Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gold Z Bartexu


fotis79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kto z was pali goldem z bartexu. Pytam bo palilem tym weglem dwa lata temu i bylo super. Zamowilem 0,5 tony na probe w tym roku i jestem zalamany eko spala sie dobrze ale kociol mialem w miare czysty ustawiony tak ze praktycznie sie nie odstawia. Wczoraj zasypalem pierwszy zbiornik golda i dzis zagladam a w srodku pelno sadzy, ogolnie jakos dziwnie kopci caly czas sie z niego delikatnie dymi. Spala sie dobrze popiol jak z papierosa ale kopci dwa lata temu tego nie bylo. Tem gold odnich to jest wesola czy jaki inny. Jakie macie doswiadczenia z tym eko w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym palę, i mam to samo.

Gold w tym roku daje dużo sadzy oraz tak na oko 2-3 razy więcej popiołu, czego efektem jest czyszczenie kotła co 2-3 dni.

W poprzednich sezonach bywało znacznie lepiej. Chyba czas zacząć sie rozglądać za innym dostawcą, który nawet nie zareagował na zgłoszone zażalenie.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie popiolu tez jezt wiecej. Mialem zakupic 2 tony ale bede musial chyba zmienic dostawce. A reklamacje zglaszales i co oni na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli firma pomalu schodzi na psy. Nalapali klienow a teraz maja w du... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Palę goldem od 2 dni. Gdyby nie sadza to byłaby rewelacja. Tzn opanowałem jeden bajer, mocny przedmuch. Miałem 30%, teraz zeszedłem na 26%. Zobaczymy co bedzie. 

 

Napiszcie mi proszę jakie macie nastawy pieców i jaką powierzchnię ogrzewacie tym goldem? 

 

Pytam z czystej ciekawości :D

 

Moje ustawienia:

 

podawanie: 11s

przerwa w podawaniu: 53s

przedmuch: 26 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem teraz  na próbę bartex gold, silver oraz orzeszka  o mocach powyżej 27Mj do mojego zasypowca. Marcela czy chwałowice spalam praktycznie bezdymnie i bez sadzy, a węglu z bartexa sadzy więcej oraz lekko przykapca. Objawy myć może powoduje że sort zimowy i znacząco mokry węgiel. Co do mocy Na marcelu stałopalność z 9kg ponad 11h, na chwałowicach ponad 10h na bartexie 7h przy średnich -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.