Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Galmet 17 Kw


WaldekG

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jakim weglem palisz i jak masz ustawione kalorycznos

Węgiel z naszej kopalni kaloryczność 26-28kj. Ustawione mam na 24kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty mi umknęły. Jak nie ma to założyć należy. Ewentualnie siłownik na 3D i pogodowo grzejniki zasilać.

 

Jak widać Roomster nie radzi sobie z utrzymaniem temp komfortowej, gdy po wyłączeniu pompy zawór różnicowy grzeje dalej i dochodzi do przegrzania domu.

Dowiedziałem się dzisiaj że zakupiony  Roomstrer nie współgra z komputerem kotła gdyż sterownik kotła jest nowszy a Rommstera starszy. Jutro wysyłają mi paczkę z komputerem i Roomserem a mój Roomster mam odesłać do zmiany oprogramowania!!! masakra jakaś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max moc kotła zmniejsz do 80%, a kaloryczność opalu daj na ekoret. resztę drobnych korekt zrobisz regulacja dmuchawy w ustawieniach chwilowych.  problem przebijania temperatury powinien ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się dzisiaj że zakupiony  Roomstrer nie współgra z komputerem kotła gdyż sterownik kotła jest nowszy a Rommstera starszy. Jutro wysyłają mi paczkę z komputerem i Roomserem a mój Roomster mam odesłać do zmiany oprogramowania!!! masakra jakaś!!!

Zastanawiam się czy siłownik na 3D jest niezbędny? Bo już mi sie budżet skończył :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max moc kotła zmniejsz do 80%, a kaloryczność opalu daj na ekoret. resztę drobnych korekt zrobisz regulacja dmuchawy w ustawieniach chwilowych.  problem przebijania temperatury powinien ustąpić.

ok dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i włącz prace automatyczna. praca w dwustanie tez powoduje przebijanie temperatury w twoim przypadku ,zwłaszcza jak jest duży kocioł.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon, tam jest rynna.

 

 

 

Ten 3D w tym miejscu nie ma żadnego wpływu na ochronę powrotu, tzn. ma, ale negatywną. Dzięki niemu możesz zmniejszyć dowolnie temp wody posyłanej na grzejniki nie obniżając temp kotła. Zakładając, że utrzymujesz 60 sC na kotle, a na grzejniki zmieszasz do 45, to woda po przejściu przez grzejniki ochłodzi się o kolejne 10 sC i do kotła napływa 35 sC. Gdzie tu funkcja ochrony przed za niska temp powrotu?

 

Co tam robi zawór odcinający na zasilaniu z kotła? Masz tam układ zamknięty?

 

Sprawdź szczelność klapy zasobnika. Przyjrzyj się uszczelce, bo to musi dolegać idealnie. Klapa oczywiście zawsze musi być zamknięta. Sprawdź też jak masz zamocowany czujnik podajnika. Tam jest chyba specjalna tuleja montażowa, ale jak jest możliwość przypięcia czujnika trochę dalej od palnika, to można to zrobić. W tym modelu jest naprawdę blisko od strefy spalania do czujnika i może on łapać przekroczenie temp 80 przez zwykłe przewodnictwo cieple stali, a niekoniecznie cofający się żar. Jak zdecydujesz się czujnik przesunąć, to po paru godzinach palenia sprawdź ręką rurę podawczą pod zasobnikiem.

 

Alarm temperatury podajnika może też mieć związek właśnie z obecnością Roomstera. Jak dogrzewasz dom w dwustanie, to kocioł pracuje ze stałą mocą (pewnie 100%), aż zadanej kocioł nie osiągnie, to prowadzi do dużego nawęglania rynny i jej rozgrzania. Jak Roomster pompę wyłączy to odbioru ciepła z kotła nie ma, a kocioł i rynna mają sporo zakumulowanej energii oraz sporą porcję żaru na ruszcie. Jednocześnie dmuchawa nie "chłodzi" już rury podawczej i czujnik łapie przegrzanie. Wniosek: wyłącz Roomstera i sprawdź teorię w praktyce.

