Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Duże Spalanie


dziki3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w następującej kwestii:

 Od 3tyg. użytkuję defro komfort 20kw w nowym domu ,jeszcze nie zamieszkanym, ocieplonym 20cm styrop na ścianach, podłoga i strop 10cm. Mój problem polega na strasznie dużym zużyciu ekogroszku (28-29MJ).Piec pali na dobę ok 40-50kg. Dom ma ok 140m ogrzewanej powierzchni wyłącznie podłogówką. Kotłownia w nieogrzewanym garażu w bryle domu(około 15-17stopni w środku). podłogówka rozlożona co 10cm, w dwóch rozdzielaczach. Wszystko robione przez fachowców, zawory 3d,4d. Na razie staram się go ustawić ręcznie,tj.temp zadana60st, podawanie 10s,przerwa 55, wentyl 36%, praca w podtrzymaniu: przedmuch co 12 min, praca 5sek. co 18min. Przy takich ustawnieniach piec stoi w podtrzymaniu ok 20min, ale później wychładza się do ok 52stopni i potrzebuje ok 12min żeby nabić temp.zadaną. Podłogówkę zasila pompa Wilo ustawiona na 2biegu, która pracuje cały czas. nie mam sterowania automatycznego na poszczególne pętle więc temp.na podłogówkę ustalam na sterowniku pieca (28zadana-na powrocie w momencie gdy uruchamia się kocioł ma 22stopnie). Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i potrafi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz na forum to nowy dom musi się wygrzać, woda odparować, a na to potrzeba mocy. Nie doczytałem też, jaką temperaturę masz w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spadnie w przyszłym sezonie ale nie do 15 kg :) Moim zdaniem musisz kombinować z ustawieniami bo 40-50 kg to i tak dużo. Szkoda, że przed zakupem kotła nie wszedłeś na forum po informacje jakiej mocy kocioł kupić do domku 140m2. Myślę, że są tu fachowcy co by Ci pomogli z doborem mocy, nie mówię tu o sobie bo ja jestem tylko użytkownikiem kotła, a nie instalatorem ale całe szczęście dużo czytałem przed zakupem kociołka i mam 12KW bo taki był najmniejszy na 115m2 i w 100% wystarcza. 20KW to masz spory zapas mocy, chyba, że masz jakąś górę domu którą będziesz w najbliższym czasie ogrzewał to ok. Napisz jaki masz sterownik kotła? Nie masz PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj zdjęcie palnika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.