Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Polski I Rosyjski Opinie Wymiana Doświadczeń


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie to tylko Rusek albo spróbuj czeski.

 

 

Roślinki uprawiam.

Mój to naprawdę maleństwo. Brat ma 2.5MW. Tam to fajny jęzor ognia jest.

Czecha przepaliłem z 80 ton, ale nie kalkuluje się. Poza tym, mimo wszystko, dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam mam pytanie do Slavior 111 czy możesz podać mi ustawienia swojego kotła bo widzę, że mało Ci spala.
Ja mam taki sam kocioł tylko 12kw.Palisz w pid czy dwustanie?

 

Witam defro 15 kw komfort eko bez PID. rok prod. 2012. Czas podawania 8 sek.
Przerwa 90 sek. Nadmuch 35%
Temp zadania na kotle 55stopni zbiornik wody cwu 125l. Bez podłogówki dom 10 lat styropian 10 cm elewacja i 30 cm wełna na poddaszu razem ok 130m2. Jak już pisałem wcześniej dużo zależy od rodzaju węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja pale ekogroszkiem energo.Testowalem standard i extra i naprawde fajny ekogroszek. Extra jest bardziej kaloryczny i wydaje mi sie ze ma rowniejsze ziarno, ale to moze tylko moje odczucie. Z Syberyjskich eko palilem jeszcze CZUKiem i wydaje mi sie weglem slabszym co chodzi o kalorycznosc ale ma zarowa spiekalnosc. Zarowno Energo jak i CZUK spokojnie ogrzeja dom. Ja ogrzewam nim na chwile obecna 140m2 biur/mieszkanie i 180m2 hali warsztatowej i daje rade mimo ze budynek mam jeszcze nie ocieplony.Kocioł SKAM 25kw Ardeo SPP 2. Na YouTb wstawilem filmy jak sie pali Energo i jak sie pali Czuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Wy ogrzewacie hektary. A ja Mały skromny domek. Ale i tak jestem zadowolony z tego co udało mi się osiągnąć na moim kociołku. Jakby coś ktoś? To służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę czarną perlą kupioną latem po 600 pln za tone z transportem do kotłowni.Dla mnie wegiel ok chociaż niektórym podobno sie spieka.

Spalam do 20 kg na dobe przy powierzchni 200m2 piec zebiec merkury 25 chodzi w pidzie.Palilem ruskiem z energo tym extra też jest ok.

Na próbe kupiłem polską wesoła po 860 i nie widze wielkiej różnicy w spalaniu no może popiołu troche mniej ale za to cięższy.Do połowy marca zamknę się wynikiem 2,5 tony.W przyszłym sezonie też rusek.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę trzeci sezon, dwa pierwsze to był Ekoret z KHW kupowany przez lokalnego dystrybutora luzem i workowany na miejscu, Nie mogę powiedzieć nie było źle poza jedną lub dwoma wpadkami;  Ten sezon jest już gorzej, ten sam sprzedawca niby kupuje luzem węgiel w KHW i robi sam eko na miejscu, ale już pod hasłem EKORED , niestety zbiera coraz gorsze opinie o tym eko. Jest tak, że albo spieka jak cholera, albo nie ma mocy w nim bo podawanie trzeba zwiększyć na maksa. Niestety jest on jedyny na lokalnym rynku, nie licząc dwóch naprawdę maluczkich sprzedających eko rosyjski, szukam już nowego dostawcy bo tak się dalej nie da. I gdzie tu te deklarowane minimum 26 MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kolejne 15 worków Rosyjskiego eko na już drugą próbę i stwierdziłem ze rózni się od tego z przed miesiąca tym iz już brak takiego ładnego popiołu ale jest bardziej kaloryczny nie ma problemu uzyskać 60stopni na kotle jestem znowu zadowolony.kamieni ani domieszek miału nie stwierdziłem spalanie około 2.5 kg większe niż Pieklorzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej średniej ekoenergii (15-25kW), przy moim domku najładniej spala się mieszanka 50/50 ruska z Wesołą. Pytanie, czy jest to opłacalne? Otóż nie (tego ruska kupiłem po około 650, wesołą w 2015 za 880 chyba, ale to były węgle luzem - koszt workowania też trzeba doliczyć, bo zamiast stać i workować mógłbym popracować i zarobić pieniądze, gdybym kupował ruska i wesołą workowaną kosztowałyby 780 i 1050 złotych - kosmos!!).

