Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za Słaby Kocioł Ogniwo S6Wc


halu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na tą zimę zakupiliśmy kocioł ogniwo s6wc, wcześniej przez 10 lat służył ten sam model, ale o mocy 20Kw niestety padł, instalator doradził mniejszą moc, 17 Kw, gdyż według niego 20Kw to za dużo.

Przyznałem mu rację bo kojarzę zimy jak musiałem okno w pokoju otwierać, tak domownicy hajcowali. Niestety, teraz nie idzie ogrzać domu przy mrozach -20, nie jest to mała różnica, różnica jest potężna,

nie wiem czy nie wynika to z czegoś innego, komin jest wyczyszczony, jest czyszczony co zimę, wiem że powinien być czyszczony częściej. Dom jest z lat 40-50, 2 pietrowy, nieocieplony, pompy do wody brak, instalacja stalowa, 180m2, paliwo mial II wilczek, teraz zamówiłem orzech II Piekary, chce sprawdzić na innym węglu. Palone jest niestety metodą kopcenia, chcę się przerzucić na palenie od góry, ale za rzadko jestem w domu, domownicy palą a ludziom starszej daty ciężko wytłumaczyć że całe życie robili coś źle.

Także warunki dla ogrzewania są praktycznie najgorsze z możliwych, moje pytanie brzmi(dość naiwne) czy można coś spróbować zrobić, wiem że mocy kotła już nie zwiększę, ja w tym upatruję tą zmianę, bo to jedyny

logiczny wniosek, tylko kocioł się zmienił od zeszłych zim.

 

Pozdrawiam.

 

PS. palę na naturalnym ciągu, na dniach chce kupić miarkownik ale wtedy będę musiał ustawić temp. na 80 żeby ogrzać dom, nie wiem jakie ilości węgla to pochłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ocieplenia na poddaszu? Bo jeśli masz z 15cm wełny to dziwne, że nie dogrzewa.

U mojej rodziny 15cm wełny  na poddaszu  (koszt400 zł)  spowodowało, że zamiast na kotle 80stC musi mieć max 65 przy -20. Natomiast  nauczenie jej palenia od góry obniżyło spalanie węgla o ok 30% zamiast 4-5 ton spala ok 3-3,5 na  120m domku. Ciotka lat 67.Można - można. Zwrot inwestycji w wełnę jeszcze tego samego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam kotłem ogniwo S6WC 20kW mniej więcej podobną powierzchnię i zupełnie nie ocieplony dom w podobnym wieku,

w najzimniejszych dniach, czyli do -25C, tej zimy spalałem 60kg/dobę węgla, pomieszany orzech I i II, mówią, że to piast ale

głowy bym nie dał. Temperatura CO pomiędzy 70-80C, na piętrze temp z bidą 17-20C, i nie daj boże na moment pozwolić

spaść temp. CO poniżej 60C bo walka o dogrzanie pomieszczeń trwała na nowo kilka godzin. Więc na najgorsze mrozy

lepszy opał a później docieplanie, ostatnie zimy pozwoliły się odzwyczaić od troski o ten element.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup węgiel o wyższej kaloryczności i nie powinno być problemu z dogrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.