Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Od Góry - Co Robię Źle?


speq

Rekomendowane odpowiedzi

Im bardziej otworzysz rozetkę przy zamkniętym PP tym dłużej będzie się palić i tym bardziej nie będzie widać dymu, bo powietrze rozcieńczy spaliny.

Ale nie będzie to ekonomiczne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pląc węglem może tak jest ale przy drewnie dostarczenie PW o wiele lepiej dopala spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 5.02.2017 o 15:52, Gość witek1234 napisał:

Miał pójdzie ale palony od góry przy pomocy rury napowietrzającej. Paląc na miarkowniku mechanicznym każda ilość miału to problem,bo tłumi przepływ PP. Przy zastosowaniu nadmuchu mogę wymieszać węgiel z miałem w proporcji 2/1 i jest OK. Lata całe paliłem groszkiem ,potem O II i może dlatego podchodzę do zwykłego orzecha jak do jeża <_< . Ogólnie w tym sezonie kupiłem pierwszy raz O I i denerwują mnie te duże kawałki bo muszę zasyp sensownie ułożyć, kilka kawałków większych, reszta mniejsze. Zabiera mi to czas a nie zauważam by stałopalność jakoś widocznie wzrosła.No i drobniejszej frakcji można więcej zasypać.

pale praktycznie codziennie od góry ale nie jestem zadwowolony ze spalania ale tak jak napisałes rano bardzo mam wychłodzony dom i to jest napewno problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz w tamtym temacie bo nie ma sensu pisać w dwóch o tym samym problemie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.