Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z 5 Klasą Emisji Spalin.


DAVIT

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,
poszukuje kotła z 5 klasą emisji spalin dom 220 m2 ocieplone ściany ,dach słabo budynek z lat 60.
jaki wybrać dobry piec z jakim podajnikiem , jakim palnikiem .
znalazłem coś takiego Sigma UNI Defro 24kW lub KWMP2 CERAMIC z Kotremu. 

A może jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz komin? Bo przy 5 klasie to jest wazne a potecialny sprzedawca zapewne zapomni o tym wspomniec.

 

myśle że komin jest wystarczajacy 15/25 około

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakim cudem kocioł z palnikiem rynnowym ma 5 klasę. Miałem rynnę dwa sezony i przy ekogroszku to syf i sadza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatal

no ja dopiero szukam , może polecisz coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zobacz stronę z mojej stopki może rozjaśni co nie co.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 5 klasy max kosztować mnie bedzie 5000 zł z dotacją , może lepiej dołożyć do innej konstrukcji.

Tylko jak sobie ktoś wymyśli że za rok czy dwa będą musiały być tylko w 5 klasie .?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu masz ranking kotłów w miare rxetelbie zrobiony i jest kilka z 5 klasa http://ranking.czysteogrzewanie.pl/szukaj/1afe

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest już sporo takich pieców. Ja mam DEFRO SIGMA UNI 16kW i jestem bardzo zadowolony. Natomiast szwagier ma SAS SOLID 14kW i też jest zadowolony.

Do wyboru do koloru :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już sporo takich pieców. Ja mam DEFRO SIGMA UNI 16kW i jestem bardzo zadowolony. Natomiast szwagier ma SAS SOLID 14kW i też jest zadowolony.

 

Możesz wyjaśnić czemu taki duży kocioł wybrałeś w stosunku do ogrzewanej powierzchni?

Czy taki kocioł w okresie przejściowym nie gaśnie? Te kotły dobiera się jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest już sporo takich pieców. Ja mam DEFRO SIGMA UNI 16kW i jestem bardzo zadowolony. Natomiast szwagier ma SAS SOLID 14kW i też jest zadowolony.

Do wyboru do koloru :)

Pozdrawiam.

Jak wyglada komin po paleniu  w DEFRO SIGMA UNI  czy istnieje możliwość żęby u mnie na kominie cegły robiły się jakieś plamy  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić czemu taki duży kocioł wybrałeś w stosunku do ogrzewanej powierzchni?

Czy taki kocioł w okresie przejściowym nie gaśnie? Te kotły dobiera się jakoś inaczej?

Po prostu taki wybrałem :)

Nie, nie gaśnie. Pracuje na mniejszej mocy i jest naprawdę ok (bynajmniej u mnie).

Tego lata ustawiłem piec na automatyczne rozpalanie-grzanie CWU-wygaszanie. Z planem pracy. Super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada komin po paleniu w DEFRO SIGMA UNI czy istnieje możliwość żęby u mnie na kominie cegły robiły się jakieś plamy .

Oj, spaliny niskie. Ja mam wkład w kominie. Ale jak jest praca ciągła nic niepokojącego nie ma. Ale przy takich piecach takie spaliny to norma. U szwagra w sasie też niskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura spalin na automacie (zPID) jest w przedziale 70-110 stopni, posiadam system kominowy ceramiczny fi 200 i nic się z nim nie dzieje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kotła jestem bardzo zadowolony mam go już 5 rok :) jedynie co wymieniony był ślimak i koronka w retorcie koszt około 200 pln. Pewnie za jakieś 3 lata czeka mnie wymiana całej rury w której pracuje ślimak. Jedyny minus tego kotła to czyszczenie dodatkowych ruszty wodnych, bez tego by było szybciej o jakieś 15-20 minut. Dodam że jeszcze nie paliłem nigdy na tych rusztach i jak bym miał ponownie zakupić piec to tym razem defro komfort 12kW z pidem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.