Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzony Piec Co


wimar44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas grzania pieca gazowego Termet  jednofunkcyjny słychać ciche bulgotanie w piecu .O wiele głośniej jest wtedy kiedy zawór trójdrożny przełączy na grzanie wody użytkowej.Jak odpowietrzyć piec, odpowietrzanie pompki nic nie daje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec termet jednofunkcyjny z zaworem trójdrożnym zamknięta komora spalania.

Ma odpowietrznik automatyczny na pompce.

Czy nakrętka na odpowietrzniku ma być zakręcona czy poluzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 18.01.2017 o 15:38, wimar44 napisał:

Podczas grzania pieca gazowego Termet  jednofunkcyjny słychać ciche bulgotanie w piecu .O wiele głośniej jest wtedy kiedy zawór trójdrożny przełączy na grzanie wody użytkowej.Jak odpowietrzyć piec, odpowietrzanie pompki nic nie daje

Pozdrawiam

Udało rozwiązać się ten problem? Mam to samo z tym kotłem. Termet ecocondens gold 2 21kW. Wstawiłem dodatkowy odpowietrznik między zasobnikiem a kotłem, zbiera powietrze ale nie całe. Po zakręceniu odpowietrznika na pompie i odkreceniu słychać, że też pracuje, bo powietrze uchodzi. Mam wrażenie że cały czas do obiegu dostaje się gdzieś powietrze - wiem brzmi nie logicznie :) 

Na ogrzewaniu CO pracuje ładnie i cicho, na pracy CWU słychać krążące powietrze. Pierwsze uderzenie hałasu jest w momencie przełączania obiegu przez zawór trójdrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.