 

Z PIDem jest tak, że w tym sterowniku określa się wydajność podajnika na godzinę i wprowadza do sterownika. Albo na wygaszonym kotle sprawdzasz to doświadczalnie włączając ślimak do pracy ciągłej przez 15 min, ważąc to co wypchnie i mnożąc przez 4, albo dobierasz w wyniku obserwacji efektów spalania, tzn. jak w PIDzie przesypuje węgiel niedopalony, to wydajność podajnika korygujesz w górę, a jak cofa się żar wgłąb, to korygujesz w dół. Można też próbować korekty powietrza: przesypuje, to korekta do góry, by dmuchał więcej, a jak cofa żar, to korekta w dół, by dmuchał słabiej.

 

Pamiętaj, że praca w trybie automatycznym PID to praca ciągła, której celem jest utrzymanie okolic temp zadanej i niedopuszczanie do trybu nadzoru. Normalną sytuacją będzie kontynuowanie pracy dmuchawy i podajnika nawet po przekroczeniu temp zadanej. Ster zareaguje obniżeniem mocy, a jeśli to nie wystarczy, to pozwoli na przeciągnięcie chyba max 5 sC powyżej zadanej i wtedy wchodzi w nadzór.

 

Jeśli to model EKO-GT KWP2 R, to identyczny model montowałem w zeszłym roku, ale do domu ok 200 m2. Na Twój metraż ten kocioł jest wg mnie za duży.

Dobre spostrzeżenie zawór kazałem zamontować w przypadku awarii podajnika bo z prawej strony mam ścianę i nie mam miejsca na wysunięcie żmijki.Mam układ otwarty. Z metrażem to może źle zapisałem bo całkowity metraż to 175m2 a 120m2 użytkowych. W którym miejscu powinien być zawór 3D? Dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wynik to nie wynik spalania ale przerzucenia węgla przez palnik

w popielniku prawie same niedopały - złe ustawienia

zaprzęgnij do pracy PID 

roomstera bym ustawił jeśli już to na jedną stała temperaturę przez całą dobę np 22st albo wyłaczył całkowicie. pozostaje jeszcze pytanie o poprawność wyregulowania instalacji? czy wszystkie pomieszczenia sa w takim samym stopniu dogrzane czy może gdzies jest za ciepło a w innym pomieszczeniu zbyt chłodno? 

Teraz już poczekam na przesyłkę z nowym komputerem i Roomsterem od producenta ma być w piątek u mnie i wtedy będę dalej walczyć. We wszystkich jest mniej więcej ta sama temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum. Bardzo dużo czytałem Wasze forum zanim podjąłem decyzje o kupnie kotła z podajnikiem. Wczoraj wlasnie skonczylem instalacje nowego pieca KWPD M Galmet.

Mam laickie pytanie do Was. Mam podłączony czujnik powrotu ale za nic w swiecie nie mogę znaleźć w menu sterownika Expert PID Dynamic 4D gdzie można odczytać temperaturę powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma możliwości odczytać powrotu na wyświetlaczu to widzi tylko komp ale pytaj mądrzejszych niż ja. Ja założyłem termometr.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wlaczyc modul sterujacy zaworem. I wtedy w ustawieniach modulu temperatury sa widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu palenia temperatura podchodzi do 77c i nie wiem jak ją mogę zbić. Nastawione mam na 50c a temperatura w żmijce 44.

Proszę o radę

Czy siłownik na zawór 3d pomoże ustawić temperaturę?

Pompa non stop pompuje a w domu już pomału nie można wytrzymać !!!

co mam robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka możliwości

 

1 . ustaw taką temp. na zaw.3dr która idzie na grzejniki która da ci komfort w domu. czyli w twoim przypadku musisz obniżyć temp.

