Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Ciśnienia Na Rotametrach


pablitos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o podpowiedzi co zrobić aby przepływ zwiększyć na rotametrach. Mam 3 rozdzielacze, 1 na parterze 14 obwodów i 2 rozdzielacze na poddaszu po 8 obwodów. zasilania i powroty na max rozkrecone a przeplywy po ok 1.25 - 1.5. Dziś całą podłogówkę odpowietrzyłem 8 godzin roboty. W kotłowni rury miedź 32 na wyjściu z tego pomieszczenia rozdzielają się na dwa piony rury 28. Pompa 1 która to zasila Wilo stratos pico 25/1-6.

Chodzi mi po głowie czy czasami nie za mała ta pompa, nie jestem hydraulikiem ale na logikę to biorę bo rury 32 lecą, zawór z filtrem przed pompą 28 pompa też a za pompa zawór zwrotny 32.

Co myślicie proszę o podpowiedzi.

Fotki montażu pompy i przykładowej rozdzielni. 

post-67440-0-27569100-1484079703_thumb.jpg

post-67440-0-21360600-1484079767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pompie pokazuje 2m3/h masz 30 obwodów z przepływami 1.25-1.5 l/min to daje 2.25 - 2.7 m3/h -  chcesz więcej, to musisz zwiększyć moc pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ustawiałem stałe ciśnienie na pompie i praktycznie nic to nie dało. Ustawiałem też wysokosść podnoszenia 6m bo wtedy ręcznie muszę to robić tryb auto się wyłącza choć myślę że 3 m powinno wystarczyć. Wydaje mi się że to są max osiągi pompy, pobór mocy ma 41w. Dodam że cholernie zawór zwrotny za pompą mi grzechocze. 

Kimiero 1,5 nie tragedia ale np 2 ostatnie rotametry na zdjęciu ledwo pod 1 podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi siadło w głowie, propozycja sambora o drugiej pompie, bo tak mysle że na upartego udało by się to zrobić i pytanie powroty z pionów mogą być spięte tak jak do tej pory, tylko zasilanie skrzyń do rozdzielenia? wszystko jest ok Orzech ale nawet jak wymienie na klapowy i na najwyższym biegu będzie chodziła to i pobór prądu będzie duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor posłuchałem Twojej rady. Pompę jutro odbieram i działam, przy okazji rozbiórki pionów również modyfikację wprowadzę na istniejącym pionie, tzn wymienie zawór z filtrem z calowego na fi32 za pompą zawór zwrotny z calowego też na fi32 i to samo na nowym pionie. Chodzi mi o to aby zminimalizować opory na pompie dlatego wydaję mi się że będzie lepiej jak pompy będą na wejsciu miały wszystko 32 i odrazu na wyjściu fi32, a tylko pompa będzie 25. Nie wiem czy rozkminiam to zgodnie ze sztuką bo nie znam sie na hydraulice biorę to tylko na logikę. Aha czy mogę w instalacji zastosować rurę giętą też 32 aby uniknąć 4 kolan miedzianych 90 stopni. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem już po zamontowaniu nowej pompy na drugi pion, jest rewelacyjnie (dzięki SAmbor), ale jak zawsze ALE musi być.

 Bardzo proszę o wytłumaczenie sytuacji następującej. Nowa pompa co jest wpięta na pion do 16 obwodów podzielonych na dwa rozdzielacze po 8, wysokość podnoszenia pompy ustawiona jest na 1.6 i na rotametrach pokazuje 1,7 do 1,9 tak wyregulowałem. I teraz najważniejsze druga pompa taka sama ta która ma 2 metry od siebie rozdzielacz 14 obwodowy na jednej belce, czyli na parterze wysokość podnoszenia na pompie jest ustawiona 2,9m tak aby przepływy na rotametrach były zbliżone do tych na poddaszu. Pytanie moje jest dlaczego taka sytuacja występuje, bo na logikę biorąc jeśli już to powinno być odwrotnie na tych pompach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dole jest chyba o 100m pexa więcej niż na górze, a rotametry sa max rozkręcone i regulowałem wysokością podnoszenia przepływy na nich. Może to być wina tego że na 1 rozdzielaczu jest 14 obwodów i stąd ten opór, a co jakbym rozdzielił np po 7. Dało by mi to coś? Trójnik w rozdzielaczu dać na zasilanie i drugi na powrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.