 

Ostatnio znalazłem jakiś nowy skład w mieście - workowany rusek za 680 i za 720 (oba ponoć 25MJ) - wziąłem tańszy - sprzedawca ostrzegał, że może żużlować popiół - owszem, żużluje, ale bez przesady, na moich ustawieniach i w moim palniku zupełnie to nie przeszkadza. I worki mocne, węgiel suchy...

 

Tak że raczej polskiego na następną zimę nie kupię...

 

 

Z kolei do palenia na ruszcie (zdarza mi się) nic lepszego niż orzech z wesołej nie znam - ruski zawsze zapopielony i zakamieniony, a Wesoła bajki...

 

 

PS. Paliłem jeden sezon polskim Ekozgoda z Bricomana - paliło się bezproblemowo, ale jakieś to było mokre i po wyschnięciu brązowe, a w kotle zostawiło zółty nalot - czyżby mieszanka z czechem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Paliłem sibugolem "ogień". Super się spalał w proszek. I na tym pozytywów koniec. Oprócz węgla w worku otrzymujemy kamloty, śruby, inne artykuły metalowe, bitumiczne i betonowe. Za sprzedawanie ludziom ścierwa pod nazwą ekogroszek powinien być kryminał. Odrazu nie byłoby smogu, popsutych podajników i zaszlamionych kotłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Ja bym spróbował na twoim miejscu.

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę orzechem 'ogień w ds, super się spala zero spieków,popiołu mało, jedynie to słaba kaloryczność, ale nie ustępuje pod tym względem naszemu 'sobieskiemu' którym paliłem kilka sezonów, najważniejsze że brak kamienia pozwala palić mi na okrągło bez wygaszania,w workach nie zauważyłem nic oprócz węgla i śladowe ilości miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Siostra spaliła już 4 ton (zamówiła 8 ton trzy tony Sibugol i pięć ton Pure Fuels) tego ekogroszku . W porównaniu do retopala z pgg to rewelacja pod każdym  względem. Czysto w kotle popiołu prawie brak i aby było śmiesznie idzie tyle samo co retopala. A paliłam retopalem z pgg ostatnie dwa sezony , i wcześniejsze dwa z lokalnego składu. Tak więc porównanie ma dobre. Sam widzę po Jej kotle że wygląda to naprawdę dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliłem różnymi groszkami i co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia. na początku paliłem groszkiem z marketów paliły się dobrze lecz piec połykał go ogromne ilości. w połowie sezonu kupiłem polski opał z miejscowego składu bez nazwy z kopalni silesia czy jakoś tak. palił się dobrze lecz robiły się spieki ale spalanie było mniejsze. rozsypałem go w kotłowni cienko aby go dosuszyć. okazało się że spieków jest mniej. na następny sezon kupiłem ten opał latem 3,5t. i palił sie pięknie po sezonie zostało mi około 500 kg . przed następnym sezonem szwagier namówił mnie na opał niby też polski z innego składu o stówę tańszy. kupiłem 4,5t .owszem palił się super ale te 4,5tony brakło na zimę. teraz palę tylko wysokokalorycznym popszednia zima 2,7t 160m +piwnica. nie wiem czy mam cudowny piec bo problemu ze spiekami nie mam. sąsiadka ma piec miałowy i kuzynka. obie kupiły miał z tego samego składu z tej samej kupy i jedna chwali druga narzeka że się spieka i bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.