Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawki Oprogramowania Sterowników K1Pv4 I K1Pv4Pz


marvin83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś rozmawiałem z panem z firmy Defro na temat zmian w oprogramowania w sterownikach tech k1pv4 pz. 

Głównym tematem jest rozwiązanie tematu ze spiekaniem ekogroszku co efekcie daje spieki żużlowe. Chodzi o zmianę algorytmu prowadzenia palnika.

Dodatkowo kilka istotnych zmian np. wyświetlanie temperatury spalin w pracy dwustanowej sterownika. 

O wszelkich zmianach jakie firma Defro zaakceptuje i będzie chciała wprowadzić przy kolejnej aktualizacji napisze na forum ponieważ według mnie i wielu użytkowników tych sterowników boryka się z tymi samymi problemami spalania ekogroszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem, czy producent zmieniał elektronikę w sterownikach K1PV4 względem np. K1PV2.

 

Czy ktoś może posiada taką infomrację ?

 

Zastanawiałem się, czy możliwe jest wgranie softu K1PV4 na sterownik K1PV2 ?

 

Przejście na soft K1PV3 na sterowniku K1PV2 jest możliwe. 

 

Prezentuje to Pan Wojciech Wnuk na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na v4 ponoć nie da rady przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie da się wgrać w ogóle ale spróbować można hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam K1PV3 i chciałbym wymienić soft na K1pV4. Gość z serwisu powiedział że się nie da. Ale z drugiej strony powiedział że różnica jest związana tylko i wyłącznie obsługą internetu. Mam moduł internetowy ale portal zarządzający na K1PV3 to jest jakaś pomyłka. K1PV4 ma dużo lepszy.

 

Gdybyś sprawdził. To jestem BARDZO zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poprawki do k1pv4 i podobnych sterów miały być w kwietniu a tu prawie czerwiec i cisza. Defro miało wprowadzić dodatkowe funkcje tj. spalanie chwilowe, dobowe, opcja wł czujnika temp. spalin w pracy dwustanowej itd. a tu cisza. Na tak duże firmy jak Defro i Tech nie powinno być z tym żadnych problemów a tymczasem widać że ich to przerosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam mam piec defro sigma e klasa 5 i mam problem ze spalaniem się ekogroszu dobrej jakości gdyż się robią straszne spieki , ma ktoś  jakieś sprawdzone ustawienia ? trochę pozmieniałem w ustawieniach serwisowych i jest lepiej ale to jeszcze nie to. I jeszcze pytanie jakiś matoł montował piec bo pozostawało dużo czujników które nie są podłączone,  jest jakiś schemat gdzie podłączyć czujnik na pogodowy? oraz czujnik spalin który nie jest  zamontowany ,? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień to nie pomogę bo palę z PiD a co do schematu podłączenia dołączony powinien być do sterownika.ale też po odkreceniu obudowy sterownika każdy pin do wpiecia jest opisany od czego jest..

 

 

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też pale na PiD ale i tak są spieki nie ma czystego popiołu , A jak u Ciebie?  pida tez można ustawiać , długość przerw w podawaniu  , długość podawania, korektę powietrza , moc wetylatora itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.