliwe że przez zawór 4D i dlatego serwisant spisał 35* aby przy 60* zadanej na kotle starczyło ciepłej wody za zaworem  , bo jakby wpisał 50* tak jak w DTR to już za zaworem nie starczyło by Ci aby było to 28* zadanej .

Jeśli nie chcesz mieć u góry wyższej temp jak 15* to porostu pozakręcaj grzejniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem teraz obniżoną temp powrotu. Powiem szczerze różnicy w spalaniu nie zauważyłem. Może co do temp. Spalin to racja jednak była niższa niż jak powrót był cieplejszy. Natomiast wykres prowadzenia kotła zmienił się w górki pagórki. Kocioł nawet na małej mocy przechodził w podtrzymanie.

Może być to jeszcze spowodowane tym ze instalacja nie ma łagodnych zmian. Tylko jak termostat pusci grzejnik to idzie pełna mocą z kotła. W każdym bądź razie zmieniłem temp. powrotu znowu na wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... Bo zauważyłem bardzo dużą różnice w pracy kotła w przypadku zwiększenia na np. 4 bieg pompy która ogrzewa podłogówkę. I teraz moje pytanie- jak dobrać zawór ATM bo nie wiem czy w moim przypadku nie jest za duży w stosunku do pieca ,kvs 3,2 kubiki na godzinę. (ATM 761). Pompka po zmianie wartości na 4 bieg pokazuje przez moment 6m podnoszenia, następnie 40 wat zużycia co wydaję mi się, że w przypadku gdy kotłownia jest w piwnicy a podłogówki na parterze i piętrze to minimum 3 bieg musze ustawić...
Poproszę o jakieś sugestie.
 
kucharz214- no i to jest ta różnica że mi piec nie przechodzi w stan podtrzymania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i co chcesz wnioskować o tej temperaturze spalin? Ja się pytam jak ten wzrost sprawności, o którym piszesz zmierzyć obiektywie albo chociaż o zmienne objaśniające do modelu.

poczytaj sobie o wymianie ciepła ,  dowiedz sie na jakiej zasadzie  działa kocioł kondensacyjny .

Pozdrawiam i mniej jadu , ja kocze tym wpisem dyskusje z Tobą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.