Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopcenie Przy Dokładaniu


karas220288

Rekomendowane odpowiedzi

wentylator wyciągowy chodzi tylko jak nadymione w kotłowni jest, nie cały czas.

Czym ten prześwit uszczelnić mam??

Komin ma  ok. 4 m od mojego poziomu, zaczyna się w piwnicy razem to jest 3 kondygnacje po ok. 3 m plus piwnica i strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad ma Kalvisa 20kw w warszatacie samochodowym, piec piękny do drewna duży pojemnik, ale... komin ma tylko 7metrów i chyba 100 albo 150 średnicy, również narzeka że dym sie cofa , ma klapkę krótkiego obiegu ale nie pytałem czy używa, ogólnie kopci z komina:/ widać co pali . Niby mercedes wśród pieców ale trzeba komin porządny do DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje uszczelnić, lecz te dymienie pojawiło się tylko ostatnio. Wczesniej moglem dokladac i widzialem jak piec zasysa dym do komina.

Dzisiaj ponownie czyściłem piec przed rozpaleniem, zaglądałem też w komin, sprawdziłem nawet ciąg, w samym kominie w wyczystce oraz w piecu. Włożyłem zapalony kawałek drewienka, na moje oko ciągnie okey.

Wogóle to podczas palenia jak mam zamknięty piec to mogę otworzyć wyczystkę na kolanie i widzę jak dym zaciąga nic nawet nie próbuje uciec przez otwarty wlaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to poprostu źle dobrany piec do komina i to kopcenie pojawia się gdy ciąg jest słabszy np. w bezwietrzny dzień. Kocioł stoi dopiero od października bo to nowa instalacja więc nie mogę zbytnio tego ocenić może ktoś z was mi powie czy to możliwe, wcześniej do tego komina był podłączony piec kaflowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym ciągu zapalony kawałek drewna w wyczystce powinien zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś otworzyć okno w kotłowni i zobaczyć czy wtedy będzie dymił przez czopuch/drzwiczki? Wygląda na zbyt słaby dopływ powietrza do kotłowni, bo nawet przez nieszczelny czopuch dym nie powinien lecieć tylko być wciągany do komina, a nieszczelnościami do komina co najwyżej lewe powietrze z kotłowni może się dostawać. Ewidentnie masz zbyt duże podciśnienie w kotłowni - zwiększ dopływ świeżego powietrza z zewnątrz.

 

Ja u siebie górny prześwit w kotle zaślepiłem dociętym na wymiar kawałkiem kształtownika w kształcie litery L i luźno osadzonego na wiszącym wymienniku. Uszczelnił się sam sadzą z komory zasypowej :D Druga sprawa jest taka że tak naprawdę będziesz miał jeszcze więcej dymu w komorze zasypowej po zaślepieniu (trzeba powoli otwierać drzwiczki, wtedy dym ucieka do palnika), ale będzie on miał przynajmniej szansę się dopalić w palniku, a nie w przelocie w którym jest już zbyt niska temperatura do dopalenia gazów. U mnie po przeróbce kocioł spala dużo spokojniej i mniej chaotycznie, nie odgazowuje całego zasypu na raz tylko stopniowo. Ogólnie kultura pracy i stałopalność się znacznie poprawiła, a spalanie jest praktycznie bezdymne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi po drodze otwarte i okno na oścież? I dalej dymi?

 

PS. Zakładamy że nie masz dmuchawy.

 

Dopiero teraz luknąłem że drzwi zasypowe masz pod kątem a nie pionowo - to może niestety zwiększać ucieczkę dymu do kotłowni podczas podkładania. Co nie zmienia faktu że dym lecący czopuchem jest bardzo niepokojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 m ? Za niski komin. I nie widać klapy krótkiego obiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma klapy krótkiego obiegu.

Komin ma od mojego poziomu około 6 do 8 m nie wiem ile nad dach wystaje zapomniałem o strychu.Kominiarz który dawał opinię stwierdził ze wysokość i stan komina jest okey. Nie było tego problemu dopiero od początku stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że komin jest wyprowadzony od najniższego poziomu. Może masz gdzieś na dole otwartą wyczystkę kominową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piec czysty, komin też ciąg jest tak silny że drzwiczki popielnika zamykam ale nie zaciskam a temp. na piecu dochodzi bez problemu do 85 stopni.

Znowu jak zamknę wszystkie drzwi to piec tak szczelny że momentalnie gaśnie.

 Witam. 

Nie bardzo rozumiem zdania tyczące się odnośnie "silnego ciągu". Jak możesz rozwiń swoją myśl. Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedz, to nie ma ona żadnej wartości jeśli chodzi o siłę ciągu. Drzwiczki popielnika działają tak jak klapka miarkownika. Jeśli dasz tamtędy PP temp na piecu będzie rosła. 

 

 

Zapomniałem wspomnieć że jak mam otwarte drzwi popielnika to mi dym z czopucha się cofa i wydostaje spod połączenia z kolanem.

Z tego co napisałeś, wynika jednak że problem jest z kominem. Jeśli kocioł podłączony był by komina o odpowiednim wymiarze i bez żadnych przeszkód. Nie powinno być takiej sytuacji kiedy nawet przy otwartym kotle, dymi się z przewodu za kominowego za kotłem. Może się dymić z kotła,drzwiczek zasypowych,wyczystek i reszty otworów technicznych, ale nie powinno  z przewodu kominowego.

Jaki jest wymiar przewodu kominowego? Może nad kominem zamontowany jest jakiś daszek,czy cokolwiek innego co może utrudniać wydostanie się spalin? 

Pozdrawiam. Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci chyba macie rację. Zamierzałem przez czystkę w komin. Widzę niebo w lusterka ale naprawdę mały punkt.

Będę zmuszony czyścić komin. Mam do was pytanie odnośnie.czyszczenia od dołu.

Czy jest tak samo efektywne jak od góry.

Nie.wejdę na dach bo jest oblodzony nie ma na nim drabiny prowadzącej do komina a i dojście jest słabe. Kominiarz w zabezpieczeniach wchodził.

Jak grubą muszę mieć stalowa linie żeby dało się od dolu ją wciskać. Zakupilem coś takiego na allegro http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-do-czyszczenia-komina-od-dolu-i5055727518.html

Tylko ze sama linke 10 m bo szczotke mam do komina. Czy to zda egzamin czy lepiej od góry jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.