Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Gazowy Do Solarów


tomo74

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,jestem tu nowy,mam pytanie jak w temacie(bo sam już nie wiem, w kazdym sklepie czy hurtowni to mi inaczej mówią)potrzebuję piec gazowy do ogrzewania mojego domu,dom 10mx10m,dwie kondygnacje,czyli ok200m2(może mniej)dom nowy w trakcie budowy,wykończenia,szer muru ,solbet24 plus styropian 12cm,,dach dwuspadowy,pokryty blachodachówką,ocieplenie poddasza-wełna 17cm plus 10cm,razem 27cm,zamontowane mam już solary,3panele płaskie plus zbiornik 300l z podwujną wezownicą,plus człe sterowanie tych solarów (wszystko HEFALEX),teraz mi doradźcie jaki kocioł gazowy do tego,jeden mi mówi 1F drugi 2F,dodam jeszcze ze jest ok9grzejników panelowych ,2 łazienkowe,podłogówka w salonie ,kuchni,dwóch łazienkach iw korytarzu,w kotłowni mam trzy rozdzielacze 5 i 6 grzejniki i 5 podłogówka,prosze o poradę fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 1F, 2F nie używa się przy takiej instalacji jak ty masz. Moc ok.20kw, jednak szukaj coś o mocy 24kw z dużym zakresem modulacji palnika, bo najwięcej kotłów gazowych ma tą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tylko solary i zbiornik 300l z podwójna wezownica,a w kotlowni mam tylko 3 rozdzielacze(5 grzejników góra,6 grzejnikow dól i 5xpodłogówka)teraz chce kupic piec i to wszystko zpiąc do kupy,dlatego kazdą rade szanuje,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem to: Jak chcesz to spiąć? Dlatego narysuj schemat.

w kotlowni mam 3 rozdzielacze, nie znam sie na schematach  i dlatego prosze Was drodzy forumowicze o porade( dwa rozdzielacze do grzejników  i jeden do podłogówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby taki kocioł, którego automatyka obsługuje także solary, wtedy jest pełna współpraca układu grzewczego

oczywiście,doradzano mi kocioł który ma opcje ,, współpraca z solarami,, , dodam też że sterownik hewalex od solarów ma też opcje do sterowania kotłem gazowym,innymi pompkami  itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kotlowni mam 3 rozdzielacze, nie znam sie na schematach  i dlatego prosze Was drodzy forumowicze o porade( dwa rozdzielacze do grzejników  i jeden do podłogówki)

Aby instalacja poprawnie działał powinieneś zastosować sprzęgło, i min dwa divicony na obiegi grzewcze Zdecyduj się na jakiś kocioł i wykorzystaj schemat producenta kotła. Myślę że kocioł powinien być sterowany pogodowo a sterownik powinien mieć możliwość obsługi min dwóch obiegów grzewczych, do sterowania obiegami potrzebne będą min dwa zdalne sterowania. Czyli kocioł min ze średniej półki cenowej.  Wybór marki kotła pozostawiam tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić jakiegoś wykładu, ale chcesz mieć instalację która ma być zasilana czynnikiem o różnych temperaturach, wyższą na grzejniki niższą na podłogówkę. Aby to zrealizować na podłogówkę potrzebny jest układ mieszający (zawór 3D +siłownik + pompa + komunikacja ), a jak jest to zestaw w jednej obudowie nazywa się go diviconem. Podobnie na grzejniki też będziue potrzebny divicon tylko bez zaworu 3D. Sprzęgło stosuje się gdy występuje konieczność zrównoważenia przepływów. Wydajność pompy kotłowej zainstalowanej w wiszącym kotle jest przeważnie zbyt mała aby móc obsłużyć podłogówkę i grzejniki. Dlatego pomiędzy kotłem a instalacją montuje się sprzęgło które rozdziela obieg kotłowy od instalacji. Jak wybierzesz producenta kotła to na jego stronie internetowej znajdziesz wszystkie informacje ( wytyczne projektowe, instrukcje, schematy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.