Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Z Rur Pp


kłaliti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono palaczy.

 

Jakiej firmy rury PP polecacie do instalacji CO i CWU ?

Przeglądałem forum i ostatnie wzmianki są z 2014 roku a rynek jest dynamiczny.

Proszę moderatora o połączenie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem minionego lata z rur czeskich wzmocnionych włóknem szklanym i bardzo dobrze się robiło. Jak kto woli ale ja odradzam wzmocnione folią aluminiową jest bardzo uciążliwe skrobanie tej folji pod zgrzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce tez je kupisz, bodajze Wavin ma PP produkowane Czechach. Zreszta, co za roznica skoro wzmacniane rury posiadaja w swojej ofercie wszyscy producenci - od Kan-Thermu, przez SigmaLi po Prandelli Coprax, ktory jest chyba najbardziej przystosowany do wykorzystania w instalacjach co.

 

Druga sprawa, ze jesli robione dla siebie to tylko w miedzi ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepach w okolicy (aż trzech).

W każdym jest tylko sigma.

Fi 32 mają za 12,38zl mb, fi20 7,84 zł mb.

Poza tym popatrzylem na piece.

Większość ma galmeta i nawet nie wiedzą czy to sa dolnego czy górnego spalania.

Jeden nawet mówił,że pali w domu niby w górnym ale podkłada normalnie jak w dolnym i pali bez przerwy...

(rence mnie opadli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet ma wszystkie gorne i gorno-dolne (stare serie). Z takich typowo dostepnych w sklepach kotlow to dolniaki produkuje Rakoczy (Popter DS), chyba Ogniwo i na pewno Defro.

 

Rakoczego nie polecam, Galmeta nie polecam, Ogniwo nie polecam. Defro jest okej.

 

Edit: Sigma jest w porzadku, uzywamy juz wiele lat i raptem raz zdazyla sie uszkodzona rura (rozciecie wzdluzne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te rury czeskie kupowałem po 2,80 zł/mb fi 20, a fi 25 płaciłem 3,40 zł/mb kupowałem w sklepie Instalbud. Co do kotłów to nie kupuj uniwersalnych górno-dolnych bo to wielka ściema i się w nich najczęściej siajowo pali. Na pewno wybrać jakąś firmówkę, choć też mają swoje ale,teraz koledze padł piec Sasa po 10 latach.

Tego lata zmieniałem piec zwykły zasypowy który grzał mi 17 lat zdecydowałem się na kocioł z podajnikiem i nie żałuje i będę wszystkim teraz doradzał takie piece, po prostu wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.