Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik Wyrównawczy - Podłączenie


radman

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze!

 

Mam podłączony zbiornik wyrównawczy jak na załączonym obrazku.

Rury idące od kotła do zbiornika są miedziane, średnicy 25, rura "przelewowa"-ta z góry zbiornika, to zwykła PCVka sprowadzona do kotłowni, ale nigdzie nie podłączona (wisi w połowie ściany).

Zdaniem instalatora wszystko jest OK. Moim zdaniem NIE.

Kto ma rację?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Instalacja.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby była doprowadzona na zlew. Inaczej, gdy się przeleje to poleci na posadzkę. A więc niestaranność instalatora, nie jemu będzie leciało. Wykonanie nie odbiorowe. Ponieważ nadzoruje często (uprawnienia budowlane) tego typu instalacje to tej bym nie odebrał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze!

 

Mam podłączony zbiornik wyrównawczy jak na załączonym obrazku.

Rury idące od kotła do zbiornika są miedziane, średnicy 25, rura "przelewowa"-ta z góry zbiornika, to zwykła PCVka sprowadzona do kotłowni, ale nigdzie nie podłączona (wisi w połowie ściany).

Zdaniem instalatora wszystko jest OK. Moim zdaniem NIE.

Kto ma rację?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Litości - gdziekolwiek, ale musi mieć odpływ !!!!!!! "Guitar" ma absolutną rację.

U mnie na etapie budowy p. Hydraulik przygotował sobie oddzielny odpływ który "zabiera" całość do oczyszczalni.

Nie raz słyszałem jak się przelewa woda i spływa. Bedziesz to wszystko miał na ścianie i na posadzce. A na dodatek woda może być dobrze ciepła.

 

"pozdrów tego hydraulika" hahaha

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze czy był tam odpływ?? zapewne odpływ jest wskazany, ale niekonieczny, przecież przelew piwniczny to sygnalizacja napełnienia a wylot pary jest na zbiiorniku.

Po napełnieniu na zimno i po rozpaleniu nieco sie poleje (do 4l/100 l zładu) i tyle! Można podstawić wiaderko.

Nie panikujcie . Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odbioru i samej instalacji to jesli niema kanalizacji to powinno byc czy uspawane czy inny zbiornik min 50l podstawiony na stałe z mozliwosia oprozniania i tyle a bardziej martwi mnie połoczenie odpowietrzenia i rury przelewowej nad zbiornikiem w trakcie zagotowania ten zbiornik na dole nie bedzie potrzebby bo wszyszko zostanie wyplute nad zbiornikiem na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawidłowo! Para w ruch a chłodna woda ze zbiorn. wyr. do kotła coby się nie rozgotował i schłodził nieco. I miał czym sie pluć!

Hej!

( wiaderko leprze niż zbiornik na 50 l... kto go ruszy, i co z ta wodą ?? Chyba ze do polewania popiołu -- wyrobi sie wszystko. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję wszsykim za odpowiedzi i dyskusję.

Rurę przelewową najlepiej sprowadzić nad zlew i koniec.

Natomiast niepokoi mnie podłaczenie rury wzbiorczej i bezpieczeństwa do zbiornika i pieca oraz rury przelewowej do zbiornika. Norma łądnie to opisuje i jeszcze lepiej rozrysowywuje i na pewno u mnie tak nie jest?

Można stosować inne alternatywne rozwiązanie??? Chyba nie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.