Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzeją Tylko 3 Pętle Z 10, A Rotometry Chodzą Normalnie


Kosik1234567890

Rekomendowane odpowiedzi

Rury fi 16 plastik
Te cieniutkie idą od odpowietrzania do rury rury do naczynia przelewowego
Zawor 3d foto

 

Rura pp to idzie jako przelew do kanalizacji a do naczynia idee miedź 1cal

 

Rury fi 16 plastik
Te cieniutkie idą od odpowietrzania do rury rury do naczynia przelewowego
Zawor 3d foto

 

Zawor 3d za mały a ja nie znalazl3m info o wydajności?

post-71733-0-99522500-1484410705_thumb.jpg

post-71733-0-24325400-1484410783_thumb.jpg

post-71733-0-06493900-1484410884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura pp to idzie jako przelew do kanalizacji a do naczynia idee miedź 1cal

Dopytuje o tą rurą do naczynia bo nie mogę jej zlokalizować na zdjęciach a tu chodzi o bezpieczeństwo

Na zdjęciu zaworu jest widoczny nr.katalogowy 31100900 po nim można w danych producenta odczytać że ma Kvs=1,6 co jest za mało dla Twojej podłogi.Nie widzę sensu prowadzenia od rury OP tych rurek  niby odpowietrzających do naczynia(przecież tymi rurkami dostaje się powietrze do obiegu OP bo naczynie otwarte)Obieg podłogówki musi być obiegiem zamkniętym I też nie wiem czy ma sens zawór różnicowy,przy zaw.4D raczej grawitacja nie zadziała.A ten 4D spałnia swoją funkcję?tzn zabezpiecza temp.powrotu przynajmniej 50st?

post-32948-0-66761800-1484412543_thumb.jpg

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam termometr a na powrocie muszę założyć kupić. Czyli przez zawor 3d może tak słabo grzac?

Wrzucam foto tych rurek

post-71733-0-33269700-1484412071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan link podesłać gdzie jest napisane że jest za mały?

To zareklamuje instalatorów mam rękojmnie na papierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przec ten 3d może słabo grzac?

Rotometr chodzą normalnie tzn przy pomoce na full przepływ maks 1 przy 1biegu przepływ około 0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego właśnie cały czas myślałem że powinien być większy bo skala jest od 0-4 . A na 1biegu 0.4 zalamka a na jawyszym 1 i koniec oczywiście jak są wszystkie 10 petl8 otworzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana zaworu mało co da - masz 3 błędy które trzeba usunąć!

1 - zawór 3-D na większy np VTA 532 lub VTA 572.

2 - likwidacja tej rurki do do rury wzbiorczej - przecież tamtędy woda zasuwa z powrotem na kocioł!

 odpowietrznik może zostać, nawet tak wysoko.

3 - prawidłowe zasilanie podmieszania zaw 3-D - zimna woda musi być brana z powrotu obiegu podłogówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura co oznaczało pan to ona idee do bojler a. A obok bojler a na scianie miedź 1cal idee do naczynia.
A o co chodzi ta rurka do zaslepienia?
Co ona mi daje?

 

Co zmniejsza wymiana zaworu 3d? I zaslepienia tej rurki?
Sprawność się zwiększy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CY jest taka opcja ze jeszcze jest spora ilość powietrza w instalacji i dlatego tak *** grzeje i ma słaby przepky

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - prawidłowe zasilanie posmieszania zaw 3-D - zimna woda musi być brana z powrotu obiegu podłogówki!

A tak na chłopski rozum to co to oznacza że jest teraz źle zamontowana? Jakie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Poprawiłem Twoją instalację w poście #13 jak powinno być podłączone włącznie ze zmianą lokalizacji zaworu zwrotnego w obiegu podłogówki aby pobierała ona sobie wodę tylko z powrotu OP a nie z powrotu grzejników(jak jest teraz)

2)Tą cienką rurkę miedzianą co idzie od obiegu podłogowego należy zaślepić bo przez nią dostaje się powietrze do OP(odpowietrznik zostaje)i jak podłogówka ma grzać w tych warunkach jak łapie lewe powietrze.

