Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet W Kotle Węglowym - Pomoc W Sterowaniu!


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamontowałem palnik na pellet Kipi 20Kw z sterownikiem Plum 850P do kotła węglowego GS warsztatowej produkcji UKS-N 23kw. Mam pytanie do użytkowników tego sterownika jak ustawiacie właśnie ten sterownik? Jak dobrać odpowiednie parametry? Dziękuję z gory wszystkim za info.

P.S Polecam takie rozwiązanie tym co się zastanawiaja.

post-56498-0-61241100-1484691521_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już zamontowany palnik efekt super! Praca palnika również choć miałem małe problemy ale chyba już wszystko będzie ok.

post-56498-0-38546300-1484833031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się zdecyduje na takie rozwiazanie to proszę od razu kupić termostat pokojowy bez tego jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegły narazie włożone na przeciw języka ognia. Dziś zawirowacze i udoskonalenie zbiornika. Alarm o 5.00 mnie obudził skończył się pellet choć jest go jeszcze z 60kg ale że ślimak jest dosuniety do brzegu beczki nie wybiera pelletu robi się taka pochylenia. Wytne taka elipse i zamocuje po skosie żeby zjeżdżało wprost do podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Podłączę się do dyskusji i zaryzykuję pytaniem do sambora. Już uprzedzam, że szukałem w wyszukiwarce odpowiedzi jednak do końca nikt nie pisał jak ma być. A mianowicie chodzi o komin, dokładniej czy przy palniku na pelet wymagany jest komin ceramiczny lub może być z cegły. Domyślam się że odpowiedz może być niejednomyślna a to chyba za sprawa temperatury spalin, która będzie zależna od typu pieca w jakim taki palnik zostanie zamontowany i wszystkich innych zmiennych związanych z instalacją i budynkiem. Jednak interesuje mnie czy podczas spalania peletu możliwość wystąpienia kondensatu w kominie jest taka sama jak podczas palenia węglem? Siarka , para wodna również są w spalinach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jutro Ci na cześć pytania bo wejdę na komin i zobaczę co się dzieje u mnie po 3tyg palenia. Ale to wszystko uzależnione będzie od temperatury spalin. Na węglu miałem ok 180 natomiast tu ok 140C. Komin z cegły 24x24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wcześniej węgiel. Teraz na całą dobę ok 18kg pelletu pale 24h. Jest pięknie tylko muszę zrobić małe poprawki w instalacji bo grawitacja mi kocioł wychladza co skutkuje krótszym postojem palnika czyli więcej spala. A spalanie, prawdopodobnie więcej bym spalił węgla bo bo nie było to czyste spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dom ok 165m2. Ocieplenie ścian 15cm styropian poddasze 30cm wełny. Niestety załącza się na tą chwilę co godz żeby podtrzymać tem na kotle ale to dlatego że działa mi grawitacja która niedługo zlikwiduje i będzie zalaczal co ok 2.5godz. Termostat pokojowy mam ecoster 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wcześniej węgiel. Teraz na całą dobę ok 18kg pelletu pale 24h. Jest pięknie tylko muszę zrobić małe poprawki w instalacji bo grawitacja mi kocioł wychladza co skutkuje krótszym postojem palnika czyli więcej spala. A spalanie, prawdopodobnie więcej bym spalił węgla bo bo nie było to czyste spalanie.

18 kg na dobę,nie żartuj,chyba masz z 17 stopni w domu,u mnie przy kubaturze domu 125m2,temp. w pokojach 23 stopnie spalam ok. 35kg pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35kg dla powierzchni 125m2 (bo kubatura to co innego) to przerażające zużycie :/

ja w najgorsze mrozy przy pow 221 nie przekroczyłem dwóch worków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lokalnego sprzedawcę to edwod bardzo dobry dębowy pelet i na miejscu poza sezonem koszt 650zl a w Lublinie z tej firmy już 920zl  ***  przebitka, taki kraj. natomiast węgiel u mnie to minimum 950zl dlatego tez przechodzę na pelet w kotle zasypowym ale w tym sezonie chyba mi się nie uda bo jeszcze trochę roboty jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 kg na dobę,nie żartuj,chyba masz z 17 stopni w domu,u mnie przy kubaturze domu 125m2,temp. w pokojach 23 stopnie spalam ok. 35kg pelletu.

W domu 23C! Teraz w duże mrozy 25kg może nie całe.

A o to zbiorniczek jaki zrobiłem

post-56498-0-00180600-1486627643_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Wczoraj po czyszczeniu kociołka na zimę (gole blachy po przerobieniu kotła i wstawieniu palnika) zmierzyłem jaka jest przerwa między wymiennikiem a spodem kotła jest to 24x38cm taka przerwa. Czy jest sens zmniejszyć ta szczelinę ceglami szamotowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie udzieli odpowiedzi jak to w waszych kociołkach wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po oczyszczeniu kotła z zalegającej smoły (teraz czysciutki gołe blachy) temperatura spalin spadła o kolejne 20 C. Teraz będzie trzeba uważać żeby nie spadła za bardzo i nie dała znaku na kominie raczej na ścianach haha. Polecam wszystkim modernizację swoich kotłowni nawet w słabych kotlach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.