Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperaturą W Domu, Stara Instalacja


Czaki007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Potrzebuję Waszej pomocy w ustawieniu kotła na ekogorszek MPM Multi z podajnikiem 21 KW.

Próbowałem już wielu ustawień i przy bardzo "bogatych" piec spalał 60-70 kg groszku na dobę :(

Aktualnie mam:

-10 sekund podawanie

-100 sekund przerwy

-27 % nadmuchu (przesłona otwarta na max)

w podtrzymaniu:

-10 sekund podawanie

-10 minut pauzy

-40 sekund przedmuchu co 9 minut

Ogólnie:

-Włączanie pompy 35 stopni

-Histereza 5 sopni

-Piec ustawiony na 60 stopni

 

Piecyk spala 40-45 kilogramów na dobę (ogrzewam także wodę), instalacja stara, grzejniki żeberkowe i 6 płaskich 

(starego typu, 2 płyty z wodą)

 

Problemem jest to, że piec nie uzyskuje temperatury wyższej niż 42 stopnie na samym ekogroszku :(

W domu mam 17-18 stopni (przy mrozach nawet 16), dogrzewam drzewem na ruszcie awaryjnym.

Dom: 250 m2, stary, nieocieplony, okna plastikowe.

 

Proszę Was, doświadczonych palaczy o poradę, co zrobić, aby piec spalał jak najmniej i aby było ciepło

Jestem w tych sprawach początkującym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kocioł jest za mały, zmniejsz przerwę pomiędzy podawaniem w trybie praca.Na retorcie czyli palniku musi być górka około 2 cm żaru, płomień musi być duży żółty. Być może nadmuch jest także za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja mam podobny piec, tzn mój ma 24 kW a powierzchnia domu do ogrzania to ok 230 m2. 

 

Jedno zasadnicze i priorytetowe pytanie, uszczelniłeś retortę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw podawanie i przerwę łącznie 60s. Np 15s podawania 45s przerwy!jaki masz sterownik?

Daj fotki ustawien, palnika i popiołu

 

Oblicz zapotrzebowanie na ciepło http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duzy dom 400m słabo ocieplony kocioł 23 kw  i na recznym w ubiegłym roku paliłam 12/36 i do tego dobrana dmuchawa.Nie patrz na ustawienia tych co mają nowe domy ocieplone niczym termos.U nas musi być moc bo takie mamy zapotrzebowanie.Podajesz 1:10 a ja 1:3 i mam cieplutko.Obecnie przeszłam na drupowe-20/4 i 16/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisane masz stosunek podawania do przerwy 1:10. Zobacz ustawienia w stosunku 1:5 i w razie co podkręcaj. Możesz zostawić 10s podawania i zmniejszaj przerwe. Jak zaczną się niedopały to zwiększ nadmuch.

Mój dom to 'durszlak cieplny' więc w mrozy spalanie wzrosło dwukrotnie i też ponad 50kg na dobe szło. Niektórzy posiadając stare domy, instalacje, brak izolacji naczytają się jak to innym kocioł bierze 15kg na dobe i chcą mieć tak samo. Nie da się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.