3)Nie widzę fragmentu instalacji jeżeli chodzi o podłączenie przy kotle, i być moze jest OK(o ile rura do naczynia jest podłączona jak narysowałem) ale ze zdjęcia wygląda tak jakby ta rura wzbiorcza szła do powrotu kotła wtedy nie OK)

post-32948-0-86338400-1484426770_thumb.jpg

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2)Tą cienką rurkę miedzianą co idzie od obiegu podłogowego należy zaślepić bo przez nią dostaje się powietrze do OP(odpowietrznik zostaje)i jak podłogówka ma grzać w tych warunkach jak łapie lewe powietrze

 

Bzdury piszecie kolego niby jak ma zassać powietrze słup wody 4-5 m wysokości zbiornik wyrównawczy około 10 litrów wody

i jak ma zassać jak rurka podłączona za pompą gdzie jest nadciśnienie. Sambor ma racje woda idzie gdzie ma lżej więc wraca z powrotem do kotła , na początek ja bym skasował tą rurę i zobaczył co się dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura co oznaczało pan to ona idee do bojler a. A obok bojler a na scianie miedź 1cal idee do naczynia.

A o co chodzi ta rurka do zaslepienia?

Co ona mi daje?

 

Co zmniejsza wymiana zaworu 3d? I zaslepienia tej rurki?

Sprawność się zwiększy?

Po chłopsku ci wytłumaczę co daje zlikwidowanie tej cienkiej rurki - ona jest całkowicie zbędna - zapytaj "fachowca" po co ją tam zamontował ? Ona psuje cały obieg podłogówki .,Pompa zamiast pchać całą wodę do podłogówki  większość pcha przez tą rurkę z  powrotem do kotła .Dlatego masz takie małe przepływy w pętlach.

Ten odcinek do demontażu ,a otwory zaślepić.,O tym pisał ci kol.  sambor..

Druga rzecz -ważniejsza -rura bezpieczeństwa ma wychodzić z górnej części kotła obowiązkowo!!!! Takie podłączenie jakie wykonał  twój "fachowiec" całkowicie go dyskwalifikuje. Jest niezgodne z przepisami.To ci próbuje uświadomić kolega odpowietrznik.

Ja to bym zrobił tak- 

DO demontażu- ta cienka rurka ,oraz odcinek rury bezpieczeństwa od wejścia tej cienkiej rurki ,w dół.Zamiana kolanka wychodzącego z kotła na trójnik.Z trójnika rura bezpieczeństwa (wykorzystujesz ten odcinek z demontażu)o ile to jest 28. Jak to zrobisz to może jakimś cudem ten zawór 3d wydoli ,ale jak ci ten "fachowiec" go kupował to niech go wymieni na odpowiedni.

Natomiast dalej pozostaje ochrona kotła.Ale to dopiero po montażu termometru na powrocie się okaże.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za pomoc teraz wszystko rozumiem. Instalator twierdz że zawor 3d jest wystarczający na mój metraż podłogi 92m2 według niego zapotrzebowanie na mój dom ciepła 40wm2 będę się z nim Klucil.

Foto podłączenia rury do naczynia

post-71733-0-80611500-1484466660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za pomoc teraz wszystko rozumiem. Instalator twierdz że zawor 3d jest wystarczający na mój metraż podłogi 92m2 według niego zapotrzebowanie na mój dom ciepła 40wm2 będę się z nim Klucil.

Foto podłączenia rury do naczynia

No to rurę RB masz z osobnego wyjscia z kotła ,jezeli to jest 1cal to w porządku jezeli nie to musisz tak to pzerobić jak ci pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc o postępach będę informowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator twierdz że zawor 3d jest wystarczający na mój metraż podłogi 92m2 według niego zapotrzebowanie na mój dom ciepła 40wm2 będę się z nim Klucil.

 

Pomijając tłumaczenie instalatora, musi on zlikwidować ten bypass na obiegu pompy podłogowej. Wtedy okaże się jakie przepływy można uzyskać tym zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jak zakręcisz zawór termostatyczny na minimum to zmieniają się przepływy na rotametrach ? Czy pompa jest ustawiona na stałe ciśnienie?

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.