Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobor Sposobu Ogrzewania Oraz Pieca Do Domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam sie z prosba o rade jaki rodzaj ogrzewania oraz jakim dokladnie sprzetem bedzie dla mnie najbardziej optymalna. Teraz dane

 

Dom 180m2 Petra G2

Gaz ziemny na dzialce

Okna 3 szybowe

Styropian 16cm w czarne kropki.

Zbiornik na CWU 500 Litrow

Wlasny las (stad wskazanie na paliwa stale)

Uklad otwary (i chce aby taki zostal)

Fundusze na sam piec to okolo 10 tys

 

Boje sie gazu po pierwsze biorac gaz jestem uzalezniony od placenia rachunkow. Poza tym piece gazowe maja juz elektronike itd a w dobie powszechnego chlamu i znajac moje szczescie napewno sie cos zepsuje ;)

Ekogroszek wchodzi w gre i jezeli juz piec na ekogroszek to fajnie aby byl z zapalarka. Prosze o pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jak byś był właścicielem kopalni i węgiel miał za darmo, albo ten własny las bezpośrednio spalał się w twoim kotle, bez etapu wycinki rąbania, suszenia i podawania do kotła. Nie ma czegoś takiego jak "tanie paliwo" do ogrzania domu. A jak dom nowy i o niskim zapotrzebowaniu na ciepło to paliwa stałe (węgiel w szczególności) są bardziej niż upierdliwe w stosowaniu o czym radzę poczytać na forum Czy to gaz czy węgiel czy drewno trzeba jakieś koszty ponosić. Nie zamierzam namawiać Cię na jakikolwiek rodzaj paliwa, bo to twoja decyzja, ale już paru takich poznałem którzy przeprowadzając się z blokowiska do własnego domu z kotłem na paliwo stałe, w krótkim czasie ogłosili kapitulację i.....założyli kocioł gazowy. I też padały argumenty ze nie dadzą zarobić Putinowi jak i o rachunkach za gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwracam sie z prosba o rade jaki rodzaj ogrzewania oraz jakim dokladnie sprzetem bedzie dla mnie najbardziej optymalna. Teraz dane

 

Dom 180m2 Petra G2

Gaz ziemny na dzialce

Okna 3 szybowe

Styropian 16cm w czarne kropki.

Zbiornik na CWU 500 Litrow

Wlasny las (stad wskazanie na paliwa stale)

Uklad otwary (i chce aby taki zostal)

Fundusze na sam piec to okolo 10 tys

 

Boje sie gazu po pierwsze biorac gaz jestem uzalezniony od placenia rachunkow. Poza tym piece gazowe maja juz elektronike itd a w dobie powszechnego chlamu i znajac moje szczescie napewno sie cos zepsuje ;)

Ekogroszek wchodzi w gre i jezeli juz piec na ekogroszek to fajnie aby byl z zapalarka. Prosze o pomoc i pozdrawiam ;)

po pierwsze czy masz gaz w skrzynce czy dopiero w rorze w ziemi ?

po drugie konczy sie era wegla bezpowrotnie i jesli nie masz co robi,c z kasą jak wydawac kase na kocioł klasy 5 to twoja sprawa

po trzecie policz dołądnie czy potrzebny Tobie jest gaz lub wegiel

moim zdaniem możesz rozważyć gaz tylko i wyłącznie w tedy kiedy masz juz gaz w skrzynce na działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prad i pompa ciepła

na temat gazu kosztów i wegla było pisane już wielokrotnie

na tym etapie masz 99% pewnosci że nie popełnisz błedu co do wyboru ogrzewania (jesli chodzi o wywalanie kasy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia szukania tylko przekonania. Tak to juz jest ze zalewaja nas sprzetami dzialajacymi tylko przez okres gwarancji. Pozniej pada drobna czesc ktora kosztuje polowe ceny nowego produktu. A jakiej firmy pompy sa najtrwalsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wim jakie masz doświadczenia ,na jakim produkcie sie zawiodłeś ???

ja kiedyś dawno temu pracowałem na fujitsu z biegiem czasu strowrdzam że porażka po 5 latach nawet czesci zamiennej nie dostaniesz

Obecnie pracuje od długiegooo czasu na Samsug 

tu masz gwarancję że po zakończeniu produkcji danego modelu czesci dostaniesz do 10lat i to jest pewne natomiast produkcja modelu trwa przynajmniej 5 lat wiec średnio masz 15 lat na naprawy

ponadto sprzezarki w modelach starych jak i nowych sa takie same robione przez wiadąca firme na rynku  wiec nie ma zagrożenia dlatego nie boje sie anagazowac w Ta firmę

znajac technologie i widzą jak sie sprzet sprawuje to jestem pewien wyboru

i u mnie lista jest prosta jesli pompa to Samsung jesli kocioł gazowy to Wolf następnie jest przepaść i są pozostali producenci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.