2. poczekać na roomster

3. obniżyć temp. na kotle np. do 50st.

4. założyć termostaty na grzejniki. tak czy inaczej żeby normalnie mieszkać i mieć komfort termiczny musisz to zrobić. 

5.poskręcać zawory na grzejnikach tak żeby woda leciała w minimalnym stopniu

6. połączyć od 1 do 5

 

 może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przegrzewa to zmniejszyć moc np do 60% i obniżyć zadaną do 50stC jak sugeruje poltowski albo jeszcze niżej jeśli sterownik pozwoli

nie wiem na jaki biegu pompa obiegowa chodzi ale jeśli na innym niż 1 to przestawić co tez trocę zmniejszy wymiane ciepła obniżając prędkość przepływu

pozostałe opcje opisał poltowski

wybrałbym po sezonie montaz termostatów i olanie roomstera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przegrzewa to zmniejszyć moc np do 60% i obniżyć zadaną do 50stC jak sugeruje poltowski albo jeszcze niżej jeśli sterownik pozwoli

nie wiem na jaki biegu pompa obiegowa chodzi ale jeśli na innym niż 1 to przestawić co tez trocę zmniejszy wymiane ciepła obniżając prędkość przepływu

pozostałe opcje opisał poltowski

wybrałbym po sezonie montaz termostatów i olanie roomstera

Pompa pokazuje mi w metrach podawania i waty ( zmniejszę tak jak mi doradzacie) co do mocy pieca mam nastawione na 50% ale jutro jeszcze obniżę do 35%.

Czy mam kupić siłownik na zawór 3d ? Czy pomoże mi to rozwiązać mój problem z temperaturą piec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz , wtedy pompa pracuje non stop a siłownik steruje zaworem dopuszczając tyle gorącej wody z kotła żeby utrzymać zadaną temp. na roomsterze.

 

z tego co się dowiedziałem w galmecie, najlepiej ten układ pracuje na 4dr.  firma zaleca taką konfigurację ale w twoim przypadku też będzie oki bo masz pompę w dobrym miejscu. 

 

temperatura na kotle to kwestia ustawień spalania.

jak dalej ci podbija temp. na podtrzymaniu to zmniejszaj max moc kotła.

 

teraz pytania,  1.jaką masz moc minimalną

                        2. jaką masz moc max.

                        3. praca kotła w dwustanie czy w automacia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz , wtedy pompa pracuje non stop a siłownik steruje zaworem dopuszczając tyle gorącej wody z kotła żeby utrzymać zadaną temp. na roomsterze.

 

z tego co się dowiedziałem w galmecie, najlepiej ten układ pracuje na 4dr.  firma zaleca taką konfigurację ale w twoim przypadku też będzie oki bo masz pompę w dobrym miejscu. 

 

temperatura na kotle to kwestia ustawień spalania.

jak dalej ci podbija temp. na podtrzymaniu to zmniejszaj max moc kotła.

 

teraz pytania,  1.jaką masz moc minimalną

                        2. jaką masz moc max.

                        3. praca kotła w dwustanie czy w automacia

minimalna 10%

dzisiaj cały dzień  50%

automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 % i jeszcze przebija , dziwne

jak kociołek dochodzi do zadanej bez problemu i w miarę szybko to śmiało daj jeszcze mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma nie przebijać kiedy dom 120m2 ocieplony z potrzebami zapewne w okolicy 7-8KW a kocioł ma 17KW nominalnej???

teraz potrzebuje zapewne ze 3-4KW więc spokojnie na 30% mocy zejść będzie można moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   fakt,

 

          i jeszcze słaby opał na przyszłość nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 % i jeszcze przebija , dziwne

jak kociołek dochodzi do zadanej bez problemu i w miarę szybko to śmiało daj jeszcze mniej

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za nastawy?

post-71142-0-08784700-1484855238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to znalazłeś?

Nastawy serwisanta !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.