Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Mieszający I Zimny Powrót Wody Do Kotła


przywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako, że zawsze miałem problem z zimnym powrotem wody do kotła zamontowałem zawór trójdrogowy i przeniosłem pompę z kotła od podłogówki w okolice rozdzielacza. Myśłałem iż to usprawni prace podłogówki i zwiększy temperature wody wlotowej. Zaznacze iż posiadam 4 pompy: cwu, co( grzejniki), podłówka, pompa na piętro. Jeżeli połącze na kotle rure gdzie wczesniej była zamontowana pompa od podłogówki z pompą od cwu (grzejniki) zwiększy to temperature na powrocie?

Jak mógłbym zwiększyć temp. powrotną jeżeli wyżej opisany sposób nie pomoże?

Poniżej zdjęcia owych przeróbek.

 

Liczę na Waszą pomoc

P.s Przepraszam za słabą jakość zdjęć

 

Pozdrawiam

post-69198-0-88995200-1485006935_thumb.jpg

post-69198-0-05204700-1485006938_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy są wszystkie.Jak nie masz podgrzania powrotu to pompę od CWU włącz na stałe. Na grzejniki zawory termostatyczne ( oprócz jednego) i podnieść temp. zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy:

1. Cwu,

2. parter podłogówka,

3. Grzejniki na parterze,

4.  jeden obwód podłogówki i grzejniki piętro.

 

Na grzejnikach mam zawory termostatyczne, dlaczego z 1 grzejnika wywalić ? Do jakiej temp podnieść temp zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to aby był pełny przepływ przez grzejnik i temp. powrotu z grzejnika będzie wyższa. to zależy jaka będzie temp. powrotu do kotła. Najpierw włącz pompę CWU na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zadana 57*C. Na początku włączyłem tylko pompe od CWU na stałe, temperatura unormowana=zadana,  załączając kolejną pompę od podłogówki temperatura wahała się od 44-52*C (po osiągnięciu 52 dmuchawa przestaje pracować) co wymuszało ciągłą pracę dmuchawy i szybsze spalanie paliwa. Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje mnie, chciałbym aby temperatura spadała nieznacznie i dmuchawa pracowałaby tylko podczas przedmuchów jak jest ustawione na sterowniku. Czy zawór 4D, 3D usprawni temperaturę na kotle?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy:

1. Cwu,

2. parter podłogówka,

3. Grzejniki na parterze,

4.  jeden obwód podłogówki i grzejniki piętro.

 

Na grzejnikach mam zawory termostatyczne, dlaczego z 1 grzejnika wywalić ? Do jakiej temp podnieść temp zasilania?

No to dlatego nie mogłem się doliczyć pomp.Powinno być zrobione inaczej.1pompa na wszystkie grzejnki na obu kondygnacjach,1 CWU,1 na wszystkie pętle OP+zaw.3D,1 na podniesienie temp.powrotu(pompa kotłowa spinająca powrót z zasilaniem.Wspólne rury do grzjników i OP pkt.4 to błąd

post-32948-0-11353600-1485250991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Twoim przypadku sprawdziłby się do podniesienia temp powrotu zwykły zawór termostatyczny z czujnikiem zewnętrznym (kapilarą). Masz tam pompy na każdy obieg i za pompą grzejnikową parteru domontuj trójnik z zaworem http://allegro.pl/zawor-termostatyczny-glowica-z-kapilara-3-4-k14-i6572361510.html i wepnij do powrotu. Na głowicy nastaw 50, a kapilarę przytwierdź na powrocie do kotła. De facto zwykły bypass z zaworem regulacyjnym też zdałby egzamin i co najwyżej wyższy bieg na tej pompie trzeba by ustawić.

 

Nie mnożyłbym bytów dodatkową pompą kotłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.