Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura Azbestowa W Kominie Wymiana


kryspin1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dzisiaj przyjechała ekipa która miała rozwiercić komin i włożyć wkład kajnerowy okazało się że od połowy domu czyli od piętra do góry do samego końca komina jest włożona rura azbestowa ekipa powiedziała mi że nie mogą wiercić bo jestem azbest trzeba tą rurę usunąć mechanicznie ale na piętrze mieszka sąsiad nie mam jak tego zrobić a oni powiedzieli że musieliby rozkuć sąsiada żeby wyciągnąć tą rurę Jakie macie propozycje Jak można tego usunąć bez rozwalania domu

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rura jest przymurowana z resztą komina to nie masz innego wyjścia jak demolkę u sąsiada. Jak sąsiad korzysta z tego samego pieca to taka demolka jest także w jego interesie.

Gorzej jak ma swoje to już musicie się dogadć co i jak. Problem będziesz miał jak nie pójdzie na żaden układ. W ten pozostaje ci postawić osobny komin przyklejony do ściany budynku.

Jak wyrazi zgodę to zastanów się czy nie wyjdzie ci taniej wymiana całości na systemówkę którą postawić w max 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci bardzo za odpowiedź mamy wspólny komin ale osobne kanały ja mam dwa kanały jeden domowy drugi wentylacyjny i tak samo ma on Powiedz mi co to jest ta systemów k w 3 dni bo kotłownie mam w środku domu

 

Myślałem też żeby wybudować nową kotłownie przylegająca do jednej ściany domu i nowy komin tylko jakie to są koszta widziałem że niektórzy mają zamiast kominów rury kajnerowe czy coś w tym stylu postawione

 

Problem jest tego typu problem jest tego typu że ja kotłownie mam w środku domu z sąsiadem na bank się nie dogadam Bo to tylko mój kanał a on ma swój piec

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten komin zagraża zdrowiu to nie wiem czy w tej kwestii ma coś do gadania. Zadaj takie pytanie do nadzoru budowlanego co masz z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.