Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Protech Karo Duo 25 Kw


sebastianm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku miesięcy mam problem z kotłem PROTECH KARO DUO 25KW. 1. Bardzo duże spalanie miału. 2. Chyba złe ustawienia sterownika. Ma ktoś taki kocioł i pomógł by mingo ustawić. Raz dużo spiekow raz mniej poprostu masakra. Smok jakich mało. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia 140m2 całość podłogówka plus 3 grzejniki. Zawór 3D ustawiony na 3,5. Podawanie 16s przerwa 180s wentylator 30% podawanie w podtrzymaniu 18s przerwa 20 min. Wentylator w podtrzymaniu 25s co 6 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czas podawania 20s przerwa podawania 160s praca podtrzymania 18s przerwa w podtrzymaniu 10minut wentylator 30% a w podtrzymaniu 45 s co 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wydłużyć czas przerwy w trybie podtrzymania. Podajnik tłokowy niestety do oszczędnych nie należy a do tego dosyć trudno go ustawić. I niestety przeważnie bardzo dymi, taki jego urok. Ktoś cię namówił chyba nie za dobrze znając temat takiego kotła. Czy sterowaniki jeśli dogrzeją wszystkie pomieszczenia wyłączają kocioł, bo powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze ustaw sobie czas pracy podajnika na 11 sekund , bo tyle wynosi jego pełny cykl - pełna jednorazowa dawka, czyli podanie opału przez tłok i jego  powrót.

Jest to wartość stała ( 11 sekund) i nigdy nie należy jej zmieniać.Ustaw raz i zapomnij.

W tej konstrukcji podajnika możesz korygować pracę podajnika tylko dwoma parametrami : przerwą podajnika i mocą dmuchawy.

Jeśli palisz miałem to przy słabym miale ( 19-21 MJ) ustaw na początek przerwę pracy podajnika na ~ 2 min.Przy mocniejszym miale ( 25-27 MJ) 2,5-3 min.

Jaką masz dmuchawę (moc ) ?

Jeśli 40 W to ustaw moc na 30 -50% i szczeliną przesłoną ustaw na 2-4 cm.

Są to dane wyjściowe , które trzeba korygować obserwując palnik.Żar powinien być na 1/3 powierzchni palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.