Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za Wysokie Ciśnienie Na Kotle ?


kutan123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem świeżym "palaczem" także prosze o pomoc, podbnego tematu nie mogłem wyszukać więc pozwole sobie założyć nowy ;)

Mój kocioł z podajnikiem 15kW ekogroszek, pracuje w CW i CO w układzie zamkniętym, na pow. 120m w podłogówce.

 

1) Niepokoi mnie sprawa ciśnienia na kotle, manometr na naczyniu wyrownawczym staram się trzymać na poziomie jak zalecił fachowiec 1,5 bara, ale wtedy na piecu manometr pokazuje prawie 3 bary, a na tabliczce znamionowej producent przewiduje dop. ciśnienie 1,5 bara.

Fachowiec twierdzi, że nie powinienem sugerować się manometrem na piecu, ponieważ jakby chciał to by wcale go tam nie musiał montować, mam tylko patrzeć na ciśnienie w naczyniu wyrównawczym i tam pilnować żeby było 1,5 bara. Jednak podświadomość nie daje mi żyć z tymi prawie 3 barami na piecu - mam się martwić czy to wszystko w normie i fachowiec ma racje ?

 

 

2) Druga sprawa apropo tej podłogówki, dom ogrzewany na pow. 120m - musze dolewać wody raz w tygodniu żeby było na naczyniu wyrównawczym 1,5 bara ponieważ ciśnienie potrafi w tym czasie zejsc do 0,8 bara ... tutaj zapytałem się fachowca czy przypadkiem gdzieś się nie "pocą" rurki w podłodze z powodu małych nieszczelności na łączeniach na co on nerwowo odpowiedział, że to jest normalne i nie ma mowy o źle wykonanej instalacji ogrzewania podłogowego ... twierdzi, że musi się podłogówka odpowietrzyć i wtedy problem ustąpi, a to może trwać co najmniej rok.

 

 

Dziękuje za zainteresowanie się problemem i odpowiedzi, bo mam wrażenie że fachowiec coś kręci ... a może ja przesadzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę odpowietrza się przy uruchomieniu. Układ zamknięty i to pewnie bez odpowiednich zabezpieczeń to poroniony pomysł. Jeśli producent przewiduje ciśnienie 1,5 bara to jest to kocioł do układu otwartego. Weź od wykonawcy fakturę za usługę, może Cię ochronić przed możliwymi późniejszymi kosztami. Moim zdaniem do ogrzewania podłogowego powinien być jeszcze bufor. Nie ma możliwości aby na jednej instalacji były dwa różne ciśnienia. Może masz wymiennik płytowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wykonana instalacja podłogowa powinna odpowietrzyc sie przy napełnianiu i na tym koniec , nie mam mowy o dopuszczaniu wody raz w tygodniu i odpowietrzaniu sie przez rok :))

dobra rada spisz umowę na wykonanie tej instalacji lub zażdaj faktury  bo raczej na pewno masz coś skopsane i bez dokumentu będziesz miał problem z wyegzekwowaniem  naprawy lub przeróbki lub zwrotu kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w naczyniu przeponowym jest ciśnienie wstępne 1,5 bar to w instalacji może być i 3 bary.

Czy masz zawór bezpieczeństwa na kotle - obowiązkowy 1,5 bar!

Jaka jest pojemność naczynia przeponowego od tej instalacji.

 

 

PS

3 bary to więcej niż ciśnienie próby - masz dobry kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.